Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Sfat benzină automată 3500€ (ex Golf 5)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
Yaris automata e ok si gasesti in banii astia. Avem una in familie din 2008 si merge si acum fara probleme. Motor 1.3 84cp. suficient pt o masina mica.

#20
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Model foarte rar...ce mă-sa are așa rar golful ala !?! Ce texte de samsar obosit.
Uite, on topic, eu am luat o Mazda 3 automata, 1.6 benzina ( m-am cam grăbit că la 2 săptămâni după am primit o mașina full time de la serviciu ) și sunt foarte mulțumit de cum se misca, ce dotări are, cum arată ( nu e chiar plin de ele pe strada)...si am luat-o în jurul a 4000 de euro, deci daca mai adaugi ceva la cei 3500 sigur găsești o mașina buna. ideea e sa nu te zgârcești la câteva sute de euro la achiziție că apoi riști să bagi câteva ( mai multe ) sute in reparatii..

Edited by Darkage_, 15 May 2019 - 19:27.


#21
lymc

lymc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2018
Mulțumesc mult pentru păreri,

am fost să văd Golful, avea probleme la motor (lipsea filtrul de aer din ce am înțeles) și posibil să fi avut rugină.

Din ce am înțeles eu, ESP e pentru stabilizarea mașinii pe traseu, mi-a zis cineva că e foarte important să-l am. Eu nu mă pricep la mașini, și până acum o lună eram indiferent cu se mănâncă ele. Dar după ce am tot întrebat și am tot citit am ajuns la asemenea concluzii.

Înțeleg că cutia automată e un moft care mă va costa în plus, dar e ok pentru mine, cu cât mai simplu de condus o mașină, cu atât mai mult mi se potrivește.
Nu prea înțeleg cu motorul, cu ce m-ar avantaja un motor peste 1.6?
Ca și spațiu, nu e nevoie, cât mai compactă cu atât mai bine. Un hatchback pare cel mai potrivit. Totuși, de dorit 4(5) uși. Dar nu Break.

WV mi s-a recomandat în principal pentru că sunt peste tot și se repară ușor.
Smart forfour e mașina care îmi place cel mai mult (cum arată, evident). Dar mai toți zic că nu e o mașină bună și e scumpă la reparații.

Am schimbat filtrele de căutare la: Benzină, cutie automată, <4000€, Hatchback, 2004+, zona București. Luând în considerare și ce ați scris mai sus, modelele la care m-am oprit:
- Colt
- Mazda 3 - cu toate că nu pare Hatchback, după mine e Break
- Suzuki Swift
- Câteva smarturi
- Astra, Astra, Corsa și Corsa
Toyota n-am găsit nimic.

Ce părere aveți? Merg în direcția bună măcar?

#22
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Nu! Tu esti incepator si iti e frica de cutia manuala ca nu stii sa schimbi vitezele, eu zic sa eviti cutiile automate ca la banii pe care ii ai e foarte posibil sa ai probleme. Cine crezi tu ca vinde in suma aia o masina buna si automata?

#23
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 pielea, on 17 mai 2019 - 10:06, said:

Nu! Tu esti incepator si iti e frica de cutia manuala ca nu stii sa schimbi vitezele, eu zic sa eviti cutiile automate ca la banii pe care ii ai e foarte posibil sa ai probleme. Cine crezi tu ca vinde in suma aia o masina buna si automata?

Si eu cred ca, daca renunta la cutia automata, poate gasi o asiatica in stare ok.

#24
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
Decat sa iei sărăcia aia de golf cu butoane care arata a jumate de milion de km, mai bine te uiți la
https://www.autovit....t-ID7Gxv1T.html
https://www.autovit....z-ID7GxIZB.html
https://www.autovit....d-ID7GxGuz.html
https://www.autovit....h-ID7GxEPp.html
Mai noi, mai fiabile, mai potrivite pt oras

Eu zic sa verifici prima Astra din c ai găsit tu, dacă e din Ro și cum scrie acolo, mai negociază ceva și e f bună pt prima ta mașina. La fel de ușor de reparat și găsit piese ca la golf.

Eu zic sa verifici prima Astra din c ai găsit tu, dacă e din Ro și cum scrie acolo, mai negociază ceva și e f bună pt prima ta mașina. La fel de ușor de reparat și găsit piese ca la golf.

#25
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 danpet, on 15 mai 2019 - 08:42, said:

Fara suparare,de ce ai nevoie de ESP in oras...sau probabil,a fost o ironie (nu m-am prins)?...Mergi cumva ca la rally?! si ai nevoie de stabilizarea automata in derapaje?!
Din pacate,multi confunda ESP cu EPS...e usor de facut confuzia...Ca sa fie clar: ESP stabilizeaza masina in cazul unui inceput de derapaj (soferul nu mai are control total al masinii!)...EPS este servodirectia,care intr-adevar e foarte utila in oras,mai ales la parcari.
Masinile de dupa 2005 au cam toate servodirectie,AC,computer de bord,pilot automat,ABS,etc...astea sunt deja chestii de baza.

A fost o ironie.

 lymc, on 17 mai 2019 - 09:19, said:

Mulțumesc mult pentru păreri,

am fost să văd Golful, avea probleme la motor (lipsea filtrul de aer din ce am înțeles) și posibil să fi avut rugină.

Din ce am înțeles eu, ESP e pentru stabilizarea mașinii pe traseu, mi-a zis cineva că e foarte important să-l am. Eu nu mă pricep la mașini, și până acum o lună eram indiferent cu se mănâncă ele. Dar după ce am tot întrebat și am tot citit am ajuns la asemenea concluzii.

Înțeleg că cutia automată e un moft care mă va costa în plus, dar e ok pentru mine, cu cât mai simplu de condus o mașină, cu atât mai mult mi se potrivește.
Nu prea înțeleg cu motorul, cu ce m-ar avantaja un motor peste 1.6?
Ca și spațiu, nu e nevoie, cât mai compactă cu atât mai bine. Un hatchback pare cel mai potrivit. Totuși, de dorit 4(5) uși. Dar nu Break.

WV mi s-a recomandat în principal pentru că sunt peste tot și se repară ușor.
Smart forfour e mașina care îmi place cel mai mult (cum arată, evident). Dar mai toți zic că nu e o mașină bună și e scumpă la reparații.

Am schimbat filtrele de căutare la: Benzină, cutie automată, <4000€, Hatchback, 2004+, zona București. Luând în considerare și ce ați scris mai sus, modelele la care m-am oprit:
- Colt
- Mazda 3 - cu toate că nu pare Hatchback, după mine e Break
- Suzuki Swift
- Câteva smarturi
- Astra, Astra, Corsa și Corsa
Toyota n-am găsit nimic.

Ce părere aveți? Merg în direcția bună măcar?


ESP nu te ajuta in oras. Poate doar daca e ud si vrei tu sa iei curbe la 100 km/h.
Mazda 3 ala nu e break, e hatch. La modelul ala, mai frumoasa e varianta berlina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate