Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Masina de spalat rufe. (buy back)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
immkole

immkole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 02.01.2012
Buna seara! Vreau sa achizitionez o masina de spalat rufe, dar sa o dau pe cea veche la schimb. Ce magazine au "programul" buy back?
Ce recomandati ca masina de spalat? Merita o masina cu uscator?
Multumesc anticipat.
O seara cat mai buna!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 immkole, on 07 mai 2019 - 19:41, said:

Buna seara! Vreau sa achizitionez o masina de spalat rufe, dar sa o dau pe cea veche la schimb. Ce magazine au "programul" buy back?
Toate ar trebui sa aibe, dar iesi mai Rentabil daca apelezi la " Feeer cumparamTM !"

Edited by pasilla, 07 May 2019 - 19:53.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Primesti 100 de lei la programul buyback. Nu merita. In cazul in care masina de spalat inca este buna, functioneaza in parametrii, mai bine o donezi vreunui cunoscut care are nevoie de ea. In cazul in care este vreo cazatura, mai bine o vinzi la fier vechi, scoti mai mult asa.

Edited by MembruAnonim, 07 May 2019 - 19:49.


#4
immkole

immkole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 02.01.2012

 MembruAnonim, on 07 mai 2019 - 19:49, said:

Primesti 100 de lei la programul buyback. Nu merita. In cazul in care masina de spalat inca este buna, functioneaza in parametrii, mai bine o donezi vreunui cunoscut care are nevoie de ea. In cazul in care este vreo cazatura, mai bine o vinzi la fier vechi, scoti mai mult asa.

Azi a cedat. Invartea in gol si scotea foarte mult fum.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
au mai multe. tu cauti pretul cel mai mic, daca masina e mai ieftina fara buy back, normal ca o cumperi asa.
cu uscator iei doar daca vrei sa devii cel mai meserias din lume in manevrarea fierului de calcat.

vezi ca carefura are un program de voucere la arctic si beko. si la arctic ai 5 ani garantie, ceea ce conteaza.
https://carrefour.ro...m-a-19-40500938 ramai cu 700 lei, dupa ce iei voucerul. pe emag e 950. e doar un exemplu, nu ca as recomanda sau nu masina aia.

Edited by slai, 07 May 2019 - 19:59.


#6
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
In prezent nu stiu daca e activa procedura buyback dar stiu ca altex avea de multa vreme, suma fixa 100 lei. Singurul avantaj era (nu stiu daca mai este) faptul ca te scapa de vechitura. In privinta pretului, obisnuita inselatorie: pretul obiectelor aflate in promotie era umflat exact cu 100 lei fata de alte magazine.

#7
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010

 immkole, on 07 mai 2019 - 19:41, said:

Buna seara! Vreau sa achizitionez o masina de spalat rufe, dar sa o dau pe cea veche la schimb. Ce magazine au "programul" buy back?
Ce recomandati ca masina de spalat? Merita o masina cu uscator?
Multumesc anticipat.
O seara cat mai buna!

Altex are ceva promoții cu by back.
La mașina de spălat care are și uscător, să iei în calcul că vei putea usca doar jumatate din capacitatea ei de spălare. Ori iei mașina de spălat ori iei uscător. Ca marca este de luat în seamă LG, Samsung, Electrolux, Gorenje și alte mașini de spălat.

#8
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu merita pentru buy-back decat daca vrei sa te scape de masina veche iar in acest caz alegi Altex, Emag, etc.
Pretul masinii noi cuprinde si bonusul ptr masina veche, adica e mai scumpa decat face cu cel putun 100 lei (practic voucherul ti-l dai singur platind mai mult)

#9
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Ca sa iei masina cu voucher trebuie sa fi fost deja inscris in cursa de vouchere ...
Am intrebat eu la Carrefour, cand am luat masina de spalat (eu am luat LG, 9kg, cu direct drive; am prins la oferta si pachet plita pe gaz si cuptor electric Beko, pe care le-am luat cu 550 lei ambele, era oferta "la electrocasnicele mari, am doilea produs la jumatate de pret").

Edited by shymano, 08 May 2019 - 07:24.


#10
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Nu merită o msr cu uscator pentru că, în general, capacitatea de uscare e mai mică decât cea de spălare. Preferabil uscator separat si, recomandabil, cu pompă de căldură.

#11
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu am luat masina de spalat de pe un site online cu aprox 2-300 de mai ieftin decat as fi luat de la flanco sau altex.
La auchan am vazut ca au preturi bune la electrocasnice si au si buy back. Dar nu stiu daca in toate orasele.

#12
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 altuser09, on 08 mai 2019 - 06:46, said:

In prezent nu stiu daca e activa procedura buyback dar stiu ca altex avea de multa vreme, suma fixa 100 lei. Singurul avantaj era (nu stiu daca mai este) faptul ca te scapa de vechitura.
Vin acasa si o salta ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate