Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Anvelope Dunlop sport bluresponse

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008
Felicitari, o alegere excelenta!
Își vor arata adevarata valoare cand le vei exploata spre limita.
Sunt niste anvelope care iubesc caldura si viteza, ca sa zic asa.

#20
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Am avut si eu mare incredere in aceste anvelope insa acum la schimbarea pe anvelope de iarna (cu dejantare) , am constatat ceva oribil. Toate anvelopele Blueresponse (195/65/15) sunt exfoliate masiv pe margine ca in poza din attach, doar pe o parte. Exclud din start vina service-ului de roti, unul autorizat, cu aparatura ok, mai ales ca de 10 ani merg la acelasi service, cu aceeasi oameni acolo si niciodata nu am patit nimic suspect la dejantare.  Chiar ieri cand am schimbat mauitam cum numai ale mele, unul dupa altul, ieseau stricate iar restul nu aveau nicio problema, gandindu-ma initial ca au aia aparatul stricat.
Cu presiunea nu am avut probleme, la toate verificarile scaderea fiind zero si poate uneori 0.2bar (din 2.2) la schimbarile bruste de vreme.
Din 2017 am facut cam 10.000 km /sezon cald cu aceste anvelope, intern si international.

M-am uitat atent la margine si pare sa fie un fel de plastic acolo sau ma rog, alt tip de cauciuc decat cel rulant, innegrit si intarit. Sau poate este tot acelasi material dar intarit...

Credeti ca se poate rezolva ceva cu producatorul in acest sens sau din 2017 deja e prea tarziu pentru vreo garantie tehnica? Am vazut pe alte forumuri auto multiple probleme cu Blueresponse de la Dunlop.

Oare mai pot fi folosite in siguranta la primavara?

Oricum, de cumparat nu ma mai ating de acest brand, in care am avut incredere, avand si cele de iarna tot de la ei, 8 sezoane.

Attached Files


Edited by Lyvyoo, 27 November 2019 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate