Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Cum gasesc proprietari de apartamente?

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Pai baga si anul construirii, cartierul...ai o groaza de filtre. Poti incerca si agentii...le zici cat vrei sa dai (cu tot cu comision) si le lasi sa caute ele pentru tine.

#20
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Post86-APP, on 07 mai 2019 - 18:02, said:

Dar anunturile alea pe care le gasesti tu , crezi ca sint facute prin munca voluntara ? Tu ce vrei , sa furi munca unora ?
Aia este munca lor , si inseamna mai mult decit ce crezi tu .

    Inseamna fix un "nimic "

#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Sa vrei 1000 euro pentru 5 minute cât ia sa copiezi un anunț e cerșetorie.

#22
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005
Cum gasesc proprietari de apartamente? - mergand la vizionare.

#23
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Post86-APP, on 07 mai 2019 - 18:02, said:

Dar anunturile alea pe care le gasesti tu , crezi ca sint facute prin munca voluntara ? Tu ce vrei , sa furi munca unora ?
Aia este munca lor , si inseamna mai mult decit ce crezi tu .
Babaete ce fumezi ? "Munca lor" ? Jegurile alea daca ar vrea sa munceasca si-ar lua o meserie cinstita gen pus marfa pe raft in Cora !

#24
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostRemicade, on 07 mai 2019 - 19:34, said:

Babaete ce fumezi ? "Munca lor" ? Jegurile alea daca ar vrea sa munceasca si-ar lua o meserie cinstita gen pus marfa pe raft in Cora !
Ai merita banat pt asa ceva .
Cum poti sa faci pe cineva jeg , cind presteaza o munca cinstita ?  http://coduricaen.in...liare-6831.html
Jeg este ala care vrea sa foloseasca serviciile si sa nu plateasca .

#25
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ba justitiar de 2 bani, am pus anunt ca vand apartament, in secunda 2 era pe toate siteurile din Cluj preluat de insi de teapa ta, pentru asta vroiau comision de 2.000 de euro, pentru 3 poze FURATE din anuntul meu. Dar pentru unul ca tine e prea greu de inteles ce inseamna furtul, poate ai iesit cu astia 16.000 de acuma.

#26
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Doresc sa dau un sfat si sper ca nu se va considera reclama.

Un prieten a platit o suma (cred 50 lei) pentru acces pe un site unde se gasesc doar anunturi postate de proprietari. In perioada aceea a notat si salvat local imagini de la foarte multe anunturi, iar in maxim o luna si in urma a peste 20 vizualizari facute direct cu proprietarii a gasit ceva pe placul lui. Cauta in google "anunturi particulari".

#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Post86-APP, on 07 mai 2019 - 19:36, said:

...
Jeg este ala care vrea sa foloseasca serviciile si sa nu plateasca .
sau care foloseste pozele mele fara acordul meu.

#28
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009

View Postprojectfp, on 07 mai 2019 - 18:31, said:

Nu inteleg cu ce va deranjeaza agentiile ca vanzatori.
Atata timp cat eu vreau 90.000 pe el, ma dore in cot cine imi aduce cumparatorul atata timp cat eu incasez exact suma aia si nu platec nimic in plus.
Daca aia din agentii gasesc pe unul sa plateasca 100.000, e treaba lor, spaga lor ca au cautat si gasit fraierul.
Agentiile nu negociaza pretul pentru tine (vanzatorul) si iau comision si de la vanzator si de la cumparator! A doua intrebare pe care ti-o pun cand cand te suna, dupa cea cu cat esti dispus sa lasi din pret, este : "Ati pus la socoteala si comisionul pentru agentie?"
@ Initiator Iti trebuie multa rabdare si/sau noroc sa gasesti direct proprietarul!

Edited by DannyMC, 07 May 2019 - 20:10.


#29
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postarg, on 07 mai 2019 - 20:02, said:

sau care foloseste pozele mele fara acordul meu.
Depinde cum  le publici , ca ele devin publice , si acordul tau nu conteaza , ca l-ai dat prin publicare !

#30
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Nu ai un prieten pe care sa il bagi la inaintare ? Il trimiti la vizita apartamentului si mergi dupa aia in vizita la proprietar.

#31
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Mai urmează sa spună ca vor si drepturi de autor😂😂

Edited by Bobitoi, 07 May 2019 - 20:21.


#32
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Raspunsul e cat se poate de evident, proprietarii aleg sa lucreze cu agentii.

Nu am vazut pe nimeni indignat ca 20% sau pe acolo dintr-o rezervare pe booking.com ramane la ei si doar 80% ajung la hotel. Tot niste baieti care pun pe un site poze din proprietati care nu le apartin, astia nici macar o vizita pana acolo nu fac.

Edited by nnestor, 07 May 2019 - 20:45.


#33
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.07.2014
La poze se pune watermark mare cat toata poza cu nr de telefon, asa viermii furacios nu mai au cum sa posteze tot poza proprietarului.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Post86-APP, on 07 mai 2019 - 20:11, said:


Depinde cum  le publici , ca ele devin publice , si acordul tau nu conteaza , ca l-ai dat prin publicare !
iar gresesti.
facandu-le publice inseamna ca se activeaza drepturile de autor.

View Postdaybreak246, on 07 mai 2019 - 20:56, said:

La poze se pune watermark mare cat toata poza cu nr de telefon, asa viermii furacios nu mai au cum sa posteze tot poza proprietarului.
e mai simplu sa le las fara.
oricum ce am e la mare cautare si e musai sa inhid telefonul cand am gasit client.
clientii care chiar sunt interesati si dispusi sa plateasca pretul corect urmaresc cu atentie anunturile.
si culmea cei mai "cu pretentii" sunt clientii veniti prin agentii.

#35
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Off top.:  cumpar apartamentul,plata integral,il las asa cum e- inchid usa si plec aiurea.  Dupa 4 luni imi vad apartamentul la vanzare cu agentia x si bagat si pe storia blabla.  Si sun ca interesat de anunt(deja era al meu,achitat).  Ba,ejti nebun,vroiau sa vin la vizionare!!!  Sifon rece,am zis ca daca vin din vestul Ue sa-mi cumpar a 2/a oara vizuina  imi platesc biletul dus/intors.  In 24 ore a disparut anuntul,mortacci loro!

On top.:  la asociatia de locatari si la babute-ca stiu astea si ce culoare are..... familiei respective.

#36
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
https://www.anunturiparticulari.ro
Intri pe site-ul asta si scapi de agenți.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate