Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Parchet stratificat Skandor Hornbach

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Sunt in cautare de parchet pt dormitoare, compatibil cu IPAT. Din cauza bugetului limitat as lua luminat. Dar nu-mi place. Am cautat un stratificat fără pretenții si am gasit la Hornbach, parchet marca proprie Skandor, la 70 si ceva de lei. Are 10 mm si 2.5 mm stratul de uzura. Încă nu l-am văzut, în Cluj nu este Hornbach. Are cineva montat? https://www.hornbach...243/produs.html

#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,487
  • Înscris: 30.08.2017
Cred ca laminat la acelasi pret e mai ok. Nu uita ca pentru stratificat ai nevoie de adeziv de calitate. Dacă montajul nu e inclus in pret, e semnificativ mai scump. Șapa trebuie si ea sa fie perfecta.

In dormitor nu merita oricum stratificat, mare parte din suprafața este acoperita de pat si dulapuri.

Eu am vrut in living, dar un stratificat ok ajungea cu tot cu adeziv si montaj pe la 350 ron/mp.

Edited by george_alexandru, 13 May 2019 - 08:45.


#3
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,155
  • Înscris: 15.05.2008
am eu dar nu de la ei
pe pachete am vazut ca era din italia
parerea mea,parchetul de lemn nu se lacuieste(pt a pastra naturalul)
el l-am dat cu ulei natur,nu alunec pe el,daca se zgarie,pot sa-l repar f usor,pe cand daca e lacuit,e bai mare

#4
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,089
  • Înscris: 17.01.2012
pe mine m-a convins vânzătorul să aleg între diferite tipuri cu o metodă mai puțin ortodoxă:
-a luat o cheie de yală, din lanțul său și apoi a-nceput să frece vârtos pe una din plăci :o
-mi-a zis că la alt tip nu are curaj să facă așa, pt că s-ar distruge
-calc pe acel parchet de 6 ani de zile (încălțat cu diverse...) și parchetul arată ca la început!

dacă-l iei de pe net, cum îl poți verifica?

#5
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Nu-l iau de pe net. M-as duce pana in Sibiu sa il vad, nu e un capat de lume. Nu-mi prea place ca e lacuit si as fi vrut uleiat. Am gasit cateva review-uri nemtesti si opinia majoritatii era ca e ok pt banii platiti.

Stiu ca e scump adezivul si manopera dar nu stiu cat? Daca iau parchetul la 70 de lei, cat mai adaug la mp? 30-50 de lei?

#6
Simona_MP

Simona_MP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.12.2012
Buna ziua,
Ce ati ales pana la urma? Caut si eu un parchet stratificat cu buget mai mic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate