Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

YouTube Music şi YouTube Premium.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018
                            YouTube Music şi YouTube Premium se lansează în România. Cum funcţionează

Google a lansat azi în România serviciile de streaming YouTube Music şi YouTube Premium, care permit utilizatorilor să asculte muzică fără reclame şi pot rula în fundal în timp ce utilizatorul foloseşte alte aplicaţii sau ecranul telefonului este închis. Cum funcţionează aplicaţia YouTube Music şi cât costă cele două servicii.

YouTube Music este o aplicaţie şi un serviciu prin streaming asemănător altor servicii prezente deja în piaţa din România, precum Spotify sau Deezer. Utilizatorii vor avea acces la toată muzica disponibilă pe YouTube, aplicaţia permiţând ascultarea melodiilor în fundal în timp ce foloseşte alte aplicaţii sau ecranul telefonului este închis, fără a fi deranjat de reclame. De asemenea, utilizatorul poate să îşi selecteze propriul playlist sau să asculte muzică din playlistul personalizat pe care îl face aplicaţia în funcţie de căutările lui. Reprezentanţii companiei spun că nu au în plan introducerea.
Aplicaţia poate fi descărcat din magazinul PlayStore.

YouTube Premium include accesul la aplicaţia YouTube Music, navigarea pe YouTube fără reclame, posibilitatea ca platforma să ruleze în fundal, dar şi acces la YouTube Originals – filme produse de YouTube şi orice video disponibil pe YouTube în România.

Vezi aici lista de preţuri pentru abonamente:

[ https://www.startupcafe.ro/sites/default/files/google_music-youtube_table_RO.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Jay Fowler (Global Head of Music Product) şi Waleed Diab (Director, Label Business Development) au făcut pentru StartupCafe un scurt demo despre cum funcţionează YouTube Music:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sC5dfm9SXos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un utilizator poate să fie logat pe acelaşi cont pe zece dispozitive diferite, dar nu poate folosi concomitent serviciul pe mai multe dispozitive (diferit de felul în care funcţionează Netflix, de exemplu).

YouTube Premium a fost lansat în 2014, iar aplicaţia YouTube Music în 2015. Cele două au fost lansate, treptat, în mai multe ţări. Potrivit reprezentanţilor companiei aplicaţia arată diferit în fiecare ţară, în parte.

În ceea ce priveşte partea de business, momentan, vor avea de câştigat doar creatorii de conţinut care lucrează cu case de discuri, care la rândul lor au contracte cu YouTube.

Sursa: https://www.startupc...icatie-cost.htm

Edited by _-KALMAN-_, 15 May 2019 - 01:39.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View Post_-GEORGE-_, on 14 mai 2019 - 21:11, said:

aplicaţia permiţând ascultarea melodiilor în fundal în timp ce foloseşte alte aplicaţii sau ecranul telefonului este închis,
Asta trebuia sa fie o functie normala si logica nu ceva premium ha ha...

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Exact de aia o sa se duca Youtube. Prea multa lacomie. Nu-i nimic, eu deja ascult in Soundcloud si sa nu mai zic ca daca vrei calitate audio, nu vrei Youtube. Mai ai si chestie cu click la 30 minute (parca), nu cumva sa pierzi reclamele.

#4
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Se tot vorbeste de aplicatie si telefon...dar oare serviciul "Premium" merge si pe varianta Youtube Desktop (web)?

Edited by kolfleading, 14 May 2019 - 21:23.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, multam. Nu accept sa platesc abonament lunar pentru Youtube cand de banii aia mai bine platesc abonament unui furnizor de servicii care imi ofera posibilitatea de a comunica cand vreau, cat vreau, cu cine vreau si oriunde fara griji. Si comunicarea include si acces la net, voce, mesaje... Adica mult mai mult decat ce ''face'' un abonament de Youtube. Bine, la fel as putea spune si in cazul Netflix-ului, dar macar acolo vad ceva interesant si e continut de calitate, altfel structurat si alte detalii. Deci... mersi, Youtube, dar nu. Am alte metode prin care ascult online in fundal muzica si n-am nici reclame. Posted Image

P.S: Pentru audiofilii care vor calitate premium a sunetului - acestia stiu ca nu se gaseste pe YT - fie el premium sau nu.

Edited by MembruAnonim, 14 May 2019 - 21:27.


#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Cu Vanced YouTube se rezolvă ușor treaba cu reclamele și evident funcționează cu ecranul oprit.

Edited by _-KALMAN-_, 14 May 2019 - 21:30.


#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Vanced e cam degeaba de ex pentru mine.
Nu poți descarca offline
Nu ai acces la conținut premium
Nu se deschid linkurile externe by default în Vanced ci tot în YT

Etc

#8
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View Postandreic, on 14 mai 2019 - 21:19, said:

Asta trebuia sa fie o functie normala si logica nu ceva premium ha ha...
Si la reclama cine se mai uita daca ecranul este inchis???Posted Image

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Din ce văd YouTube Premium include și acces la Google Play Music deci 3 servicii la 26 de lei nu e exagerat de scump.

#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDisstrack, on 14 mai 2019 - 22:31, said:

Si la reclama cine se mai uita daca ecranul este inchis???Posted Image
Si daca e in buzunar tot nu ajuta la reclame sa stea deschis Posted Image Practic e chestie de economie.

Edited by andreic, 14 May 2019 - 23:22.


#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Sa fie sanatosi de 26 de lei. Am moca tot ce dau ei pe bani :lol:.

#12
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,791
  • Înscris: 04.04.2008

View PostLex404, on 14 mai 2019 - 22:23, said:

Vanced e cam degeaba de ex pentru mine.
Nu poți descarca offline
Nu ai acces la conținut premium
Nu se deschid linkurile externe by default în Vanced ci tot în YT

Etc
Ti se deschid tie in youtube ca nu l-ai dezinstalat/blocat. Pentru 99 % din utilizatori, Youtube vanced e cheia. restul de ''continut premium'' ......

Pentru descarcat melodii ai alta aplicatie asemanatoare cu vanced.

Edited by cut3ryan, 15 May 2019 - 01:41.


#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Nu descarc melodii. Am Spotify și Anghami pentru muzica.

Descarc documentare :)

#14
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postandreic, on 14 mai 2019 - 21:19, said:


Asta trebuia sa fie o functie normala si logica nu ceva premium ha ha...
Fratioare ce e rromia asta? am vrut sa salvez un shortcut pe destopul telwfonului
si imi cere  numarul cardului si logare .
Asa ceva!

#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,438
  • Înscris: 30.08.2017

View Post_-KALMAN-_, on 14 mai 2019 - 23:20, said:

Din ce văd YouTube Premium include și acces la Google Play Music deci 3 servicii la 26 de lei nu e exagerat de scump.

Am facut acum upgrade, aveam inainte Play Music. mi-au transmis sa anulez abonamentul. Premium e cu 4 lei in plus fata de Play Music.

in sfarsit o sa ma pot uita la Mind field (seria lui Michael de la Vsauce)

#16
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Am folosit o vreme Youtube Premium. Singurul avantaj real e ca salveaza videoclipurile offline si nu mai ai reclame prin aplicatia originala de pe telefoane. Pe desktop stim noi cum scapam de reclame. Mai trambitau si faza aia cu acel asa zis continut original care nu e mare rahat. Dupa vreo 3 luni am renuntat la el. E pur si simplu prea scump aici in Germania pentru ce primesti.

Cu Google Music eram multumit.

Enervante sunt totusi actualele reclame, te f*t cand ti-e lumea mai draga, iar unele dureaza in draci.

#17
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,438
  • Înscris: 30.08.2017
Da, pe mobil sunt enervante, doar cu root scapi de ele. Pe desktop nici eu nu aveam probleme :)

#18
roxlol

roxlol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.02.2016
Youtube premium exista in Romania sub alta forma,debrid .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate