Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Afi City - Bucurestii Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#1
Danciu888

Danciu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2019
Bine v-am gasit !

Am fost destul de mirat ca nu s-a discutat pana acum despre acest proiect avand in vedere amploarea lui ( ca intreg, nu doar faza 1 ) si faptul ca in prezent blocurile din faza 1 sunt ridicate.

Asadar, a rezervat cineva vreun apartament in acest complex ?

Ce parere aveti despre calitatea constructiei ? Mie mi-a atras atentia ( in sensul bun ) cat de mult beton s-a folosit - pe lateralele blocurilor nu exista alt material decat beton iar pe fata / spatele acestora fiecare apartament are un singur zid exterior inchis cu BCA.

Chiar as fi curios sa aflu de la persoane  care se pricep la constructii daca acest dezvoltator a construit " altfel ", cu simt de raspundere.

Au un site destul de bogat in informatii dupa parerea mea.

Ce mi se pare ciudat este ca firma care construieste avea la bilantul din 2017 un singur angajat si vorbim de o firma mare, nu de vreun Srl al vreunui inidiv dubios de s-a apucat acum sa construiasca bloculete P+2.



#2
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017
https://www.google.r...omania.html-amp

Mai bine ar fi facut cladiri de birouri, ar fi fost mai rentabile.

#3
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,288
  • Înscris: 31.07.2017
aglomerarea excesiva a orasului. multumim, suntem deja satui, vezi diminaeta la unirea in metrou.

#4
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017
Draga Kopac,
Stim toti ca esti bucurestean pur-sange de la Burebista-ncoace si iti put provincialii.
Dar, vezi tu, dupa cum ti-am mai explicat si in alte dati, nu toata lumea are norocul sa se nasca in puf pe Magheru si sa mosteneasca apartamente si case in buricul Bucurestiului.
Hoardele de provinciali care vin anual in Bucuresti trebuie sa aiba un acoperis al lor deasupra capului. Faptul ca detesti acest lucru nu schimba cu nimic situatia.


Asa ca sa se construiasca cat cuprinde si la mai mare!!

#5
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
S a mai discutat
Acum ca si atunci se face reclama

#6
Danciu888

Danciu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2019
S-a mai discutat despre ce, adicontakt?

Nu am avut nici cea mai mica intentie de a le face reclama.

#7
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Am fost la ei. Vor fi 3000 apartamente, o scoala privata si un centru comercial. Parcari doar supraterane. Preturile la acelasi tip de apartament e diferit fata de pozitionare si etaj. Nu poti negocia absolut nimic, pratic cumperi in conditii lor. Au in lucru doua blocuri cu termen de finalizare decembrie anu asta + 3 luni.

70-72k+ tva 55mp, locu parcare 4000sau5000+tva, boxa 2500+ tva.

Finisaje mizerabile,  deocamdata nu e rentabil.

Dezvoltatoru insa e serios, nu e complex construit de interlopi.

#8
Danciu888

Danciu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2019
Salut badsica!

In sfarsit ceva concret, multumesc.

Despre finisaje daca poti detaliaza unpic te rog. Nu inteleg cum le-ai catalogat mizerabile, daca nu au inca niciun apartament de prezentare.



#9
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Ca idee, inca nici nu au apartament de vizionare, din iulie vor avea. Ca finisaje au gresie si parchet laminat, gen dedeman (foarte modeste). Vine cu centrala termica individuala, fara aer conditionat dar cu racordurile pregatite. Au ceva pre-certificari verzi, compartimentate cu ytong, polistiren grafitat.


Apartamentele alea cu 3 camere mai ieftine, de fapt sunt cu un singur dormitor, camera aia a 3-a e de fapt birou.



Si sunt foarte multe apartamente deja rezervate/cumparate!

Luna asta pentru un numar limitat se ofera un voucher emag de 2000euro.

La semnare precontract trebuie achitat un avans de 15%.

#10
coproculturistu

coproculturistu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2019

 badsica, on 12 mai 2019 - 13:40, said:

Apartamentele alea cu 3 camere mai ieftine, de fapt sunt cu un singur dormitor, camera aia a 3-a e de fapt birou.
Si sunt foarte multe apartamente deja rezervate/cumparate!
Ce idioti cumpara astfel de cotete de 50 mp cu 75 mii euro? Cred ca ma fac "dezvoltator", ca vad ca prosti se gasesc destui...

#11
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Nu iti baga nimeni mana in buzunar...

#12
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017

 coproculturistu, on 12 mai 2019 - 14:17, said:

Ce idioti cumpara astfel de cotete de 50 mp cu 75 mii euro? Cred ca ma fac "dezvoltator", ca vad ca prosti se gasesc destui...
Uite, "idiotii" de corporatisti si cei care lucreaza in IT, "idiotii" de medici, avocati etc.
Fa-te dezvoltator, dar am o veste proasta. S-ar putea sa descoperi ca nu orice neica-nimeni se poate face dezvoltator, ca nu ai resursele necesare si nici puterea sa faci fata concurentei acerbe.

#13
coproculturistu

coproculturistu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2019

 leusteanul, on 12 mai 2019 - 17:19, said:

Uite, "idiotii" de corporatisti si cei care lucreaza in IT, "idiotii" de medici, avocati etc.
Cunosti tu cazuri de medici sau avocati care stau la bloc, mai ales in cotete de 50 mp? Daca da, aia trebuie sa fie ultimii ratati, nu recomand nimanui sa le solicite serviciile.

 badsica, on 12 mai 2019 - 14:25, said:

Nu iti baga nimeni mana in buzunar...
Ai dreptate, dar parca in Romania numarul de prosti pe mp e mult mai mare in comparatie cu alte tari. Toti ruptii in cur fac credite ca sa-si ia un rahat de cotet si pe urma plang ca trebuie sa plateasca rate.

#14
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,998
  • Înscris: 09.08.2005
Apartamentul de 3 camere tip A
- intri drept în locul de luat masa
- ai un living de 10mp că restul e circulație
- una din camere are 7,5 mp drept pentru care i-au zis birou că dormitor era prea tras de păr...
- bucătăria dă spre un fel de balcon numit în mod dubios zonă tehnică și pe care ajungi sărind pe geam
Și vor 90.000 euro.
Apartamentul de 3 camere tip B
- intri drept în locul de luat masa
- ai un living de 10mp că restul e circulație
- bucătăria dă spre un fel de balcon numit în mod dubios zonă tehnică și pe care ajungi sărind pe geam
Pe ăsta vor 115.000 euro.

Sînt de acord cu concluzia de mai sus - trebuie să fii idiot să dai 90-100.000 pe așa ceva. Expresia corectă este bătaie de joc. AFI își bate joc de cumpărători cu bună știință și intenție. Dar se pare că sînt destui cărora le place deci nu mai zic nimic...

#15
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,139
  • Înscris: 08.12.2008
Știe cineva care e treaba cu terenul de la blocuri , până la metrou? Adică m-aș mira dacă s-ar construi doar două blocuri acolo.
Eu am auzit un zvon cum că se vor face blocuri asemănătoare cu cele doua,până la Laminorului. Și se va ajunge la o aglomerație tipică Bucureștiului. Pe de altă parte, prețul de 83000 pt un apartament cu 3 camere mi se pare destul de bun. Dacă te duci spre Bazilescu, slabe șanse să găsești sub 100000 ceva asemănător.
LE: 90000? Ultima dată când m-am uitat pe site, acum câteva luni, apartamentul ăla era 83000. Și locul de parcare parca 5000.

Edited by LauCalin, 12 May 2019 - 18:32.


#16
Danciu888

Danciu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2019
Zicea cinva mai sus ca se vor construi 3.000 de apartamente pe acel teren. Au inceput sa construiasca din spate.

#17
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,998
  • Înscris: 09.08.2005

 LauCalin, on 12 mai 2019 - 18:31, said:

LE: 90000? Ultima dată când m-am uitat pe site, acum câteva luni, apartamentul ăla era 83000. Și locul de parcare parca 5000.
Adaugi TVA.

#18
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017

 coproculturistu, on 12 mai 2019 - 18:13, said:


Ai dreptate, dar parca in Romania numarul de prosti pe mp e mult mai mare in comparatie cu alte tari. Toti ruptii in cur fac credite ca sa-si ia un rahat de cotet si pe urma plang ca trebuie sa plateasca rate.

Nu e problema ta ce fac altii pe banii lor si pe spinarea lor.
Cara-te din Romania daca iti pute.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate