Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom

Telecabina Piatra-Neamț - Ma...
 Am lovit o masina

Comanda US

Cum sa reduc caldura din apartame...

Dual-boot Windows 11 Pro cu Kubun...
 Favorizarea femeilor atragatoare

Inlocuire baterie JBL Go 2

Cum se scot banii de la NN ?

darlington
 Care sunt cateva companii bune di...

Alimentare cont( top up), de pe c...

Masina noua nu poate fi inmatricu...

Sunt romanii cu adevarat mulț...

Mobile Tracking System

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

Diabolik

Diabolik

Member

• Grup: Members
salve...
pt un inceptaor care vrea aplicatia.....ce trebuie sa faca??
stargate imi poti da un PM??
multumesc

stargate

stargate

Active Member

Gasesti toate informatiile necesare aici - http://www.fighterso...mts/sign-up.htm si http://www.fighterso...o/mts/index.htm . Daca intampini vreo problema post back.

Diabolik

Diabolik

Member

View Poststargate, on Sep 19 2006, 12:18, said:

Gasesti toate informatiile necesare aici - http://www.fighterso...mts/sign-up.htm si http://www.fighterso...o/mts/index.htm . Daca intampini vreo problema post back.

ahaaa merci....pe un sony Ericsson P900 se pare ca nu merge sau ....:((

stargate

stargate

Active Member

Nu, dar va merge in viitorul apropriat.

Courage

Courage

Founder

• Grup: Senior Members
Ok, eu am Pocket PC cu Windows Mobile 2005 si sincer as vrea sa incerc programul :)
Merge si pe acest sistem de operare ?

Cred ca ii cumpar nevestei un SPV... >:D

stargate

stargate

Active Member

MTS functioneaza in primul rand sub WM5 (indiferent ca este smartphone sau pocket pc version). Sub WM2003 cateva facilitati sunt disabled.

Problema este Pocket PCul - daca MTS este compatibil cu el. In primul rand trebuie decertificat si apoi testat intai pe SPV E200, iar daca nu merge trebuie sa incerci pe COM ports.

Edited by stargate, 19 September 2006 - 12:22.

djadi21

djadi21

Active Member

Si streamingul va merge prin apn wap ?

stargate

stargate

Active Member

Sper... at the moment I am still stuck with this.

Courage

Courage

Founder

• Grup: Senior Members
S-a instalat, insa a crapat irevocabil :(

stargate

stargate

Active Member

Incearca mai multe modele de telefoane... e "normal" sa crape intrucat acceseaza direct memoria telefonului.

phat_sua

phat_sua

Junior Member

man deci sa inteleg si eu mai bine

am un qtek 2020 l-am folosit ceva vreme (cam 1 an) timp in care am luat multe programele pt el etc. asa am aflat si de voi prima oara, am gasit un softuletz de il faceatzi voi (asta era acum mult timp), acum vreo 2 zile am vazut k ati scos MTS-ul asta si vreau sa va felicit, pt k stiu si eu o firma mai mare kre avea un prioect de tipul asta in plan si imi pare bine k le-ati luat-o inainte.
acum k sa integ le si eu mai usor, k poate las telef meu o perioada si ma intorc la pocket pc , softul se instaleaza, imi foloseste legatura la internet sa ia imi arate in ce, celula sunt ? numele celulei e definit de mine ulterior ? , dak vreau sa caut de ex pe fratemiu unde e , cum fac, tre sa aibe si el pocket pc sa aiba prog instalat si sa mearga (pe net) ?

thx
tineti-o tot asa

stargate

stargate

Active Member

Salut!

MTSul este disponibil inca din luna martie a acestui an, doar ca nu a avut parte de publicitatea care a aparut in ultima vreme.

Da, MTS se instaleaza pe telefon cu WM sau pocket pc si iti spune in ce celula esti comunicand prin gprs (apn wap sau internet). Baza de date este in formare, cel putin in Bucuresti este greu sa mai gasesti locuri neacoperite. Da, poti sa cauti un prieten folosind functia find - conditia este ca prietenul sa fie un utilizator al MTS si sa aiba bifata optiunea de allow tracking. Ar mai fi de spus ca MTS face localizare atat prin GSM cat si prin GPS (daca ai un receiver conectat la smartdevice) si de asemenea are functii avansate de comunicare (SMS, MMS si e-mail). Daca vrei sa-ti faci o idee mergi pe http://www.fighterso...ts/services.php (accesibil atat de pe calculator cat si de pe telefonul mobil xhtml/wml) si fa o localizare pe userul "stargate".

Edited by stargate, 20 September 2006 - 13:37.

Andretti

Andretti

Junior Member

Salutare. Am instalat azi MTS, dar din pacate nu am reusit sa fac setarile. Am un motorola mpx220 cu Windows Mobile 2003 Second edition, ROM update version 3.45 (Asian), operator Orange.
Am selectat din settings\hardware SPV C500, apoi Motorola mpx200 si am incercat cu fiecare port. Dupa ce apasam refresh imi spunea ca porturile nu sunt deschise. Cum ma sfatuiti sa procedez?
Va multumesc.

Edited by Andretti, 21 September 2006 - 02:31.

stargate

stargate

Active Member

MPX220 nu este suportat momentan din pacate. Doar MPX 200 de la Motorola.

kata_lin

kata_lin

New Member

mai vine versiunea de symbian

stargate

stargate

Active Member

Este o certitudine.

sorente

sorente

Active Member

Exista vreo aplicatie pentru symbian, la care sa setezi alerte de tipul: arata-mi memo-ul xxxx cand ajung in dristor :) sau pe celula 12631 de ex.

O astfel de aplicatie pare inutila, dar de multe ori te gandesti: cand ajung in cutare loc, trebuie sa imi aduc aminte sa cumpar cutare chestie etc.

stargate

stargate

Active Member

Stiu, deja exista o versiune beta care face anumite chestii cand userul ajunge intr-o anumita zona. ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate