Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Mihai Constantinescu se află acum în moarte cerebrală

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,861
  • Înscris: 28.11.2006

 Kres, on 14 mai 2019 - 20:17, said:


Cel de Sus prin interventia altor maestri reiki, din comunitatea care se ocupa cu asa ceva... Cotabita era un practicant.. Mihai Constantinescu nu stiu daca practica asa ceva.
Ideea e ca numai Cel de Sus, te mai poate aduce inapoi...
Gata, de azi inainte nu mai apelam la doctori, traiasca maestrii reiki. Poate il ajuta si pe Mircica Badea sa nu si-o mai ia in freza de la toti bikerii :ciocan:

On: nu-i cantati prohodul pana nu e cazul. Poate nu va mai canta niciodata, dar nu-l declarati mort.

PS Un alt mare cantaret roman, Cornel Constantiniu, sufera de ani de zile de Alzheimer si nu mai apare in public, dar inca mai traieste. Gestul minim de decenta ar fi sa nu-i plangeti pana nu decedeaza.

#38
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Cornel Constantiniu are Parkinson, nu Alzheimer, iar Mihai Constantinescu a facut stop cardiac, ceea ce e cu totul altceva, mult mai grav.

#39
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Ce se canta astazi nu sunt melodii. Melodia trebuie sa incante urechea nu sa o zgarie. Din pacate cam asta este tot pentru el, bietul. Am inteles ca este foarte slab deci nu mai are rezerve, trei stopuri, moarte cerebrala operat pe cord. Are 73 de ani, cam devreme.

Edited by cincicinci, 15 May 2019 - 11:34.


#40
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
batranetea isi spune cuvantul ....

#41
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut asa din trecere la tv...cica doctorii ii recomandau sotiei sa il decontezteze de la aparate...ce jigodii ordinare
Astia nu-s doctori....

Edited by I2O, 16 May 2019 - 10:39.


#42
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 I2O, on 16 mai 2019 - 10:38, said:

Am vazut asa din trecere la tv...cica doctorii ii recomandau sotiei sa il decontezteze de la aparate...ce jigodii ordinare
Astia nu-s doctori....
N-o fi dat spaga cuvenita doctorilor...
Sunt altii care fac exact invers, daca primesc spaga regulat, incurajeaza familiile sa tina cat mai mult pe aparate un comatos sau mort cerebral.

#43
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
aparatele consuma curent si in locul lui va veni unul care,poate da spaga....

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
SUnt si acolo ceva reguli. Nu au dreptul sa il deconecteze atata timp cat are anumite reflexe, anumite semne vitale independente de aparate.

Din cate stiu in cazul lui Gabi Cotabita situatia nu a fost atat de grava. A facut un infarct + stop cardiac. Nu a fost gasit imediat si se estimeaza ca abia dupa 9 minute inima i s-a repus in functiune. Adica peste cele 3 sau 5 minute care se lasa cu urmari grave sau chiar fatale, in care creierul este afectat iremediabil. A stat in coma vreo doua-trei saptamani. Inclusiv medicii nu ii mai dadeau sanse. Totusi, o minune a facut ca acesta sa nu ramana cu sechele. Cel putin nu unele vizibile sau grave.

Edited by MembruAnonim, 16 May 2019 - 12:00.


#45
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Regulile sunt doar pe hartie,spaga face legea,mai ales in sanatate.Statistic vorbind.de pe aparate se mai trezesc un procent mic,plus ca daca se trezesc,o fac dupa timp indelungat,deci,trebuie dus intr-o structura privata,pe alti bani...

#46
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 DMIHNEA, on 16 mai 2019 - 11:50, said:

aparatele consuma curent si in locul lui va veni unul care,poate da spaga....
Incredibil...

 Aldulescu, on 16 mai 2019 - 11:40, said:

N-o fi dat spaga cuvenita doctorilor...
Sunt altii care fac exact invers, daca primesc spaga regulat, incurajeaza familiile sa tina cat mai mult pe aparate un comatos sau mort cerebral.
Atunci cand cineva se face doctor nu se face doctor pentru a salva vieti?
Ca din cate vad eu acum mai nou doctori se fac ca sa primeasca spagi si salarii babane nu pentru a salva oameni

 MembruAnonim, on 16 mai 2019 - 11:53, said:

SUnt si acolo ceva reguli. Nu au dreptul sa il deconecteze atata timp cat are anumite reflexe, anumite semne vitale independente de aparate.

Din cate stiu in cazul lui Gabi Cotabita situatia nu a fost atat de grava. A facut un infarct + stop cardiac. Nu a fost gasit imediat si se estimeaza ca abia dupa 9 minute inima i s-a repus in functiune. Adica peste cele 3 sau 5 minute care se lasa cu urmari grave sau chiar fatale, in care creierul este afectat iremediabil. A stat in coma vreo doua-trei saptamani. Inclusiv medicii nu ii mai dadeau sanse. Totusi, o minune a facut ca acesta sa nu ramana cu sechele. Cel putin nu unele vizibile sau grave.
Pai mai nou doctorii nu dau sanse la nimeni....te vor aruncat afara din spital cat mai rapid...nu conteaza ca mori sau traiesti,sunt prea dezumanizati

#47
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Vesti bune din spital!
Inima lui Mihai Constantinescu si-a reluat toate functiile si starea lui s-a stabilizat. Se pare ca artistul este pe calea cea buna si e posibila revenirea lui.

#48
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Inima ca inima, daca creierul lui a stat fara oxigen 5 minute, degeaba ...

#49
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Aldulescu, on 17 mai 2019 - 16:55, said:

Vesti bune din spital!
Inima lui Mihai Constantinescu si-a reluat toate functiile si starea lui s-a stabilizat. Se pare ca artistul este pe calea cea buna si e posibila revenirea lui.
Ma bucur

#50
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
ps:jigodiile il vroiau deconectat ca cica nu mai avea sanse si acum omu are inima stabila....
Niciodata sa nu te iei dupa doctori...

Edited by I2O, 17 May 2019 - 19:35.


#51
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Nu cred ca o sa mai ascultam melodii atat de frumoase ca cele din copilaria noastra. Cine mai compune muzica pentru copii? Nici filmele pentru copii nu mai sunt ca alta data. Hai Mihai, stiu ca esti acolo undeva. Revino-ti! Vreau sa te asculte si nepotii mei. Cum sa mori la 73 de ani? Hai bâiete!!!

Edited by cincicinci, 24 May 2019 - 20:53.


#52
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acum cateva zile iar vroiau astia sa il deconecteze dar nu vroia nevasta
Astazi am inteles ca vor sa il dea afara din spital...
Incredibil...

#53
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Dumnezeu este cel care ia si da.

#54
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Are 73 de ani si e intubat de cand s- a intamplat, deci nu respira singur. E grea recuperarea si pt un tanar dupa  ce probleme a avut el, dar varsta nu ii e deloc favorabila. Imi pare rau,  nu cred ca va mai trai mult. Cel mai probabil la nivelul creierului are leziuni extinse cauzate de privarea de oxigen. Cotabita, Busu au fost in situatia de a avea stop cardiac ,  dar au fost supusi unor manevre de resuscitare imediat , din ce am citit el a fost gasit de sotie deja in stop, nu stim ce a facut ea, daca i- a facut acele compresii, pana a venit ambulanta. :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate