Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Veganismul - o noua religie

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
304 replies to this topic

#289
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Testosteron, on 13 iulie 2019 - 19:26, said:

1. Eu am pus o întrebare simpla iar tu vii sa faci aici reclama unei anumite religii. Răspunde te rog la întrebare dacă ai un răspuns ca asa de propaganda sunt satul.


2. Rezultă  că nu există comunicare cu Dumnezeu pt ca prin rugăciune doar iți imaginezi ca ai o comunicare cu Dumnezeu.

1. Eu ți-am răspuns, dacă matale nu ai capacitatea de a înțelege, ce pot să-ți fac eu!
În primul rând, Dumnezeu nu vorbește într-un mod particular cu nimeni, așa... să stea la taclale cu te miri cine! El s-a manifestat în trecut câtorva oameni, dar asta pentru că trebuia să o facă, făcea parte din planul Său! După aceia, când a vrut să pună bazele unei religii, unui popor al Său, le-a vorbit tuturor, întregului popor!
În prezent, El nu mai vorbește în mod particular cu nimeni! Lucrurile sunt așezate din punctul Lui de vedere!
Când le-a vorbit unor oameni din trecut, le-a vorbit prin Ingerul Său, însă când le-a vorbit evreilor la Sinai... le-a vorbit El personal!

2. Dacă pleci de la premisa că Dumnezeu există, ceea ce încerci d-ta să ne explici, pică ca fularul! No offence! :)

Edited by heart_of_ice, 13 July 2019 - 20:02.


#290
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 19:00, said:

Da, reformat de Isus pe înțelesul lor! Ce nu ți-e clar?

Geneza 1:29! Bagă roadele plantelor în tine, nu plante și animale! Și vezi, că și plantele simt durerea! Însă dacă le culegi roadele, nu simt nici o durere!
Dacă vrei, îți înșir o listă cu mii de astfel de roade, fructe, legume și semințe!
Altfel ești imoral, oricât te-ai da cu fundul de pământ!
Atat de bine l-a reformat pe intelesul lor, ca pentru ei nici nu exista practic. Traiesti pe alta lume sau chiar esti atat de prost informat? In afara catorva grupari mesianice, iudaismul il respinge pe Isus Hristos ca impostor. Alta gafa impardonabila. Deci n-a reformat nimic.

Nu te chinui aiurea serios acum :) te las sa-ti dezvolti ideile de baza, insa nu e necesar sa intri in amanunte. E plictisitor...
Suntem imorali deci, pentru ca de la Noe incoace Dumnezeu a dat in stapanire oamenilor toate animalele plus permisiunea de a se hrani cu ele. Stupefiant. :)
Hai bag-o p-aia ca satan a modificat VT...


#291
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Xlander, on 13 iulie 2019 - 21:58, said:

Atat de bine l-a reformat pe intelesul lor, ca pentru ei nici nu exista practic. Traiesti pe alta lume sau chiar esti atat de prost informat? In afara catorva grupari mesianice, iudaismul il respinge pe Isus Hristos ca impostor. Alta gafa impardonabila. Deci n-a reformat nimic.

Nu te chinui aiurea serios acum :) te las sa-ti dezvolti ideile de baza, insa nu e necesar sa intri in amanunte. E plictisitor...
Suntem imorali deci, pentru ca de la Noe incoace Dumnezeu a dat in stapanire oamenilor toate animalele plus permisiunea de a se hrani cu ele. Stupefiant. :)
Hai bag-o p-aia ca satan a modificat VT...

Ba da, a reformat! Aaa, că evreii s-au încăpățânat și de data asta... este altă mâncare de pește! De câte ori nu le-a spus Isus că a vrut să-i strângă la el, precum găina puii sub aripi!

Da, suntem imorali! Ăsta-i crudul adevăr, și eu am onestitatea și curajul să-mi recunosc starea! Nu ca tine care te bați cu cărămida-n piept că vezi doamne ce moral ești tu!
Toată lumea zace în cel rău! Să nu uiți chestia asta, moralule care ești matale! :)

#292
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 19:59, said:



1. Eu ți-am răspuns, dacă matale nu ai capacitatea de a înțelege, ce pot să-ți fac eu!
În primul rând, Dumnezeu nu vorbește într-un mod particular cu nimeni, așa... să stea la taclale cu te miri cine! El s-a manifestat în trecut câtorva oameni, dar asta pentru că trebuia să o facă, făcea parte din planul Său! După aceia, când a vrut să pună bazele unei religii, unui popor al Său, le-a vorbit tuturor, întregului popor!
În prezent, El nu mai vorbește în mod particular cu nimeni! Lucrurile sunt așezate din punctul Lui de vedere!
Când le-a vorbit unor oameni din trecut, le-a vorbit prin Ingerul Său, însă când le-a vorbit evreilor la Sinai... le-a vorbit El personal!

1. Si ce dovezi avem ca intr-adevăr le-a vorbit poate ca doar au avut o iluzie.
2.Când cineva se roagă ce dovadă are ca Dumnezeu ascultă? Poate n-are chef sa-l asculte pe fiecare.

#293
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 19:00, said:



Da, reformat de Isus pe înțelesul lor! Ce nu ți-e clar?

Geneza 1:29! Bagă roadele plantelor în tine, nu plante și animale! Și vezi, că și plantele simt durerea! Însă dacă le culegi roadele, nu simt nici o durere!
Dacă vrei, îți înșir o listă cu mii de astfel de roade, fructe, legume și semințe!
Altfel ești imoral, oricât te-ai da cu fundul de pământ!
Ei hai...sa nu părăsim incinta cu moralitatea aia...ca vom ajunge sa fim imorali și dacă ne dam jos dimineața din pat 😂😂.


 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 22:22, said:

Nu ca tine care te bați cu cărămida-n piept că vezi doamne ce moral ești tu!
Zis-a Domnul pilda aceasta: doi oameni s-au dus la templu ca sa se roage: unul era fariseu si altul vames. Fariseul, stand drept, se ruga in sine astfel: Dumnezeule, iti multumesc pentru ca nu sunt ca ceilalti oameni, rapitori, nedrepti si desfranati, sau ca acest vames. Postesc de doua ori pe saptamana si dau zeciuiala din toate cate castig. Iar vamesul, stand mai departe, nu indraznea nici ochii sa-si ridice spre cer, ci isi batea pieptul sau si zicea: Dumnezeule, milostiv fii mie pacatosului. Va spun voua ca acesta s-a pogorat mai indreptat la casa sa, decat acela; pentru ca oricine se inalta pe sine se va smeri; iar cel care se smereste pe sine se va inalta. (Evanghelia Duminicii a XXXIII-a dupa Rusalii - Luca 18, 10-14))

Înțelegi asemănarea din cele doua porțiuni bolduite?
Funcționează in ambele direcții, atâta timp cât e o comparație....sa stii

Edited by richelieu, 14 July 2019 - 09:26.


#294
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Nu intelege (inca), stai calm. La el e o problema de postari pe forum, nu sa urmareasca adevarul unei probleme pana la capat.



#295
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 richelieu, on 13 iulie 2019 - 14:30, said:

E simplu: Când vorbești tu cu Dumnezeu, se numește rugăciune. Când Dumnezeu îți vorbește, se numește schizofrenie.

Mie mi-au zis ”tulburare deliranta persistenta”... Pentru ca inca imi mai vorbeste!

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 14:48, said:

Adevărul este în afara oricărui sistem de gândire uman, adică omul cu mintea lui limitată nu poate să cuprindă adevărul. Asta una la mână, a doua la mână, personal consider că adevărul se regăsește în toate religiile creștine, mai mult sau mai puțin. Adică fiecare religie, cult, organizație religioasă, sectă, etc., deține niște bucăți, părți, porțiuni ale adevărului (nu absolut). Așa reușindu-se păstrarea lui mai în siguranță. Gândește-te că creștinii după Branham dețin adevărul legat de căderea Evei, este un adevăr pentru care milioane de creștini din biserica lor sunt gata să-și dea viața. Valabil și pentru celelalte biserici. Când Satan a lovit în creștinism, nu a luat în calcul aspectul ăsta, sau l-a luat și nu a avut ce face.
Oricum una peste alta, Isus nu a lăsat nimic scris, tocmai pentru a nu crea disensiuni în rândul urmașilor lui. Importat este cum ne raportăm la adevărul lui Dumnezeu din punct de vedere moral, asta este ceea ce vă doare pe toți, că o recunoaștere a valorilor universal-morale vă face să turbați, că nu vă mai permite să trăiți de capul vostru, contribuind la genocidul planetar la care sunt supuse plantele și animalele, adică flora și fauna planetei...

Adevarat, Iisus nu ne-a lasat nimic scris, ne-a lasat o Biserica formata din oameni vii. Fiecare dintre acesti oameni, fiind un ”schizofrenic” caruia Dumnezeu ii vorbeste. Adica Iisus nu ne-a lasat Scriptura ca mostenire, ci acces direct taman la Cel care a rostit si rosteste Scriptura la urechea oricarui sfant si oricarui proroc. De aceea, cine nu asculta de Biserica, prin ascultare de oamenii ei, adica de ”schizofrenicii” carora le vorbeste Dumnezeu, preotii si prorocii, acela degeaba are Biblia, ca nu are ce face cu ea!

 Testosteron, on 13 iulie 2019 - 19:26, said:



Rezultă  că nu există comunicare cu Dumnezeu pt ca prin rugăciune doar iți imaginezi ca ai o comunicare cu Dumnezeu.

Din pacate, sunt chiar preoti care gandesc astfel. Ceea ce inseamna ca crestinismul este pe moarte...

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 19:59, said:

1. Eu ți-am răspuns, dacă matale nu ai capacitatea de a înțelege, ce pot să-ți fac eu!
În primul rând, Dumnezeu nu vorbește într-un mod particular cu nimeni, așa... să stea la taclale cu te miri cine! El s-a manifestat în trecut câtorva oameni, dar asta pentru că trebuia să o facă, făcea parte din planul Său! După aceia, când a vrut să pună bazele unei religii, unui popor al Său, le-a vorbit tuturor, întregului popor!
În prezent, El nu mai vorbește în mod particular cu nimeni! Lucrurile sunt așezate din punctul Lui de vedere!
Când le-a vorbit unor oameni din trecut, le-a vorbit prin Ingerul Său, însă când le-a vorbit evreilor la Sinai... le-a vorbit El personal!


Mie imi vorbeste! In particular, cum zici dumneata ca nu se mai poate. Si lucrurile nu sunt asezate, de vreme ce este scris:

Evrei 12:26 al cărui glas a clătinat atunci pământul şi care acum a făcut făgăduinţa aceasta: „Voi mai clătina încă o dată nu numai pământul, ci şi cerul.

 heart_of_ice, on 13 iulie 2019 - 22:22, said:


Da, suntem imorali! Ăsta-i crudul adevăr, și eu am onestitatea și curajul să-mi recunosc starea! Nu ca tine care te bați cu cărămida-n piept că vezi doamne ce moral ești tu!


De fapt, este scris:

Matei 12:37 Căci din cuvintele tale vei fi scos fără vină şi din cuvintele tale vei fi osândit.”

Luca 19:22 Stăpânul i-a zis: ‘Rob rău; te voi judeca după cuvintele tale. (...);

Deci, daca dumneata ai marturisit ca esti imoral, lasa-i in pace pe cei care marturisesc ca sunt morali. Ca fiecare marturiseste dupa cum ii cere Dumnezeu sa marturiseasca: cei imorali isi marturisesc imoralitatea, cei morali moralitatea!

 Testosteron, on 13 iulie 2019 - 08:43, said:

Si cum recunoști dacă cel care afirmă că a vorbit cu Dumnezeu intr-adevăr a facut-o sau este doar un impostor?

Daca il recunoaste pe Hristos ca Domn, este scris:

1 Corinteni 12:3 De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbeşte prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Şi nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decât prin Duhul Sfânt.

Iar daca cineva are pe Duhul Sfant in el, nu poate sa minta.
In afara de aceasta, sunt o gramada de metode prin care poti pune pe cineva la incercare. Deci, pune-i la incercare pe cei care zic ca vorbesc cu Dumnezeu. Chiar daca nu de la inceput, intr-un final vei reusi sa-i vadesti de mincinosi pe mincinosi.

Edited by Dorel666, 14 July 2019 - 13:20.


#296
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 Dorel666, on 14 iulie 2019 - 13:41, said:



Iar daca cineva are pe Duhul Sfant in el, nu poate sa minta.
In afara de aceasta, sunt o gramada de metode prin care poti pune pe cineva la incercare. Deci, pune-i la incercare pe cei care zic ca vorbesc cu Dumnezeu. Chiar daca nu de la inceput, intr-un final vei reusi sa-i vadesti de mincinosi pe mincinosi.
1. Si de unde stii când cineva are Duhul Sfânt în el? Sunt unii care spun ca duhul sfânt este respirația și în acest context toți avem duh sfânt.
2. S-ar putea sa nu minta, dar s-ar putea sa se însele și în realitate sa nu vorbească  cu Dumnezeu ci doar cu propriile gânduri. De unde stii care-i adevărul?

#297
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Testosteron, on 14 iulie 2019 - 15:45, said:

1. Si de unde stii când cineva are Duhul Sfânt în el? Sunt unii care spun ca duhul sfânt este respirația și în acest context toți avem duh sfânt.
2. S-ar putea sa nu minta, dar s-ar putea sa se însele și în realitate sa nu vorbească  cu Dumnezeu ci doar cu propriile gânduri. De unde stii care-i adevărul?

Sunt doua variante: daca si dumneata ai Duhul Sfant in dumneata, atunci recunosti pe altul care il are dar, daca nu ai Duhul Sfant, atunci esti in situatia orbului care trebuie sa recunoasca daca cel care l-a luat de mana este si el orb sau este vazator. Dar; chiar si in acest caz, un orb recunoaste din start alt orb!
Deci, care-i cel incapabil sa recunoasca pe cel cu Duh Sfant in el? Este o singura varianta: orbul care se crede vazator.
Iar daca esti un orb care se crede vazator, n-ai sa recunosti Duhul Sfant nici daca face minuni si muta muntii dn loc pentru dumneata.

Edited by Dorel666, 14 July 2019 - 16:40.


#298
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 14 iulie 2019 - 13:41, said:

Mie mi-au zis ”tulburare deliranta persistenta”... Pentru ca inca imi mai vorbeste!



Adevarat, Iisus nu ne-a lasat nimic scris, ne-a lasat o Biserica formata din oameni vii. Fiecare dintre acesti oameni, fiind un ”schizofrenic” caruia Dumnezeu ii vorbeste. Adica Iisus nu ne-a lasat Scriptura ca mostenire, ci acces direct taman la Cel care a rostit si rosteste Scriptura la urechea oricarui sfant si oricarui proroc. De aceea, cine nu asculta de Biserica, prin ascultare de oamenii ei, adica de ”schizofrenicii” carora le vorbeste Dumnezeu, preotii si prorocii, acela degeaba are Biblia, ca nu are ce face cu ea!



Din pacate, sunt chiar preoti care gandesc astfel. Ceea ce inseamna ca crestinismul este pe moarte...



Mie imi vorbeste! In particular, cum zici dumneata ca nu se mai poate. Si lucrurile nu sunt asezate, de vreme ce este scris:

Evrei 12:26 al cărui glas a clătinat atunci pămĂąntul și care acum a făcut făgăduința aceasta: „Voi mai clătina Ăźncă o dată nu numai pămĂąntul, ci și cerul.”



De fapt, este scris:

Matei 12:37 Căci din cuvintele tale vei fi scos fără vină și din cuvintele tale vei fi osĂąndit.”

Luca 19:22 StăpĂąnul i-a zis: ‘Rob rău; te voi judeca după cuvintele tale. (...);

Deci, daca dumneata ai marturisit ca esti imoral, lasa-i in pace pe cei care marturisesc ca sunt morali. Ca fiecare marturiseste dupa cum ii cere Dumnezeu sa marturiseasca: cei imorali isi marturisesc imoralitatea, cei morali moralitatea!



Daca il recunoaste pe Hristos ca Domn, este scris:

1 Corinteni 12:3 De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbește prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Și nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decĂąt prin Duhul SfĂąnt.

Iar daca cineva are pe Duhul Sfant in el, nu poate sa minta.
In afara de aceasta, sunt o gramada de metode prin care poti pune pe cineva la incercare. Deci, pune-i la incercare pe cei care zic ca vorbesc cu Dumnezeu. Chiar daca nu de la inceput, intr-un final vei reusi sa-i vadesti de mincinosi pe mincinosi.

Nu este de ajuns să-l mărturisești pe Isus ca Domn și pe Iehova ca Dumnezeu... mai trebuie să respecți și legea lui Dumnezeu!

#299
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 14 iulie 2019 - 17:11, said:

Nu este de ajuns să-l mărturisești pe Isus ca Domn și pe Iehova ca Dumnezeu... mai trebuie să respecți și legea lui Dumnezeu!

Adica dumneata ai cazut iar sub Lege!

#300
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 Dorel666, on 14 iulie 2019 - 17:12, said:

Adica dumneata ai cazut iar sub Lege!

Nu, dar nu poți să continui să fi imoral, curvar, păcătos, viciat, violent, etc., și să vii la mine cu vrăjeala că tu l-ai mărturisit pe Isus ca Domn și gata ai scăpat, faci ce vrei... este, asta ai vrut să spui... în fața lui Dumnezeu și a lui Isus nu valorezi nici cât o ceapă degerată, cu tot cu mărturisirea ta!
Pe lângă mărturisire, mai trebuie să ai și o viață curată, fizic, spiritual și moral! Și asta numai respectând legea lui Dumnezeu! Punct!

#301
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 14 iulie 2019 - 17:16, said:

Nu, dar nu poți să continui să fi imoral, curvar, păcătos, viciat, violent, etc., și să vii la mine cu vrăjeala că tu l-ai mărturisit pe Isus ca Domn și gata ai scăpat, faci ce vrei... este, asta ai vrut să spui... în fața lui Dumnezeu și a lui Isus nu valorezi nici cât o ceapă degerată, cu tot cu mărturisirea ta!
Pe lângă mărturisire, mai trebuie să ai și o viață curată, fizic, spiritual și moral! Și asta numai respectând legea lui Dumnezeu! Punct!

Adica ai cazut in mantuirea prin propriile fapte. Adica tot sub Lege!

Edited by Dorel666, 14 July 2019 - 17:30.


#302
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006

 heart_of_ice, on 14 iulie 2019 - 17:16, said:



Nu, dar nu poți să continui să fi imoral, curvar, păcătos, viciat, violent, etc., și să vii la mine cu vrăjeala că tu l-ai mărturisit pe Isus ca Domn și gata ai scăpat, faci ce vrei... este, asta ai vrut să spui... în fața lui Dumnezeu și a lui Isus nu valorezi nici cât o ceapă degerată, cu tot cu mărturisirea ta!
Pe lângă mărturisire, mai trebuie să ai și o viață curată, fizic, spiritual și moral! Și asta numai respectând legea lui Dumnezeu! Punct!
Poți avea o viața depravata de la un cap la altul...și te poți mântui printr-un singur act de iubire.
Condiția e sa nu fi hulit împotriva Duhului Sfânt.

#303
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 heart_of_ice, on 14 iulie 2019 - 17:11, said:

Nu este de ajuns să-l mărturisești pe Isus ca Domn și pe Iehova ca Dumnezeu... mai trebuie să respecți și legea lui Dumnezeu!
Ideea marturisirii tine in primul rand de recunoastere , a autoritatii lor. Insa cum ai spus, nu e de ajuns asta. Eu consider ca , credinta despre caracterul lor e cel care te transforma. E ca si cum ai privi un tablou, si in functie de ce anume infatiseaza, se muleaza si starea spirituala.
Deci un credincios adevarat va avea in constinta mereu despre caracterul divin. Si astfel constinta se schimba.
Alt exemplu ar fi, un stapan daca e bland cu catzelusul sau , acesta se va comporta cu blandete, daca devine agresiv cu catzelusul, si el va deveni agresiv. Ideea mantuirii prin credinta tine tocmai de acest aspect. Vei crede ca Dumnezeu e bland si smerit (din toata convingerea) atunci si constinta ta se va transforma la fel. Nu uitati, isus spune despre sine "Eu sunt bland si smerit cu inima", adica El e "chipul si asemanarea" lui Dumnezeu. Si in acest caracter nu ai cum sa potrivesti toate uciderile puse pe seama Lui.

 richelieu, on 14 iulie 2019 - 17:58, said:

Poți avea o viața depravata de la un cap la altul...și te poți mântui printr-un singur act de iubire.
Condiția e sa nu fi hulit împotriva Duhului Sfânt.
Depinde ce inseamna depravata. Dar daca ai auzit despre Adevar si ai continuat cu viata depravata, atunci ai hulit "duhul sfant" .
Eu zic sa citesti cu atentie pilda semanatorului. Asta pentru a te dumiri cu concluziile. Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta, dar daca ai stiut si ai pacatuit, te-ai facut calcator de Lege, adica esti hulitor.

#304
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006
Paco...nu știi tu de-astea....
Parca am convenit ca mântuirea nu e sub lege.
Ce înseamnă a Huli împotriva Duhului Sfânt....e o alta treaba.  N-are nicio treaba cu ce spui tu.

#305
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010
Un video investigativ în limba egleză
pornită de un mare campion MMA
care cuprinde și părerea altor sportivi de performanță,
ca Louis Hamilton și Lionel Messi
despre nocivitatea unei diete bazată pe carne.

The Game Changers (2019) FULL MOVIE DOCUMENTARY

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ove9b16OeR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate