Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Aparat de Gatit Orez Xiaomi ZHF4009GL MiJia cu inductie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Buna ziua

https://xiaomi-mi.co...e-cooker-white/

Am vazut acest dispozitiv pe diferite site-uri si as fi interesat sa-l cumpar, insa inainte as dori niste opinii de la cei care il au deja.
Ma intereseaza in special optiunea de programare a gatirii dupa cateva ore, daca pana la inceperea fierberii orezul nu se imbiba prea mult cu apa, totul transformandu-se prin gatire intr-o pasta. Sau daca cineva are un aparat asemanator si poate sa ofere o informatie.

Multumesc

#2
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Acest comentariu cred ca l-ai facut numai sa ti se contorizeze la nr de mesaje.
Mesajul a fost publicat in categoria "Casa mea>Electrice/ Electrocasnice / Lumini".
Potrivit DEX: electrocasnic=aparat care este folosit în gospodărie și este acționat electric
Concluzionand, postul este incadrat corect.
P.S. Si da, are si lumini atunci cand este in functiune

Attached Files



#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mea culpa, n-am băgat de seamă. Posted Image
Ca să nu mai fiu offtopic, eu am cumpărat ceva ieftin din Lidl, care își face treaba cu brio. De fapt, nu-i nicio filozofie cu gătitul orezului, doar că-l face cum trebuie de fiecare dată. În ~1/2 oră ai orezul bun de mâncat.
http://victorblog.ro...masina-de-orez/
PS: Nu e blogul meu.

Edited by ursamajor, 08 May 2019 - 11:20.


#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
poate te ajuta manualul de utilizare ?
https://files.xiaomi...e_cooker-en.pdf

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011

 ursamajor, on 08 mai 2019 - 11:19, said:

Mea culpa, n-am băgat de seamă. Posted Image
Ca să nu mai fiu offtopic, eu am cumpărat ceva ieftin din Lidl, care își face treaba cu brio. De fapt, nu-i nicio filozofie cu gătitul orezului, doar că-l face cum trebuie de fiecare dată. În ~1/2 oră ai orezul bun de mâncat.
http://victorblog.ro...masina-de-orez/
PS: Nu e blogul meu.

asta de la SilverCrest l-am avut si eu, am vazut ca multe restaurante chinezesti il folosesc. Am fost foarte multumit de el, tinand cont de faptul ca mananc destul orez. L-am dat in schimb pentru ca ocupa prea mult loc si am luat unul tot ieftin mult mai mic.

Cat costa cel de la Xiaomi?

#6
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013

 business11, on 08 mai 2019 - 13:24, said:


Cat costa cel de la Xiaomi?
intre 385 si 440 lei, depinde ce magazin il vinde

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011

 AntonBetonistu, on 09 mai 2019 - 09:37, said:

intre 385 si 440 lei, depinde ce magazin il vinde

aproape 100 de euro pentru un aparat de gatit orez, mi se pare enorm de scump. Cel de la SilverCrest costa parca 20€ si face acelasi lucru.

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
:-) pai nu-i vorba de ce face, ci cum face.
conexiunea wi-fi, optiunile de scanare cod bare (cu ajutorul aplicatiei instalate in telefon) si recunoastere a nu stiu cate tipuri de orez, pentru a-si stabili singur timpul optim de gatire, se regasesc in pretul produsului.

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011

 corinadaniela, on 09 mai 2019 - 10:39, said:

:-) pai nu-i vorba de ce face, ci cum face.
conexiunea wi-fi, optiunile de scanare cod bare (cu ajutorul aplicatiei instalate in telefon) si recunoastere a nu stiu cate tipuri de orez, pentru a-si stabili singur timpul optim de gatire, se regasesc in pretul produsului.

intrebarea este cat de compatibil este cu orezul romanesc? Xiaomi este un produs chinezesc comercializat in mare parte in China cu un support minim in Europa. Oare are orezul european, ca de cel romanesc nu mai vorbesc.

Si cat de perfect sa fie un orez? 1 cana de orez, 2 de apa, intodeauna la fel si atunci cand apa este redusa minim, ridici capacul pentru eliminarea completa a apei. Done

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
asa gandesc si eu, dar nah, sunt unii atat de dependenti de tehnologie si gadgeturi, incat sunt dispusi sa dea bani pe astfel de device-uri...
cat despre orez romanesc, cred/am impresia ca majoritatea orezului din supermarket este din import, la noi este doar ambalat.
am gasit totusi c-ar exista o marca/un sortiment de orez produs la noi:
https://www.cora.ro/...i-1kg-P-2421270

#11
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Salut, are cineva masinaria asta de la Xiaomi?

Am fost la o ruda care a cumparat ciudatenia asta si pentru prima oara in viata ma declar invins. :(

Nu am reusit sa il leg la wifi, telefon.

Ce cretinitate de aparat.

Trec peste partea ca trebuie sa ai ceva probleme sa cumperi asa ceva. Este un nenorocit de orez de ce am nevoie de wifi. :)

Edited by xymzar, 22 June 2019 - 16:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate