Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Situatie financiara anuala 2018 - creare / modificare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Va rog putin ajutor
Este vorba depre o societate SRL care nu are activitate si al carui Bilant anual pe 2018 este nemodificat fata de cel din 2017.
Contabila care s-a ocupat de intocmirea raportarilor anuale, a plecat din tara.
Cum as putea sa imi rezolv singur problema?

Am intrat si site-ul ANAF, am descarcat softul A, insa de aici inainte totul este o nebuloasa oricat m-am straduit.
Problema este ca nu reusesc sa vad nici macar vechiul bilant (2017). Daca deschid DUKintegrator si aleg fisierul sa-l deschida apar o serie de erori.

In plus,  fisierul in sine, cel de anul trecut, care are extensie .pdf, nu il pot deschide pe desktop, eroarea fiind:
"Please wait... If this message is not eventually replaced by the proper contents of the document, your PDF viewer may not be able to display this type of document. You can upgrade to the latest version of Adobe Reader for Windows®, Mac, or Linux® by visiting  http://www.adobe.com...eader_download. For more assistance with Adobe Reader visit  http://www.adobe.com/go/acrreader. Windows is either a registered trademark or a trademark of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries. Mac is a trademark of Apple Inc., registered in the United States and other countries. Linux is the registered trademark of Linus Torvalds in the U.S. and other countries."

Alte fisiere .pdf se deschid fara probleme.
Ce pot sa fac, sau ce nu fac bine?

Sau, neavand o semnatura electronica (am citit ceva despre asta) si/sau nefiind contabil autorizat, nu am voie sa-mi intocmesc singur bilantul?
Este vorba pana la urma de o modificare a datei si anului, restul ramane intact, lucru pe care l-am observat in bilanturile anterioare pe care le-a facut contabila.
Multumesc.

Edited by addumi, 09 May 2019 - 12:30.


#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Trebuie sa tocmesti un contabil sa-ti depuna un bilant pe zero (asa se numeste)... E bataie de cap, trebuie semnat electronic si mai mult te complici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate