Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Golf 6 vs Golf 7

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 ericmario, on 12 mai 2019 - 17:21, said:

BKP. Posted Image
passat Posted Image

nu ca nu ai sti ca pe golf 6 si 7 nu exista motoare diesel pd... ;)

 danccc, on 12 mai 2019 - 18:09, said:

Citisem undeva ca la g7 au trecut inapoi la curea .
iti trimit un clip cu tsi pe lant, distributia si supapele belite?

 raducut123, on 12 mai 2019 - 21:12, said:

O singura problema am cu Focusul: e inghesuit locul ala de la sofer, frate!!!Parca vine bordul peste tine, plm!
si la a3 cum e?

#38
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006

 marcusdefeis, on 13 mai 2019 - 12:42, said:

iti trimit un clip cu tsi pe lant, distributia si supapele belite?
tu nu-ntelegi ca s-au mai corectat problemele de la generatia timpurie de motoare iar ce vrea el deja are distributia pe curea

#39
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
serios?

#40
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006
da, apar tot mai putine ... din pacate, pentru mine

#41
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 02.07.2007
Corect ce ti s-a zis anterior cu Focus 1.0 125cp. Varianta mult mai buna. Eu o am ca masina secundara si in 5 ani si putin singura problema a fost arderea unui bec de la stop. Bine, are intr-adevar km putini, 53k, dar sunt foarte multumit de ea. Am mers cu un Golf 7 saptamana trecuta pt ca urmeaza sa pun la vanzare Fordul si sa iau altceva (din nevoia de ceva nou), dar cel putin pt mine Golf 7 nu mi s-a parut a fi vreun upgrade.

Vorbea cineva mai sus de consun cu medie de 9% la Focus 1.0, nimic mai fals. In Bucuresti 7-9% in functie de aglomeratie iar in afara faci A1 cu 140 + AC consum sub 6.

Edited by Genesis, 15 May 2019 - 10:41.


#42
CorinaM89

CorinaM89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.05.2019
Salut! De curand am luat si noi un golf6 1.4 tsi din 2009 si avem numai probleme cu el ca nu scoate gazele. Momentan e in service dar trebuie sa mai scoatem 1000 euro pt reparatii. Am dat pe el 6000 euro. La bugetul tau sigur o sa gasesti ceva mai bun dar sa fii foarte atent cand il cumperi. Daca nu te pricepi mai bine mak iei pe cineva sa isi dea cu parerea. Bafta si sa ne tii la curent cu achizitia pe care o faci!

#43
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 CorinaM89, on 23 mai 2019 - 10:53, said:

Salut! De curand am luat si noi un golf6 1.4 tsi din 2009 si avem numai probleme cu el ca nu scoate gazele. Momentan e in service dar trebuie sa mai scoatem 1000 euro pt reparatii. Am dat pe el 6000 euro. La bugetul tau sigur o sa gasesti ceva mai bun dar sa fii foarte atent cand il cumperi. Daca nu te pricepi mai bine mak iei pe cineva sa isi dea cu parerea. Bafta si sa ne tii la curent cu achizitia pe care o faci!

Dai 50 lei in plus la itp si gata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate