Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

YouTube Music şi YouTube Premium.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#37
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
Dispozitivele din gama Galaxy S10 primesc patru luni de test la înregistrarea unui abonament YouTube Premium, în urma parteneriatului mondial între YouTube şi Samsung. https://www.go4it.ro...nchis-18129760/

#38
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Asa da deci nu orice android doar gama Samsung S10 ...

#39
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă se alege Cast către TV atunci evident se poate asculta și cu ecranul oprit pe telefon:

Attached File  Screenshot_20190516-145652_YouTube Music.jpg   80.49K   46 downloads

Attached File  ss1.jpg   156.63K   41 downloads Attached File  ss2.jpg   176.24K   30 downloads

#40
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
N-are nici o treabă cu TV-ul; Merg in fundal și YouTube, și YouTube Music, si Google play music

#41
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009

View PostPostacheNegrutzi, on 16 mai 2019 - 14:29, said:

N-are nici o treabă cu TV-ul; Merg in fundal și YouTube, și YouTube Music, si Google play music
Eu m-am referit la varianta gratuită YT Music. Posted Image

Edited by _-KALMAN-_, 16 May 2019 - 14:35.


#42
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Plătesc Cablu, Netflix, HBO GO, Spotify, de ăștia nu mai am bani și nici nu mai vreau să plătesc. Trebuie sa mai tai din astea. Cred că Spotify și Netflix mi-ar fi de ajuns.

#43
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Eu zic ca Youtube Premium ( 26 lei)  e o varianta mai buna decat Spotify si iti zic de ce:

-  ai 3 servicii ( Google Play Music, Youtube Music si Youtube fara reclame)
-  ai continut original Youtube ( nu sunt multe productii dar in banii astia iti ofera cateva seriale interesante )
-  ai muzica  neoficiala ( nesemnata la un label)
-  ai sunet background pe telefoanele mobile.

Eu asa am luat in calcul cand am renuntat la spofity pentru youtube.

Edited by a_d_y, 22 May 2019 - 10:03.


#44
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Poate pe unii ii avantajeaza mai mult youtube premium, dar eu nu as renunta la spotify:

- integrare cu mult mai multe servicii: Playstation, Waze, Shazam, Runkeeper, Uber etc
- daca ai PSPlus ai reducere 10% la spotify
- spotify connect
- Discover Weekly, nu stiu ce m-as face fara el :)

#45
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Eu sunt incantat de YouTube Premium. Am auzit că va fi și free, doar bazat pe reclame la un moment dat. E și bine, e și rău... Google și Amazon dacă își pun in cap sa mănânce painea Spotify+Netflix, Disney etc ar putea. Ar fi opriți doar de măsuri politice.

#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
Este deja și free cu reclame, a fost de la lansare.

#47
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Post_-KALMAN-_, on 22 mai 2019 - 11:57, said:

Este deja și free cu reclame, a fost de la lansare.
Nu, nu. Vorbesc de tot pachetul ce include Google Play Music! Nu există Google play music free sau youtube music free așa cum există Spotify Free

Edited by PostacheNegrutzi, 22 May 2019 - 12:35.


#48
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009

View PostSmarty, on 22 mai 2019 - 11:07, said:

- integrare cu mult mai multe servicii: Playstation, Waze, Shazam, Runkeeper, Uber etc

Integrarea Uber-Spotify n-am vazut sa fie disponibila in RO, iar Shazam e integrat si cu Google Play Music si cu Apple Music.

Personal mi se pare ca faptul ca ai acces la toata muzica de pe planeta (ce e pe Youtube completeaza excelent oferta deficitara a oricarui serviciu streaming) si e si semnificativ mai ieftin sunt doua atuuri care il fac mai bun decat Spotify...mai ales primul, niciun serviciu de streaming nu va avea vreodata "toata muzica", dar Google te lasa si sa apelezi la Youtube si sa-ti uploadezi propriile cantece care sa umple golurile respective. Depinde ce prefera fiecare...ce poate asculta sau cum poate asculta :)

#49
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
A trecut luna moca! V-ati amorezat vreunul de Youtube Premium + Youtube Music cat sa rameni clienti pe bani?! Eu nu cred ca mai prelungesc. Daca eram audiofil cred ca plateam. N-am folosit deloc Youtube Music iar pe Google Home degeaba am avut Play Music ca eu nefiind cu muzica mi-au lalait tot radiouri si Soptify Free.

#50
kinga22

kinga22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.06.2018
Din punctul meu de vedere youtube Music chiar își merita banii. În primul rand pentru faptul ca poți salva melodiile și asculta și off-line și totodată poți bloca telefonul iar muzica rulează în continuare. Prețul este și el rezonabil.

#51
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Merită banii, 26 lei tot pachetul; YouTube Premium + YouTube Music + Google Play Music. Doar pentru YouTube Music n-aș da 22 lei, aș prefera Spotify!

#52
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă esti ok cu Spotify, in plus vei avea Youtube Premium si lipsa reclamelor. Nu știu dacă merita... Eu unul am trecut de la Play Music... Doar 4 lei in plus, a meritat.

#53
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Am spus mai sus că merită tot pachetul Google. Nu mai zic de pachetul familial cu 6 conturi... pomană curată! Doar pt muzica, dacă aș avea nevoie(nu e cazul) aș prefera Spotify pt dark theme, pt compatibilitate cu mai multe device-uri si pt algoritm care mă cunoaște mult mai bine. Google play music Inca n-are tema întunecată. Mare greșeală face Google că menține doua servicii de muzică. Da, Google merită!

#54
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Fiecare cântărește pentru el dacă merită sau nu.
Eu am activat premium pentru a putea trimite muzica spre o boxa Bluetooth și sa pot stinge ecranul telefonului sau sa pot minimiza YT și sa stau pe SP.
Am și Tidal premium. Vreau sa rămân doar cu un serviciu premium. Încă nu sunt decis care va fi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate