Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

amenda parcare Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostPaz, on 15 mai 2019 - 05:53, said:

Tu n-ai primit amenda. Ai primit vreun avertisment.

Vorbesc germana binisor, ai incredere.

#38
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 09.07.2005

View Postjericho, on 15 mai 2019 - 14:15, said:

sau cand te duci in italia si vrei sa inchiriezi o masina si esti refuzat, pe motiv ca noi romanii nu ne platim amenzile Posted Image
Te-au vazut pe tine mai negru la fata, ca eu am inchiriat bine mersi masini in Italia (si nu numai). Unde dracu ai auzit tu ca o firma de inchiriat masini serioasa refuza pe motivul ca esti roman?

#39
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005

View PostTonic Water, on 06 iunie 2019 - 18:11, said:

Te-au vazut pe tine mai negru la fata, ca eu am inchiriat bine mersi masini in Italia (si nu numai). Unde dracu ai auzit tu ca o firma de inchiriat masini serioasa refuza pe motivul ca esti roman?
tu esti prea prost ca sa intelegi o ironie... iti recomand sa citesti tot topicul, mai ales primul post, poate neuronul tau se sesizeaza....

#40
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,519
  • Înscris: 15.06.2007

View PostkabanIbucii, on 14 mai 2019 - 20:53, said:

Daca ei au trimis-o in termenul legal, nu conteaza cand ai primit-o tu
probabil ca firma de inchirieri a platit deja amenda si vrea sa recupereze banii de la client

View Postcspot, on 14 mai 2019 - 23:59, said:



    Ei nu mai spune ! De cand ?
   .Te pomenesti ca si-a pus ANAF sistemul informatic la punct. Iei amenda in Italia si platesti in Ro. Cool ! Extraordinar !
     Esti cumva ruda cu una Viorica Dancila ?
      Se zice de "ani buni".
mie mi-a venit dupa aproape doi ani decizie de impunere de la ANAF, pentru niste bani incasati din strainatate. Pe fluturasul primit de la cel caruia i-am prestat serviciile era specificat ca nu s-au platit taxe in tara respectiva. Cumva au instiintat aia anfu nostru.

#41
besleagam4rius

besleagam4rius

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2019
salut, daca tot era deschis topicul asta am zis sa nu mai deschid inca unul.

Am primit si eu o amenda de parcare in Italia mai exact in Alberobello. Masina era parcata aproape de casutele trulli. Firma de rent a car a trimit un mail de instiintare ca au furnizat datele mele persoanele catre autoritati. Problema este ca acea parcare a fost achitatata si stiu si parcarea unde a fost masina din prisma faptului ca am reusit sa identific din pozele de pe telefon efectuate. Cum as putea intra in posesie a unui duplicat a ticketului de parcare?Mentionez ca acest lucru s a intamplat in luna mai si deabia acum am primit instiintarea, implicit nu mai am ticketele de parcare.

Cu stima,

#42
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu conteaza ca ai platit parcarea daca nu ai expus tichetul pe bord in asa fel incat sa poata fi vazut. Va trebui sa platesti amenda.
Si nici nu poti recupera tichetul. Dealtfel nici n-ai spus de unde l-ai luat. De la chiosc, de la automat...

Ca fapt divers, eu cand merg in tari straine prefer parcarile cu bariera in locul celor de pe strada. Asa daca vreau sa intarzii pe undeva nu am problema sa-mi amintesc sa ma intorc la ora stabilita.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate