Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Mobile Tracking System

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#109
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am facut researchul preliminar si stiu exact cum sa-l fac. Nu am gasit timpul necesar pentru scrierea si lansarea produsului. Ma voi ocupa de el imediat dupa lansarea lui SMC.

#110
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Am intrat cu un 6680 pe MTS, in Targoviste (vodafone), locatia afisata era Gaiesti :confuzzled:

#111
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Merge MTS-ul pe Symbian-uri ? :huh:

#112
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

View PostCosconor, on Jul 2 2006, 22:29, said:

Merge MTS-ul pe Symbian-uri ? :huh:


Din cate am inteles inca nu este gata versiunea de Symbian. :)

#113
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Cu ce telefon ai intrat? Momentan nu exista o versiune publica pentru Symbian a MTS.

#114
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Telefonul e Nokia 6680, nu am stat sa vad ce tip de aplicatie e, SIS, JAR etc, nu e telefonul meu, cand il mai "prind" verific  :)

#115
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Cred ca ai intrat de pe aplicatia concurenta a MTS-ului... ;)

#116
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Salut Cosconor :) Ce mai faci? :P

#117
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
He he... tocmai de tine vorbeam ! :)

#118
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Targoviste - Gaiesti? :)

BTW, exosyphen in Pajura am prins Otopeni cu gsm-tracker...?!

#119
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
We are glad to announce the release of a new MTS version. Version 1.12 main changes are:

- added the timers window (here you can specify the interval in minutes between client to server GPRS communication and the interval in seconds between refreshing the current cell id and looking for it through the local database)
- greatly optimized the local database search system to conserve battery power
- now the user can be notified when the client to server GPRS communication fails (Settings - Alerts)
- fixed an issue that caused MTS to crash when saving information from the Settings - Hardware window

Grab the latest MTS version from here - http://www.fighterso...ts/download.htm

We would also like to bring to your attention that we have started working on a MTS counterpart that runs on desktop computers. We decided to integrate this piece of software into an already existing project - Star Remote Mail. Until now, Star Remote Mail was basically an e-mail notification application with some features that put it in the e-mail clients category of applications. Starting with version 1.15, Star Remote Mail has some specially designed features for the MTS users:

- every incoming e-mail message can be automatically "forwarded" to your MTS Client
- you can send quick messages to MTS users directly from this application
- you can track a MTS user and display his or hers location as a tooltip hint in the Star Remote Mail system tray icon (see attachement)

Give Star Remote Mail a try - http://www.fighterso...rmail/index.htm

We are also working on another application for Windows Mobile users (smartphone and pocket pc alike) - an audio/video streaming server - Star Media Center. This software allows one to view his favorite TV channels or even webcam frames live using only the GPRS connection. You can also change channels (like a remote controller) and start and stop recording remotly. For more information about this project, please visit http://www.fighterso...enter/index.htm

#120
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Te rog traduci postul si in romana, aici nu e forum in engleza. PAre interesant, dar nu inteleg nimic. :(

#121
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Imi cer scuze pentru pasteul in engleza dar sunt pur si simplu ingropat in treaba. Numai eu stiu cat m-am chinuit sa strecor acest release.

Deci, in mare - am facut o fereastra noua - timers - aici poti seta cat de mult sa stea pana comunica cu serverul (default este 5 minute) si cat de des sa dea refresh pe locatie automat (cand auto mode este activ) - pana acum valoarea asta era fixata la 30 secunde hardcoded. Acum oricine poate schimba aceasta valoare. Am adaugat si o noua notificare - cand conexiunea cu serverul este down, MTS va scoate un sunet (daca este activa optiunea). O chestiune destul de importanta - am optimizat procesul de cautare a idului curent in baza de date locale ceea ce inseamna conservarea bateriei.

Cred ca multa lume nu intelege ce e cu baza de date locala si cu comunicarea. Sa incerc sa fiu clar: pe valorile default, odata la 5 minute, clientul MTS se conecteaza la server pentru a raporta locatia curenta si pentru a lua mesajele noi daca exista (si daca utilizatorul are receiver GPS sa raporteze si informatiile GPS). Bun... distanta de 5 minute este foarte mare cand cineva este in miscare, iar daca are si homescreenul activat apar informatii invechite pe el... acum 5 minute eram la Arcul de Triumf si eu de fapt sunt la Piata Dorobanti. Aici intervine baza de date locala. MTS are implementata o astfel de facilitate care se populeaza singura. In momentul in care o locatie nu exista in baza de date locala, atunci se deschide automat o conxiune la server si se aduce de acolo.  La aceasta operatiune, locatia este salvata si in baza de date locala... practic MTS invata singur cu cat este plimbat mai mult. Pentru a limita legaturile la server dese, oricine poate downloada baza de date intreaga (la momentul respectiv) pentru operatorul sau - http://86.105.56.50/inf . Acest fisier se pune in \MTS\database.

Alt aspect al acestui release este folosirea noului Star Remote Mail pe langa MTS. Star Remote Mail este un mini client de mail conceput ca o aplicatie de notificare a mesajelor noi primite pe n conturi de mail. Folosind aceasta aplicatie, utilizatorii MTS pot sa-si forwardeze e-mailurile primite catre clientul MTS de pe telefon. De asemenea se pot trimite mesaje text rapid catre utilizatori MTS (similar cu http://www.fighterso...s/services.html ) si se poate vedea in tray icon (langa ceas) locatia curenta a unui utilizator MTS ca eticheta galbena langa mouse.

Sper ca am fost destul de clar, daca exista nelamuriri, nu ezitati sa ma intrebati.

#122
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Ar fii fain daca s-ar putea si trimite mail-uri folosind MTS-ul si mail-urile sa poata contine si atasamente. Se poate face asta ? Stiu ca nu ai timp, dar asa de curiozitate.

Se pare ca e off-line server-ul ? Sau este de la netul meu ?

Edited by djadi21, 05 July 2006 - 04:19.


#123
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
@stargate : greseli de marcare a locatiilor mai exista ... cred ca stii si tu bine asta :)

In masura in care putem, le corectam.

#124
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Se pot trimite mailuri cu MTS!!! La send message pune adresa de email in loc de numele utilizatorului. Atasamentele nu merg inca. Da, nu stiu ce are ISPul in ultima vreme... sper sa-si dea drumu in curand.

@exosyphen, indeed.

Edited by stargate, 05 July 2006 - 10:14.


#125
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004
Scuzati, dar am o intrebare: de unde iau si eu programul asta de localizare? Sunt putin cam in ceata, cred ca am prins cam tarziu discutia!

Multumesc,

#126
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
http://www.fighterso...o/mts/index.htm

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate