Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Asus ZenFone 6 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#19
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
Pretul va fi de 499 euro + transport pentru Europa.
Sincer imi place foarte mult ce vad pana in prezent.
Daca in noiembrie de BF ajunge pe la 400-450 euro pot zice ca vor da lovitura cei de la Asus.
Un mic video
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KgOYSy-q3m0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionut_lazar2001, 17 May 2019 - 11:04.


#20
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Au inceput sa faca reclama pe FB si i-am intrebat de precomanda. cica de sapt viit la emag cu pret incepand de la 2500ron.
Poate de BF va fi 2000, si numai bine, pana atunci va fi un fedback serios de la utilizatori
Ramane de vazut cu ce vine Honor 20, 20PRO, si acolo mi se pare interesant, si cica va fi acelasi pret

#21
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
De cand am parasit tabara windows phone m-am legat de asus. Sotiei am luat zenfone 3, apoi eu mi-am luat zenfone 4 si sunt foarte multumit de ambele. Inainte de ele avusem un huawei de care am fost extrem de dezamagit. Sunt convins ca urmatorul asus o sa fie. Mai am si doua laptopuri asus, pot sa spun ca m-a cucerit brandul.

#22
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
ca sa fie super atractiv ar trebui de bf un pret de vreo 1700 leuti. Sa speram ca ai nostri nu tin cu dintii de pret si ca k20 de la miaomi o sa mai traga in jos pretul.

#23
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 30.10.2007
În videoul atașat se poate observa calitatea camerei în modul Nocturn(minutul 2:29- 2:47) și filmarea în Time Lapse 4K( minutul 3:57- 4:57). Plus multe alte detalii.

https://m.youtube.co...1&v=EpFfz4uGLyA

#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Pacat ca au taiat costurile si nu au pus un ecran OLED de calitate. Eu o sa merg pe OP7.

#25
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
De ce neaparat oled? Bine, poate altii sunt fani. Si eu la fel ziceam cand aveam huawei, nu-mi placea deloc cum arata, gri si spalacios. Pe asus zenfone 3 si 4 negru e destul de profund si culori bune, nu mai zic de luminozotate.

Sunt curios daca au pastrat traditia in ceea ce priveste calitatea sunerului in casti.

#26
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
daca avea si senzor ir era telefonul perfect.

#27
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 30.10.2007
Sunetul este peste seria 5Z atât în căști cât și în difuzoarele stereo externe.

Mai jos am găsit pe gsmarena o serie de teste sintetice în care ZenFone 6 stă destul de bine.
https://m.gsmarena.c...view-1933p4.php

#28
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Daca e asa eu nu o sa ma mai obosesc sa caut telefon data viitoare. Mai ales ca, ambele asus-uri pe care le am, au fost luate la jumatate de pret de pe un site. De obicei cum implineste anul, pe site-ul acela apare oferta asus la jumatate de pret.

Zenfone 3 l-am luat cu 170 si zenfone 4 cu 180. Ambele cam peste un an jumate de la lansare, daca imi aduc aminte bine.

Peste zenfone 5z cred ca o sa sar.

#29
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 30.10.2007
Și un prim review în limba română:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6tOhBqxBWYY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru cine vrea să vadă un test de anduranță al bateriei(în limba italiană):

https://www.hdblog.i...-test-batteria/

Edit: un link pentru valorile SAR

https://hd.tudocdn.n...w=1000&fit=clip

Edited by sisifjunior, 17 May 2019 - 17:52.


#30
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Si eu sunt interesat de el. Cand ziceti ca ar fi cel mai ok sa fie cumparat?

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pe Gearbest costa 2392.67 lei

#32
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Pai de cumparat e bine sa-l cumperi la 3-5luni de la lansare, de fel pretul e stabilizat, procesul de manufacturare optimizat, si posibilele bug-uri identificate/reparate

#33
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Prin EU priority line ajunge fără taxe vamale acasă?

#34
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 19.02.2015
imteresant feedbackul multor "moguli" tech atat din tara cat si din afara.... specificatiile par super ok la un pret decent. Sa vedem ce impact va avea

#35
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Din pct meu de vedere,
E super ok cu ecran drept si spate curbat(ajuta la ergonomie)
Ecran curbat... Iti da iluzia de bezel less dar impreuna cu spate curbat parca "taie" la mana, sie vident ecranul curbat e mai scump de produs.
Simple way is best way, adica sa foloseasca camera spate si pentru selfie... Doar ca usor complex sistemul si desi simplu (gen s-au gandit si altii) ... A mai fost folosit in trecut (parca honor 7 ceva) si nu a luat amploare, si ma intreb de ce nu il regasim pe la altii.
Senzor  amprenta clasic pe spate e iarasi simple way, best way... Dar... Camera e pe spate, senzorul pe spate... Cu telefonul pus pe masa, cum il deblochez rapid in modern era? Daca ma intelegeti.
Bateria e ce trebe, dar oare nu e prea greu la buzunar, imi aduc aminte de momentul in care am trecut de la un tel de 120gr la unu de 160gr.
Definitiv, e greu sa ii impaci pe toti, si e bine sa avem solutii diverse si competitie, in indeea in care e in folosul nostru al consumatorului.
Senzorii foto dau bine pe hartie, dara cel de 48mpx se recomanda a fi setat pe 12mpx.
Aceeasi config de senzori o gasim pe la mai toti, asa ca... In afara de camera flip pe parte foto nu e uau.
E uau ca la pretul asta au venit cu 855 si ecran full, dar oare restul alegerilor Asus o sa-l faca un best deal?

#36
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 31.12.2013
Sper ca ecranul să fie ok. Mă uit la pocophone care are tot ce-i trebuie unui telefon (chiar și de top), dar ecranul e slab. Fiimiu e incantat de el, dar ecranul îl trage în jos. Zenfone 6 îmi place cum arată, am văzut că filmează și face poze ok. Dacă prin toamnă ajunge pe undeva la 2000 lei, e de luat în seamă serios. Singura mea temere este ecranul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate