Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Manelele vechi vs cele noi

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Nu vi se pare ca manele mai vechi,cele de prin perioada 2000-2010 sunt mai bune ca astea noi.Oi fi eu de moda veche,dar am prins niste vremuri in care era o placere sa asculti manele,aveau ceva,nu stiu,care te atragea.Si nu zic doar eu de nebun.Pe Youtube la manele vechi toata lumea zice ca astea erau mai bune.Bai fratilor,sa ma lamuresc si eu ca-s mai greu de cap,de ce nu mai sunt asa bune manele ma?

Edited by Crbl2001, 12 May 2019 - 14:49.


#2
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Ala din poza esti tu sau cine ? Ma, da' o carte ai mai citit ?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Topicul asta trebuia deschis de bossu_mic.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Da fratie, nici manenelelnu mai sint ca altadata.

Dujmanii sunt acum in UK, valoarea mea s-a scufundat, oh ce viata grea...

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Depinde din ce mediu provii, cata scoala ai... Cine a crescut ascultand Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep, nu cred ca poate suporta manelele, fie ele vechi sau noi. Maneaua e pt cei de la periferia societatii, nu cred ca se poate numi muzica. Niste tuciurii urla si lalaie ceva, si cam atat.

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 rumegus, on 12 mai 2019 - 15:10, said:

Depinde din ce mediu provii, cata scoala ai... Cine a crescut ascultand Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep, nu cred ca poate suporta manelele, fie ele vechi sau noi.
Daca cresteai cu Bach, Beethoven, Mozart, etc., ti se pareau astia enumerati manelisti.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Manelele vechi erau...altceva. Influente orientale, ceva lautarie, mai rap sau ce o mai fi fost. Si se cantau cu public tinta, romanii. Acum, muzica rromeasca se manifesta stringent in manele cu public...well, se intelege.
Si eu ascultam manele..acum, cu greu mai gasesti vreuna care sa nu se incadreze in curentul de mai sus. Raman la parerea mea ca pentru cultura, mergi la biblioteca. Orice muzica ai asculta, nu te va invata integrale. Nu stiu daca am precizat ca eu si recunosc ca ascult manele...bine, tot despre cele vechi este vorba.

#8
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 rumegus, on 12 mai 2019 - 15:10, said:

Depinde din ce mediu provii, cata scoala ai... Cine a crescut ascultand Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep, nu cred ca poate suporta manelele, fie ele vechi sau noi. Maneaua e pt cei de la periferia societatii, nu cred ca se poate numi muzica. Niste tuciurii urla si lalaie ceva, si cam atat.
Periferia societatii.Mda,deci muzica lautareasca e pentru cersetori,populara pentru taranoi, si rap-ul pt puscariasi.Stii ce,sa fii sanatos.Distreaza-te tu la o petrecere cu bethoven,sa vad daca mai ramane vreunul pe-acolo.

#9
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
vechi noi
sa ma piș pa ele

#10
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 YOUR_GOD, on 12 mai 2019 - 15:27, said:

Manelele vechi erau...altceva. Influente orientale, ceva lautarie, mai rap sau ce o mai fi fost. Si se cantau cu public tinta, romanii. Acum, muzica rromeasca se manifesta stringent in manele cu public...well, se intelege.
Si eu ascultam manele..acum, cu greu mai gasesti vreuna care sa nu se incadreze in curentul de mai sus. Raman la parerea mea ca pentru cultura, mergi la biblioteca. Orice muzica ai asculta, nu te va invata integrale. Nu stiu daca am precizat ca eu si recunosc ca ascult manele...bine, tot despre cele vechi este vorba.
Oameni buni,e o rusine ca ascultati manele??Tot muzica se numeste.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu e rusine, dar asa e cool. Sa spui c anu asculti manele pentru ca asa definesc cei car enu pot mai mult, cultura. Vai mama lor, nu stiu sa se semneze, dar se simt pur si simplu asaltati cultural atunci cand aud manele.

#12
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

 Adm, on 12 mai 2019 - 15:03, said:

Da fratie, nici manenelelnu mai sint ca altadata.

Cum nu? I-auzi rima la baiatu'

"De vrei gustul fericirii,
Stampileaza trandafirii!"

Posted Image Posted Image Posted Image

#13
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Posted Image

 LensFlare, on 12 mai 2019 - 16:04, said:

Cum nu? I-auzi rima la baiatu'

"De vrei gustul fericirii,
Stampileaza trandafirii!"

Posted Image Posted Image Posted Image
Asta e maneaua psdPosted Image Posted Image Posted Image

Edited by Crbl2001, 12 May 2019 - 16:07.


#14
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 rumegus, on 12 mai 2019 - 15:10, said:

Depinde din ce mediu provii, cata scoala ai...
Cine a crescut ascultand Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep, nu cred ca poate suporta manelele, fie ele vechi sau noi.
Maneaua e pt cei de la periferia societatii, nu cred ca se poate numi muzica.
Niste tuciurii urla si lalaie ceva, si cam atat.
Mie nu imi plac Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep si nici manelele vechi sau noi.
Cum ma caracterizezi ?

#15
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 super8, on 12 mai 2019 - 16:09, said:

Mie nu imi plac Beatles, Pink Floyd, Roling Stones, Litle Richard, Uriah Heep si nici manelele vechi sau noi.
Cum ma caracterizezi ?
Dar ce asculti atunci?

#16
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 19.08.2005
Tot gunoi sunt.

#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Crbl2001, on 12 mai 2019 - 15:30, said:

Periferia societatii.Mda,deci muzica lautareasca e pentru cersetori,populara pentru taranoi, si rap-ul pt puscariasi.Stii ce,sa fii sanatos.Distreaza-te tu la o petrecere cu bethoven,sa vad daca mai ramane vreunul pe-acolo.
daca se gasesc niscaiva fete care sa prefere astfel de muzica ...de ce nu? atata timp cat se gasesc admiratoare de muzica buna , si un anturaj prin care pot sta , ca sa nu ma plictisesc , atunci da, de ce nu si muzica culta? da ce , ascultatoarele de muzica clasica or fi mai urate ?

 Aldulescu, on 12 mai 2019 - 16:17, said:

Dar ce asculti atunci?
mai sunt si alte stiluri:: dance , pop, tehno, reggae.....

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Nu ascult, dar, trebuie sa recunosc..  asta e prea misto :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XTKKj0CX3yQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate