Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vacanta Bulgaria iunie 2019 - recomandari

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Salutare! Planuiesc un mic concediu de 5-7 zile la sfarsitul lunii iunie in Bulgaria. Imi puteti recomanda si mie cateva hoteluri pe litoralul bulgaresc? Ce caut:
- hotel 3-5 stele, all insclusive
- aproape de plaja (maxim 1 km, dar cu cat e mai aproape, cu atat e mai bine)
- personal serviabil
- camere curate
- mancare buna si diversificata
- loc de joaca pentru copii (macar) si animatori
- piscina sau un aquapark in apropiere, poate vrem sa schimba apa
- loc de parcare
- internet

Cazarea se va face pentru 2 adulti si un copil.
Mentionez faptul ca am o rezervare la Royal Villas Elenite, dar recenziile de pe anumite site-uri nu sunt deloc incurajatoare, si as vrea sa caut altceva. A fost cineva la acest resort, in Elenite?
De asemenea, orice alta recomandare privind vacantele in bulgaria este binevenita. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Primul si cel mai important lucru este sa faci rugaciuni zilnice ca sa ai parte de timp frumos si apa relativ calda.Marea Neagra nu-i renumita pentru temperatura ridicata a apei.

ps.
1 km nu inseamna aproape de plaja.

#3
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Cunosc clima... Anul trecut am prins 5 zile din 7 cu ploaie pe litoralul romanesc. Anul asta caut ceva mai la sud.
Legat de distanta, nu ma deranjaza un hotel pe plaja Posted Image Am zis maxim 1 km, ca sa nu existe discutii neproductive. M-ar interesa, in special, hoteluri unde voi ati fost si v-ati simtit bine.

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
In Bulgaria cel mai mult mi-a placut la Duni. Vezi ca sunt 2 hoteluri in resort, unul de 4 stele si unul de 5. Eu am stat la ala de 5 si a fost ok.
Dar e resort, cel mai apropiat sat e la vreo 5 km.

#5
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Doi ani consecutivi am stat la Golden Line, apoi la Prestige Hotel and Aqua park; ambele all inclusive. La 7 minute de plaja, mers lejer.Statiunea  nisipurile de aur.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Hotel Riu Helios - Sunny Beach
Dai un ban dar stai in fata Posted Image
Are piscina (formidabila cand apa marii este rece) + spa + gym + vreo 3 baruri + restaurant cu specific Asiatic (delicios) + kids club

#7
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 24.02.2007
Duni.

#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
albena, mi s-a parut mai frumoasa ca toate in bulgaria. daca vrei ceva frumos, vezi flamingo grand hotel.

Edited by laffin, 14 May 2019 - 18:24.


#9
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Duni

#10
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Deci, ramane Duni sau Albena... In Duni nu prea sunt oferte pe Booking. Hotel Riu Helios de care zice Naijax e un pic cam mult pentru bugetul meu.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Eu am stat in Hotel Bellevue si-l recomand,in Sunny Beach.
Am cumparat vacanta de la bulgari.M-a costat cu vreo 130 de euro mai putin decat la noi.Mi-am scos banii de benzina Posted Image
https://bulgaria.dir...AiAAEgIpQPD_BwE

In randul intai,pe plaja,asezare excelenta,toate camerele au vedere spre mare (pentru doritorii de asa ceva)

Si pretul foarte accesibil,am uitat ce-i mai important.

#12
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Vezi ca majoritatea hotelurilor cu AI de la bulgari sunt penalizate la scor tocmai din cauza serviciilor AI. Parerea mea este sa te duci la ei dar fara AI. Daca vrei sa mananci oua cu maioneza, crenwursti cu cascaval, prajituri cu crema la plic la micul dejun, o cafea infecta, cartofi prajiti cu snitel de pork, friptura la tava in ulei, chiftele cu zgarciuri si seara pizza sau paste cu ce ramane de la primele doua mese n.ai decat. Berea lor e proasta, sucurile sunt mai ieftine decat apa minerala, deci iti dai seama din ce sunt facute, de vinuri nu ma pronunt. Am doua cunostinte care au venit acasa cu toxiinfectie alimentara de la AI la bulgari. Una dintre ele avea copil de 4 ani. Daca vrei, poti sa te duci intr.o statiune mai mare, Nisipuri, Sunny, Sozopol, Burgas, si mananci la Mexana lor. Bulgarii sunt buni gratargii, cu fructele de mare sunt cam in urma grecilor, in schimb, au niste preparate fff misto, pe care nu le gasesti la AI. Sirene po shopski, kavarma, salau pane sau kebabcici, etc. Recomand Happy Grill, am mancat si la Ruse si la Sofia si n.am regasit preparatele lor in Romania.

Edited by takis, 14 May 2019 - 20:52.


#13
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@takis: multumesc de info! O sa tin cont.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De acord cu takis - AI este pentru romanii saraci si fomisti

#15
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu neaparat... Este pentru romanii care prefera sa nu mai aiba grija meselor atunci cand merg in vacanta.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca nu ai grija crezi ca mori de foame?

#17
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Sa ai grija de masina ca se cam fura la greu prin statiunile Bulgariei...

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ai grija pe drum cand te ataca raketii... Pui banii in chiloti si auru in coor!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate