Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Smuncitura audi a4 b7

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
daylight91

daylight91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2019
Salut, am si eu o problema la un Audi a4 b7 multitronic cod motor BPW.
De ceva vreme a inceput sa imi smunceasca imi timp ce o accelerez, se intampla cand este subturata. Masina are cutie automata. Nu conteaza daca e in D, S sau manual, cand este subturata si apas un pic mai tare acceleratia ea smunceste pentru o secunda si dupa isi revine. Am pus masina pe tester si am avut doar 2 erori, una era cu sonda lambda si a doua era cu cheia, nu e programata cum trebuie. La cutie nu am avut nicio eroare, nu imi scoate din viteza, nu se aprinde cu rosu acel PRNDS, imi schimba ok, am schimbat uleiul in cutie. Astazi am curatat EGR-ul, am crezut ca poate o fi de acolo, degeaba. Faza e ca nu imi smunceste mereu, se intampla sa smunceasca de ori 2 ori pe saptamana. S-a mai intamplat de cateva ori sa imi oscileze turometru, m-am gandit ca o fi acel senzor de turatie motor. E posibil sa fie de la el?? Motorul se aude impecabil, nu manaca ulei, volanta a fost schimbata, axul la fel, suportii de la motor. Ea trage foarte bine, ma baga in scaun, altii au mai zis ceva de turbina...acum nu stiu.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poti schimba senzorul de turatie daca, crezi ca e ala... ca e 50-100lei.

#3
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Poa'sa fie si debitmetrul. E greu sa dai diagnostice pe internet.

Edited by burkina, 11 May 2019 - 23:23.


#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pare sa fie bai mare . La service ce au zis ?

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca pe tester zice ca e sonda lambda, atunci aia e... nu e un bec...
Smuceste , adica da in nas , ori motorul se misca din suporti cum o soliciti cand e subturata ?

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce inseamna "smuncitura" ?

#7
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Poate fi si din cutia cvt. E cam greu sa-i dai de cap. Masini vechi si complicate. Trebuie sa le iei la rand. Incepe cu piesele alea simple si ieftin de inlocuit.
Mi-ai adus aminte de mine acum 10 ani, cand umblam nebun prin servisuri si bantuiam forumuri in limba chineza..

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ce ax ai schimbat ?

#9
daylight91

daylight91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2019
Am schimbat axul cu came anul trecut, suporții de motor i-am schimbat luna trecută, și cel cu senzor și cel fără. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Jz_qiJDXmJo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Când smunceste se aude sunetul de la secunda 0:14

#10
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
dupa sunet e de la turbo ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate