Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Incepator. Zgarieturi destul de superficiale

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Rob-th

Rob-th

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.05.2019

 Baxon, on 14 mai 2019 - 08:11, said:


Cum naiba ai luat permisul ?!
cu mare ușurință, poftim raspuns

 spooky51, on 14 mai 2019 - 08:01, said:

Daca ai zgariat nitel masina in nici un caz nu-ti trebuie vreo dovada de la Politie sau mai stiu eu ce, mai ales daca e doar bara sau aripa zgariata, nu rupta, infundata, etc, e o chestie comuna.
In primul rand cureti si stergi bine locul, apoi un pic de polish de vopsea. Daca e cazul poti repara cu 50 ml de vopsea la culoare facuta la un atelier si putina rabdare.
tipul asta de raspunsuri cautam.. am rezolvat intre timp cu niste spray de culoare, arata ca nou, mici zgarieturi, se simt in relief, pe plastic, dar in rest nu e vizibil

 vata_pa_batz, on 14 mai 2019 - 06:20, said:



Normal ;)
Doar niste idioti si-ar bate copiii pentru un kakat de tabla. In general doar idiotii barbari isi bat copiii, indiferent de motiv
corect, m am speriat inițial, dar mi am dat seama ca nu e ceva grav, daca copilul meu mi ar face asa as înțelege, fara probleme.Mereu ar trebui sa existe o soluție de mijloc, intre doua persoane cu coloana vertebrală... Certurile, orgoliul si ignoranța nu s benefice in relatia tata fiu. Înțelegerea e baza

#38
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,100
  • Înscris: 17.01.2012
da-n curte nu parcaț?
numa pă ulițâ?
încă puțân și-o veț găsâ - carcasa - scrijelitâ și di vecini!

#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nimeni nu zice ca nu e omeneste a gresi si la fel e normal sa existe intelegere din partea tatalui ( doar un om irational ar reactiona urat ) dar asa dupa mintiuca ta , cand esti la 5-10 cm paralel cu un gard , nu te-ai gandit  ca daca virezi rotile inspre strada si dai cu spatele o sa intri cu aripa fata in gard ? Banuiesc ca la scoala nu ai exersat prea mult parcarea laterala cu spatele .
Eu zic sa mai iei niste ore de condus si sa exersezi la maxim numai parcarile si iesirile din parcare din diferite ipostaze , nu de alta dar sincer esti pericol omule ! Daca era alta masina parcata o faceai varza si pe aia ....
P.S. Sper ca ai avut bunul simt sa pui " lamaita " pe luneta inainte sa te urci la volan ! Nu de alta dar sa te ocolim la parcari ..

Edited by Baxon, 14 May 2019 - 10:37.


#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
De parcat probabil stii ca e simplu dar vad ca iesirea din parcare nu-ti iese nicicum ! Acolo trebuie inca sa exersezi la greu Posted Image

Mai bine , de acuma , te dai jos si rogi un trecator sa ti-o scoata din parcare...

#41
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
@initiator
Din momentul in care postezi pe un forum public, trebuie sa te astepti sa primesti si raspunsuri care sa nu-ti placa.
Ideea e ca, in cazul celor pe care TU le crezi off-topic, flame, etc, sa folosesti butonul "Raporteaza", nu sa te apuci sa le dai raspunsuri "inteligente". Metoda ta, te pune fix pe acelasi nivel cu cel ce face off-topic, flame, etc.
Mai multa atentie si mai putin orgoliu, pe viitor!

#42
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
cand ii trece supararea si iti mai da cheile, roaga-l sa cumpere senzori de parcare - fata si spate.

#43
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
@Rob-th
Trebuie sa te obisnuiesti , asa e pe aria asta a forumului, unii s-au nascut soferi si stiau din prima zi totul la perfectie...bine, daca ii pui si acum sa faca o parcare laterala nu sunt in stare ...sunt soferi de forum care se baga in seama doar de dragul de a mai face o postare.
Acum ai invatat ceva , e doar o zgarietura, data viitoare uita-te in oglinzi si fi mai atent. Daca strada unde parchezi e ingusta, invata sa parchezi intrand in locul dintre masini , dupa care incepi manevra de parcare, mai exact nu asa cum ai invatat la scoala, unde trebuie sa pui masina in paralel  , exerseaza si o sa-ti iasa.

Edited by titoo, 14 May 2019 - 12:42.


#44
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

 Baxon, on 14 mai 2019 - 10:30, said:

Banuiesc ca la scoala nu ai exersat prea mult parcarea laterala cu spatele .
Eu zic sa mai iei niste ore de condus si sa exersezi la maxim numai parcarile si iesirile din parcare din diferite ipostaze .

Probabil nu a facut niciodată o parcare laterala cu spatele în școală. Inainte faceai asta obligatoriu in poligon, acum se sare peste.
Trist, dar adevărat. Omul nici nu si dadea seama de ce a julit bara cand a dat cu spatele mașina. Acum, că a inteles principiul, mai trebuie doar sa exerseze.

#45
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De ce am impresia ca e troll ? :))

#46
Rob-th

Rob-th

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.05.2019

 TruculMagic, on 14 mai 2019 - 22:08, said:

De ce am impresia ca e troll ? :))
'ding ding', raspuns corect

#47
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 _-livio-_, on 14 mai 2019 - 09:02, said:

zid, stalp, masina, orice vrei tu, cam multi nu stiu ca ar trebui sa se uite si in oglinzi cand fac manevre pe langa altceva, asa mi-a julit si mie cineva masina, fata a trecut dar berbecul nu si-a dat seama ca spatele nu mai trece, doar oglinda aia e acolo doar ca ornament.


Sunt anumite unghiuri unde nu te ajuta nici oglinzile, trebuie sa mai deschizi o usa, sa cobori pe langa masina. Anyway, nu zice nimeni sa iesi sau sa intri ca berbecul, mai ales daca nu stii legile fizicii si dimensiunile masinii tale.

#48
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 spe_ripper, on 15 mai 2019 - 06:57, said:



Sunt anumite unghiuri unde nu te ajuta nici oglinzile, trebuie sa mai deschizi o usa, sa cobori pe langa masina. Anyway, nu zice nimeni sa iesi sau sa intri ca berbecul, mai ales daca nu stii legile fizicii si dimensiunile masinii tale.
Si ce situatii ai intalnit ca atunci cand parcai ai fost nevoit sa deschizi usa sau sa cobori ?

#49
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,889
  • Înscris: 22.12.2005

 Rob-th, on 13 mai 2019 - 20:25, said:

Am carnet de 2 săptămâni, am mers maxim 5 ore...voiam sa scot masina tatei,parcata foarte aproape de un gard, cu baza înaltă de ciment, iar masina are bot lung,.. si am dat cu spatele cu volanul maxim stanga, si dupa am auzit un zgomot..am zgariat putin carcasa masina in fata, iar rezultatul este destul de vizibil, ce este recomand sa fac?

Primul pas: ia permis

#50
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007

 spe_ripper, on 15 mai 2019 - 06:57, said:



Sunt anumite unghiuri unde nu te ajuta nici oglinzile, trebuie sa mai deschizi o usa, sa cobori pe langa masina. Anyway, nu zice nimeni sa iesi sau sa intri ca berbecul, mai ales daca nu stii legile fizicii si dimensiunile masinii tale.

n-am patit, am oglinzile reglate bine si daca nu vad le mut unde trebuie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate