Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Tigari in bagaj

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015
Salut, as dori sa stiu si eu la WizzAir in cazul in care am un bagaj de cală si unul de mâna, cate cartușe de țigări pot lua? Si pentru geanta de laptop mai plătesc in plus?

#2
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
4 cartuse. (depinde unde calatoresti)



Laptopul pune-l in bagajul de mana.

Edited by paco rabanne, 08 May 2019 - 10:13.


#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Depinde de tara unde te duci. De obicei, in UE e 4 cartuse.

#4
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 paco rabanne, on 08 mai 2019 - 10:06, said:

4 cartuse. (depinde unde calatoresti)



Laptopul pune-l in bagajul de mana.
Mersi pentru raspuns, in Germania mă duc dar în cazul în care vreau să îmi iau laptopul in geanta si nu im bagajul de mana pentru ca nu am loc, mai plătesc ceva in plus? Am citit la ei pe site ca pentru geanta cu laptopul nu exista taxe însă la rezervarea biletului si la check in nu am avut vreo opțiune de a alege.

 danyel61, on 08 mai 2019 - 10:10, said:

Depinde de tara unde te duci. De obicei, in UE e 4 cartuse.
Mersi pentru raspuns.

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Limita variaza, in UE limita e 800 tigarete (4 cartuse), dar, repet, variaza de unde pleci cu ele si unde ajungi.

LE: aici ai detaliile

Edited by Pololica, 08 May 2019 - 10:18.


#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Daca nu iti tii laptopul in bagajul de mana, risti sa il gasesti spart sau sa nu il mai gasesti de loc...Posted Image

#7
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015

 baribalu, on 08 mai 2019 - 10:29, said:

Daca nu iti tii laptopul in bagajul de mana, risti sa il gasesti spart sau sa nu il mai gasesti de loc...Posted Image
Stiu 😂 eu mă refeream daca il pot lua la bord cu mine, pe lângă bagajul de mana.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
bagi 4 cartuse in bagaj, si mai cumperi inca 1000 din aeroport, daca ai chef

#9
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 Andrey55, on 08 mai 2019 - 10:31, said:

Stiu �� eu mă refeream daca il pot lua la bord cu mine, pe lângă bagajul de mana.

Nu

#10
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 15.09.2009
La Wizz nu poti sa mai iei nici un fel de geanta (cat ar fi de mica) in afara de bagajul de mana.

#11
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
Plateste optiunea Wizz Priority si ai voie cu doua bagaje in cabina: https://wizzair.com/...wizz-priority#/

Prin achiziționarea serviciului WIZZ Priority, vă puteți bucura de următoarele beneficii:
Veți avea dreptul să aduceți un troller suplimentar (dimensiunea maximă: 55 × 40 × 23 cm, 10 kg) împreună cu bagajul de mână gratuit (dimensiunea maximă: 40 × 30 × 20 cm). Vă garantăm că puteți aduce ambele bagaje în cabină (cu excepția situațiilor în care acest lucru nu este posibil din cauza unor restricții operaționale).

Edited by Argv, 08 May 2019 - 11:23.


#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007

 Andrey55, on 08 mai 2019 - 10:31, said:

Stiu �� eu mă refeream daca il pot lua la bord cu mine, pe lângă bagajul de mana.
Daca cumperi serviciul Priority ai dreptul la 2 bagaje de mana la cabina, altfel e permis un singur bagaj de mana. Scrie f clar asta cand achizitionezi biletul online.

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
laptop-ul neaparat in bagajul de mana, daca il bagi la cala o sa risti sa il gasesti spart, in general risti sa te si opreasca in Germania pentru control laptop dupa aterizare.

Cartuse ai voie 4 in bagaj cala sau de mana, nu conteaza.

#14
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015

 Andrey55, on 08 mai 2019 - 10:02, said:

Salut, as dori sa stiu si eu la WizzAir in cazul in care am un bagaj de cală si unul de mâna, cate cartușe de țigări pot lua? Si pentru geanta de laptop mai plătesc in plus?
In Germania ai voie sa intri cu 800 bucati/tigari. Atentie, trebuie neaparat sa aiba pe pachet/cartus banderola unei tari din UE.

#15
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007

 Andrey55, on 08 mai 2019 - 10:31, said:

Stiu �� eu mă refeream daca il pot lua la bord cu mine, pe lângă bagajul de mana.
Dupa ce treci de security cu laptopul, inainte sa intri pe poarta il inghesui in pantaloni, pe sub geaca sau bluza. Fara misto. Ai trecut deja de securitate, nu te mai controleaza nimeni, important e sa te vada tragand doar de bagajul pe care ai voie sa-l iei.

#16
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006

View Postjericho, on 08 mai 2019 - 10:32, said:

bagi 4 cartuse in bagaj, si mai cumperi inca 1000 din aeroport, daca ai chef
de fapt doua cartuse din afara aeroportului si inca maxim patru cumparate din magazinele de pe aeroport!
si tigarete nu e totuna cu tigari oricit ar parea de ciudat!

#17
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,328
  • Înscris: 28.10.2018
Eu vad ca limita este la intrarea intr-o tara, nu la iesire.

Deci nu poti sa cumperi ce si cat vrei tu din Duty Free. Eu zic ca limita de 800 de tigari este generala. Nu conteaza de unde le-ai cumparat, nu ai voie sa intri cu mai mult de 800 de tigari. Daca vrei, nu-i nicio problema, cred ca poti plati taxe si accize pentru ce depaseste 800 de tigari. Au niste tabele vamesii, stiu exact ce sume trebuie sa platesti pentru accize si taxe pe tigari, alcool, parfum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate