Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

inapoi la telefon cu butoane...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010

View Postspe_ripper, on 14 mai 2019 - 07:16, said:


Eu chiar imi doresc un telefon cu butoane.... gen E6 dar si cu touch si potent hardware Posted Image
Eu folosesc un E6, din pacate i`am crapat ecranul, este timpul sa`l iau pe celalalt care era rezerva.
Tot E6, primit de la un prieten.
:D

#38
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Off. Eu aș vrea un smarphone cu disc.
On. Am încă în folosire un tel de la digi cu butoane pt simplul motiv că sună alarma și cu el închis. Îl țin doar pe post de ceas deșteptător.

#39
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Ce telefon pentru "vorbit"?! Bunicamea la 86 ani și cu școala cam cat trenul clase primește apeluri pe Whatsapp! Nu există "n-ai încotro" În ce situație ar fi cineva nevoit să folosească un tel cu butoane?! Doar daca vine sfârșitul lumii. Un abonament e 2 euro și telefoane Smart să găsesc second la preț de Nokia 105 sau gratis. Eu nu găsesc nici gratis să le mai dau! Nu mai zic că 2G-ul e pe făraș; va mai fi folosit doar pentru mașinării în localități. 3G va fi închis înaintea 2G!
LE
Eu cu prieteni și rude nu prea folosesc serviciul de voce; apelez direct pe Whatsapp.
LE
Asta e discuție din ciclul - Ni s-a urat cu binele! Dacă prin absurd n-aș avea electricitate și net dar totuși as avea bani cred că mi-aș lua generator și net prin satelit (scump, limitat și ca melcul) dar n-aș sta fara.

Edited by PostacheNegrutzi, 14 May 2019 - 09:40.


#40
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postabulafius43, on 13 mai 2019 - 21:09, said:

voi v-ati putea obisnui cu un tel f. limitat cu butoane daca ati fi fortati de imprejurari?
Citi ani ai ?! ;)
Eu am folosit si din alea fixe cu disc, deci... sint obisnuit cu orice.

#41
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Postbuyonevideo, on 14 mai 2019 - 09:54, said:

...
Eu am folosit și cu "manivela"! Pe bune! Aveam la țară

Edited by Ciubex, 14 May 2019 - 10:41.
Am sters continutul citatului


#42
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View PostPostacheNegrutzi, on 14 mai 2019 - 10:21, said:

...
Prin anii '80, parca de la tara puteai sa vorbesti in oras doar prin centrala, invarteai manivela, centralista raspundea, iti prelua comanda cu numarul de apelat, apoi suna ea la acel numar, cand prindea persoana iti facea legatura...

Edited by Ciubex, 14 May 2019 - 13:46.


#43
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View PostQuantum, on 14 mai 2019 - 05:37, said:


Ce mari oportunitati ai pierdut tu neavand smartphone?!  (fara Video-Conferinta chiar dispare umanitatea!)   - Numai prostii spui!

Tu nu mai ai viata, ti se scurge, dar n-ai habar,  esti supra-coplesit de informatii, majoritatea inutile !     - asta de la un cacat de telefon.
Mai ai timp sa gandesti, sa simti ceva - personal- sau ai devenit un automat?    Utilajele destepte fac oamenii prosti, in masa.  (a spus-o altul)
Nu dispare umanitatea dar dispar bănuții și timpul! Tocmai că smartul îmi îmi eliberează timp pe tru altceva! E o unealtă și atât! Cum dai instrucțiuni cuiva de la distanță fără să vezi să-i spui pe ce buton sa apese de exemplu?! Dacă nu vezi trebuie sa te duci personal; pierZi timp și bani. LE având Smart pot sa plec sa fac diverse știind că nu trebuie sa stau de pază langa PC sau sa car un laptop in spinare și să mă uit de semnal wifi pe nu știu unde

Edited by PostacheNegrutzi, 14 May 2019 - 15:46.


#44
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Ultimul meu telefon cu butoane a fost si inca este Samsung gt-b3210. A fost precursorul smartfoanelor. Se auzea perfect, chiar daca are butoane. Acum il folosesc doar pentru alarma de trezire dimineata. Daca nu aveam nevoie sa folosesc un smartphone in interes de serviciu, foloseam in continuare telefonul cu butoane.

#45
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Mai am si eu telefoane limitate de butoane, au numai 29 de taste 😂😂😂

#46
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Eu intram pe net de pe telefoane cu butoane. Prima data am constatat utilitatea internetului la purtator si am iesit dintr-o mica incurcatura(cu harta nokia) a fost de pe un Nokia N95 dar am intrat pe net si de pe telefoane mai simple, simplu gen samsung E2120. Pe SGH D900i am accesat chiar google maps!
LE
Pe vremuri eram multumit de web'n'walk de la Cosmote sau cum se numea atunci.

Edited by PostacheNegrutzi, 14 May 2019 - 23:19.


#47
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
am mai gasit un lucru despre telul asta si anume ca prinde radio fara casti asta chiar ca m-a surprins pt ca toate telurile pe care le-am avut imi cereau sa bag castile ca sa le foloseasca drept antene. dar telul asta prinde radio fara casti fara nimic inseamna ca e bun si ca radio portabil deci poate ca nu-i asa dumb.

#48
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostIon_Bumbu, on 14 mai 2019 - 09:26, said:

Eu folosesc un E6, din pacate i`am crapat ecranul, este timpul sa`l iau pe celalalt care era rezerva.
Tot E6, primit de la un prieten.
Posted Image


E telefonul meu preferat all-time.

#49
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010
Pacat ca nu se mai fabrica...

#50
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Eu inca folosesc un Sony Ericsson K750i pentru ca acasa am PC, la munca lapto/pc deci sunt conectat 90% din timp. Lumea se uita in ras cand ma vede cu el prin mijloacele de transport dar nu-mi pasa. lol
Cand ies in oras, in vacante, prefer sa ma relaxez si sa stau departe de on-line.

Am si smartphone, tableta dar le folosesc mai mult sa testez una alta pe android sau in rarele ocazii cand PC e inchis si vreau sa vad cum e vremea.

Avantaje la tel cu butoane, mic si relativ compact, bateria tine lejer 4-5 zile, pot sa scriu sms-uri fara sa ma uit la telefon. :D

#51
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Ești norocos, n-ai responsabilități care sa implice conectarea permanenta. Am incercat și eu; mi-am luat un Nokia 3310 din asta nou de HMD dar n-a funcționat. Cum am ieșit pe ușă...Zi-mi și mie aia", "Fa-mi aia", Arată-mi cum sa fac aia. Deasemenea sunt chestii care sunt disponibile doar pe platforme mobile strict pe android și iOS. Eu am stat destul de mult pe Windows Phone si n-avem acces la multe chestii necesare sau utile
LE
Asta în condițiile în care am doua conexiuni fixe și vreo 4 PC-uri personale!

Edited by PostacheNegrutzi, 15 May 2019 - 21:31.


#52
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postvj_Heaven, on 15 mai 2019 - 21:09, said:

Eu inca folosesc un Sony Ericsson K750i pentru ca acasa am PC, la munca lapto/pc deci sunt conectat 90% din timp. Lumea se uita in ras...

Ești tu prea sensibil, nu cred că se uită așa, încă sînt mulți care folosesc cu butoane, chiar mulți.
Azi am văzut un nene de la salubritate, avea unul.
Culmea, el mă cam fixa cu privirea :lol:
Nu, nu vorbeam la smart.
Ori era gay, ori eram eu îmbrăcat prea extravagant :roflmao: ori era el de la țară, că ăștia așa se uită, luuuung, prostește.

#53
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 28.11.2001

View Postvj_Heaven, on 15 mai 2019 - 21:09, said:

Eu inca folosesc un Sony Ericsson K750i

Citiți review-urile:
https://www.emag.ro/...m/pd/EK8QBBBBM/


”Super Tare. La foto de 2mpx imbatabil!”

Edited by badmania98, 17 May 2019 - 10:17.


#54
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ce ar fi de citit, ce ti se pare amuzant? E vorba de anul 2007.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate