Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Voi fi cavaler de onoare

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#91
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Cei doi la nunta carora trebuia sa fiu cavaler de onoare nu mai sunt prietenii mei. Fara legatura cu nunta. Ca s-or fi tampit, ca sunt eu nesuferit... Nu stiu. Cine-o fi de vina, cine-o fi gresit... In fine. Nu mai vorbesc cu ei de la inceputul anului trecut. Se pare ca virusul asta nu dauneaza doar organismului.

Sper ca apreciati faptul ca va tin la curent cu viata mea palpitanta.

#92
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
De cand i-ai dat dra*u pe toti pentru o pereche de craci si o tigare postita in Parcul Sebastian.

LE: Sa nu faci ca altii, nu uita sa dai buna ziua parintilor celui care te-a vrut cavaler de onoare la nunta sa, fiind pe vreamea aia - cel mai bun prieten.

Edited by JAWS, 08 July 2021 - 13:42.


#93
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Burtos, chel, sarac, fara prieteni... Viata de caine. Ham!

Edited by Puferiu_, 08 July 2021 - 18:17.


#94
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Macar stii sa scrii corect! Rara avis!

#95
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
tastezi*

#96
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Vlad_22, on 08 mai 2019 - 21:57, said:

Risipa de bani nuntile, in sensul ca unii cauta sa aiba cat mai multi invitati, decat cativa si de calitate in locul unora care poate vin doar din obligatie. Numai la romani vei vedea opulenta de prost gust si alte chestii, in locul unei nunti simple. Dar na, trebuie sa vada vecinul ca ai avut o nunta mai ''jmekera'' ca a lui. Plus ca poti fi un om de succes si implinit, dar daca nu esti casatorit, te stiu toti vecinii, cartierul etc. Plus obligatia de a cotiza la nunta in calitate de invitat, poate unii n-o duc prea bine pe plan financiar si le este nu stiu cum sa mai bage cateva sute de lei si in nunta ta.
dintotdeauna, nunta era un fel de "cheta"   cu chief, pe vremuri isi mai mobilau casa, ca apartamentul /cutia de chibrituri de la bloc o primeau de la stat.  
Macar daca ar strange la nunta de un avans la o casa, daca se baga la rate..

Am vazut un show   cu un culinarist, care umbla vandra prin lume. S-a nimerit la o nunta intr-o insula greceasca. Peste 1000 de nuntasi: defapt tot satul , oricine participa, si dadeau 50 de euro in plic. Era organizat ca un festival, talcioc, baturua si gyros sau ceva carne la rotisor, muzica si dans, toata lumea se simtea bine, si le ramaneau si ceva bani la proaspat casatoriti.

#97
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Era si mai misto daca foloseam si diacritice. Dar sunt atat de lenes... Stii cat de lenes sunt? Am luat odata un birou de la IKEA si nu l-am montat, ci am pus laptopul direct pe ambalaj.

#98
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
In continuare e pe ambalaje?


#99
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Nuuu, ca am varsat suc si mirosea urat cartonul.

#100
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Puferiu_, on 08 iulie 2021 - 11:35, said:

nu mai sunt prietenii mei. Fara legatura cu nunta.

Sper ca apreciati faptul ca va tin la curent cu viata mea palpitanta.
or fi prietenii altora..

Eu am o vorbă: interesu' poartă fesu'.  Cînd a scăzut interesu, gata și prietenia.
Daca ma uit in lista de apeluri, pot să constat că nici eu nu am prieteni, de vreo 10 ani. Adica poti sa te porti prietenos cu orice strain. Dar asta nu inseamna ca unele chestii.
Chiar asa, cum se defineste prietenia?
Ca daca bei si manci ceva cu o persoana la birt sau o terasa, nu e musai prieten. Pot fi alte "interese" la mijloc.
Cred ca singurii prieteni, sunt aia la care cand te gîndești  simti asa nițel de bucurie, ca parca tresaltă inima de bucurie: intîlnirile de 10 ani de la liceu, 10 de la facultate, 20 de ani de la liceu.  Mai vedem care a divortat, care are copii, cati au mai facut, care a murit.  

La intalnirea de 10 ani, unii s-au bucurat asa de mult de revedere, ca si-au tras-o (am ramas sa ne chefuim peste noapte undeva in salbaticie, in afara orasului, pe marginea unui lac), dar cred ca si acolo erau niste interese, platite in natura, in avans.

Edited by tfmercedez, 08 July 2021 - 19:19.


#101
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010

 Puferiu_, on 08 iulie 2021 - 19:10, said:

Nuuu, ca am varsat suc si mirosea urat cartonul.

Aha, deci iti trebuie un trigger ca sa iesi din lene. Nu esti caz pierdut.

#102
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

 tfmercedez, on 08 iulie 2021 - 19:17, said:

Eu am o vorbă: interesu' poartă fesu'.  Cînd a scăzut interesu, gata şi prietenia.
Stii care-i faza? Din punctul meu de vedere, eu nu am gresit cu nimic. Dar stii ce-i aia nimic? Ma, nimic! Ei mi-au reprosat ca sunt fatalau, ca nu fac nimic cu viata mea, ca am fost numai pe interes, d'astea. Adevarul e undeva la mijloc.

 canarel, on 08 iulie 2021 - 19:21, said:

Aha, deci iti trebuie un trigger ca sa iesi din lene. Nu esti caz pierdut.
Procrastinarea mi-e prietena, iubita si amanta.

Ce dragi imi sunteti! Stiam eu ca imi sunteti mereu aproape.

#103
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Sa  zicem ca ai alte prioritati de moment.

Ma, io vreau sa nu te-afunzi, da' tre sa m-ajuti si tu un pic :lol:


#104
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Puferiu_, on 08 iulie 2021 - 19:23, said:

Stii care-i faza? Din punctul meu de vedere, eu nu am gresit cu nimic. Dar stii ce-i aia nimic? Ma, nimic! Ei mi-au reprosat ca sunt fatalau, ca nu fac nimic cu viata mea, ca am fost numai pe interes, d'astea. Adevarul e undeva la mijloc.


Procrastinarea mi-e prietena, iubita si amanta.

Ce dragi imi sunteti! Stiam eu ca imi sunteti mereu aproape.
pai si ce interes aveai tu la ei?  Daca ei sustineau asta?   Si cum cacat sa ai un cuplu de prieteni. Deobicei ori esti prieten cu el, si ulterior isi gaseste vipera, care isi baga coada, si te indeparteaza de viitorul soț, ca doar ii parazitezi din timpul alocat de catre el catre ea. Deci o sa-l intoarca impotriva ta, si scuze se gasesc. Daca erai inital prieten cu ea, poate intra ala la banuieli, si crede ca ati fost fuck buddies, si iar nu e ok, dupa casatorie.

Era o reclama faina la bere, cu hai sa-ti fac o poza la bar.. pe ea o taie mai tarziu din fotoșop.

Uite-l pă Pufu

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YW1TFN-N15Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#105
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

 Puferiu_, on 08 iulie 2021 - 19:23, said:

Stii care-i faza? Din punctul meu de vedere, eu nu am gresit cu nimic. Dar stii ce-i aia nimic? Ma, nimic! Ei mi-au reprosat ca sunt fatalau, ca nu fac nimic cu viata mea, ca am fost numai pe interes, d'astea. Adevarul e undeva la mijloc.

#fatalau #nuamgresitcuNIMIC

Te contrazici. Ori nimic, ori adevarul e la mijloc?
Reprosuri poate sa-ti faca doar mama ta ca n-ai facut nimic cu viata ta.
Prietenii pot doar sa-ti dea sfaturi, prietenesti.

#106
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

 Puferiu_, on 08 iulie 2021 - 19:23, said:

Procrastinarea mi-e prietena, iubita si amanta.
Buna asta! As putea deveni si eu speaker demotivational.

#107
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Boneo, tu esti, ma?

ai uitat sa-ti dai like la replica Posted Image

#108
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Da cati ani ai de mai crezi in prieteni?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate