Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Primaria S4 si blocatoarele de parcare.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A inceput distributia si montarea acestor divaisuri.
Ce se intampla daca tot Bucurestiul se va umple de blocatoare? Mai circulam cu masinile sau le tinem in parcare? Nu mi se pare o idee stralucita pentru un oras cu traficul deja blocat... :(

Attached Files



#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi le pun în parcări nu pe drum.
La 20 de lei pe lună vreau și eu 4.

Nu văd legătura dintre trafic și blocatoare.

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 MembruAnonim, on 13 mai 2019 - 14:34, said:

A inceput distributia si montarea acestor divaisuri.
Ce se intampla daca tot Bucurestiul se va umple de blocatoare? Mai circulam cu masinile sau le tinem in parcare? Nu mi se pare o idee stralucita pentru un oras cu traficul deja blocat... Posted Image

Noi si acum tinem masinile in parcarile de resedinta, nu asta e discutia.. Discutia este ca un loc de parcare nu e de la Dumnezeu.. daca pleci la serviciu, poate sa parcheze cinva temporar pe locul ala.. daca montezi astfel de ccaturi s-a terminat.. va fi si mai mare blocaj decat e acum.. Ca acu, de bine de rau, mai dai niste claxoane, mai suni pe numarul din bord.. se gasesc solutii..

 waterman, on 13 mai 2019 - 14:39, said:

Păi le pun în parcări nu pe drum.
La 20 de lei pe lună vreau și eu 4.

20 lei pe luna?  Dar ce-s poleite cu aur?.. Vezi de treaba..

Cine-s jmecherii care incaseaza acesti bani, bai nene ???

Edited by Kres, 13 May 2019 - 14:41.


#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Am avut montat blocator teapan, nu jucariile astea, a rezistat 3 saptamani pana l-am gasit strambat de 2 ori si a 3-a oara facut praf iremediabil.

#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 waterman, on 13 mai 2019 - 14:39, said:

Nu văd legătura dintre trafic și blocatoare.
legatura este ca in alte sectoare/orase/tari mai civilizate, se PERMITE parcarea si pe acele locuri intre orele de varf, cand oricum stau goale (un paradox) ca lumea e la servici

nemaiputand sa parcheze si acolo, masinile vor bloca zone mai circulabile.

e o masura ciudata, populista probabil, a unui primar (PSD, daca conteaza, si cred ca conteaza)

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007

 Kres, on 13 mai 2019 - 14:40, said:

daca pleci la serviciu, poate sa parcheze cinva temporar pe locul ala.. daca montezi astfel de ccaturi s-a terminat..

 unbrutus, on 13 mai 2019 - 14:41, said:

legatura este ca in alte sectoare/orase/tari mai civilizate, se PERMITE parcarea si pe acele locuri intre orele de varf, cand oricum stau goale (un paradox) ca lumea e la servici

Doar ca la noi 'temporar' si 'orele de varf' poate insemna cate o zi, doua, noua etc. Si tu, cu loc platit, trebuie sa iti cauti loc de parcare pe nu stiu unde ca a parcat unul temporar acolo.
Deci educatie, educatie sau educatie cu forta.

#7
Southishere

Southishere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2006

 Kres, on 13 mai 2019 - 14:40, said:

. ..daca pleci la serviciu, poate sa parcheze cinva temporar pe locul ala.. daca montezi astfel de ccaturi s-a terminat.. va fi si mai mare blocaj decat e acum.. Ca acu, de bine de rau, mai dai niste claxoane, mai suni pe numarul din bord.. se gasesc solutii..
Sa stai in fiecare zi sa suni persoana care ti-a ocupat locul de parcare platit e de plans... si sa stai si jumatate de ora pana vine cel care a ocupat.. asta daca are numar pus pe bord, in cele mai multe cazuri nu are, daca iti raspunde... Si atunci, nu asta este solutia?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 waterman, on 13 mai 2019 - 14:39, said:

Păi le pun în parcări nu pe drum.
La 20 de lei pe lună vreau și eu 4.

Nu văd legătura dintre trafic și blocatoare.
Daca parcarile orasului vor fi blocate cu fiare vechi (numite pompos blocatoare) ghici unde isi va parca masina rumunu...
Cam cate locuri in parcarile publice exista in oraselul care este?
Eu daca-l prind pe ala din sectoru 4 la mine in parcarea de resedinta sun direct sa-l ridice!

Edited by MembruAnonim, 13 May 2019 - 15:03.


#9
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,523
  • Înscris: 01.08.2006
Campania asta e cu dedicatie pentru cineva :)). Din ce stiu eu, porcariile alea se pot cumpara doar de la primarie. Primarie care precis are un singur furnizor. Deci faceti legatura.

#10
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
ma leg la sireturi langa el ....
si nu il mai desfaci de acolo.

stii ce zic ?

#11
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
La ce folosesc astea?

Edited by projectfp, 13 May 2019 - 15:24.


#12
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018

 RealThing, on 13 mai 2019 - 14:41, said:

Am avut montat blocator teapan, nu jucariile astea, a rezistat 3 saptamani pana l-am gasit strambat de 2 ori si a 3-a oara facut praf iremediabil.

Cred ca o sa fie bani aruncati pe fereastra. Daca sunt din metal o sa le ia minoritarii sa le duca la fier vechi.

E o combinatie intre a arata fraierilor ca "se face ceva" si a mai da niste bani unor firme de apartament, ceva, care apoi se vor intoarce in alta forma la primar si altii.

#13
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 Southishere, on 13 mai 2019 - 14:59, said:

Sa stai in fiecare zi sa suni persoana care ti-a ocupat locul de parcare platit e de plans... si sa stai si jumatate de ora pana vine cel care a ocupat.. asta daca are numar pus pe bord, in cele mai multe cazuri nu are, daca iti raspunde... Si atunci, nu asta este solutia?
E o imbecilitate acest sistem. Parcarile publice trebuie sa fie publice... dar foamea de bani ii face sa privatizeze pana si astea... au terminat de privatizat parcurile, spatiile verzi, trotuarele... au mai ramas niste parcari pe langa blocuri... sa vedem dupa aia ce teapa mai inventeaza.
Probabil urmeaza o confiscare si apoi o revanzare... ca nu pot sa ramana fara tunuri de dat

#14
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 20.05.2013

 MembruAnonim, on 13 mai 2019 - 14:34, said:

A inceput distributia si montarea acestor divaisuri.
Ce se intampla daca tot Bucurestiul se va umple de blocatoare? Mai circulam cu masinile sau le tinem in parcare? Nu mi se pare o idee stralucita pentru un oras cu traficul deja blocat... Posted Image

De multe ori seara cand vin de la servici gasesc parcarea de resedinta blocata, fara numar in geam. As cere si eu blocator, dar 20 de ron pe luna mi se pare mult, comparativ cu costul parcarii care a fost 60 ron /an

#15
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 unknown_35, on 13 mai 2019 - 15:26, said:

De multe ori seara cand vin de la servici gasesc parcarea de resedinta blocata, fara numar in geam. As cere si eu blocator, dar 20 de ron pe luna mi se pare mult, comparativ cu costul parcarii care a fost 60 ron /an
Nu blocatorul e scump, ci parcarea mult prea ieftina.
Greseala e ca s-a permis acest tun al privatizarii spatiului public.

Aia care s-au bagat la tun, ar trebui sa se gandeasca de doua ori inainte de a striga hotii la cei ce au preluat active de la stat pe 2 lei... ca si ei sunt in aceeasi categorie si ar fi ipocrit sa strigi doar la altii in timp ce si tu faci acelasi lucru.

Edited by projectfp, 13 May 2019 - 15:31.


#16
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 02.09.2005
intr-un timp aveam locul de parcare chiar in dreptul unei scoli de engleza... nu era seara in care sa nu fie blocat de vreun parinte venit sa isi ia odrasla... bineinteles, fara niciun numar de telefon... mereu aceeasi scuza, "nu am stat decat 15 minute"... pai bine coaie, daca stati toti doar 15 minute, eu ce trebuie sa fac, sa ma plimb prin tot cartierul pana va luati toti copiii de la scoala?

Edited by jericho, 13 May 2019 - 15:31.


#17
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
si la mine in oras sunt tampenii din astea la o gramada de blocuri.
este o tampenie pentru ca genereaza probleme si mai mari decat cele pe care incearca sa le rezolve.
locurile astea de parcare platite vor fi tinute ocupate chiar daca nu e nici o masina acolo, si aia fara locuri or sa parcheze pe unde apuca => trafic si mai aglomerat. +mai multe masini intrafic si combustibil ars aiurea

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 jericho, on 13 mai 2019 - 15:30, said:

intr-un timp aveam locul de parcare chiar in dreptul unei scoli de engleza... nu era seara in care sa nu fie blocat de vreun parinte venit sa isi ia odrasla... bineinteles, fara niciun numar de telefon... mereu aceeasi scuza, "nu am stat decat 15 minute"... pai bine coaie, daca stati toti doar 15 minute, eu ce trebuie sa fac, sa ma plimb prin tot cartierul pana va luati toti copiii de la scoala?
Poti sa-l blochezi si sa te astepte si el 20 -30 minute - nu e graba boss!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate