Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Vitara vs Crossland

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 09.01.2007
Prin bord, și uși. Da Vitara facelift.

#38
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostBaxon, on 08 mai 2019 - 17:47, said:

Ce sa vada in topicul ala ?



sa vada problemele referitoare la garantia oferita de Suzuki. e chiar asa greu de priceput?

#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Citeste cu atentie topicul ala si vezi ca nu e vorba de garantie ci de altceva ...
Ia sa pricepi si matale :

View Postssdreea, on 10 aprilie 2019 - 17:52, said:

Buna, am o Vitara inregistrata prima oara in octombrie 2016. Reviziile au fost facute dupa cum urmeaza:
1 000km     martie 2017
15.000km sau 1an    iunie 2018 (nu am stiut ca trebuie adusa la un an daca nu se fac 15 000km, cei de la service au inteles si masina a ramas in garantie)
Surpriza, in februarie masina a fost lovita si dusa la un service agreat de asigurator. De atunci masina a ramas in service si nu va iesi inainte de sfarsitul lunii.
Intrebarea mea este, un an (masia nici acum nu are 15 000km) inseamna un an de la ultima revizie, deci iunie 2019, sau un an de cand trebuia sa fac revizia daca respectam de la inceput regula cu un an, martie 2019? Mentionez ca masina nu este in garantia din fabrica (3 ani) ci a intrat in garantia extinsa cumparata separat.
Multumesc

View Postdandoru, on 10 mai 2019 - 06:23, said:

Vitara, , greierasi,
Zi zau ! Ai tu Vitara sau vorbesti din auzite ?

#40
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 09.01.2007
Da, am Vitara 1.4 ALLGRIP AT de o luna. Și am cumpărat-o cu tot cu greierasi. Am și un Ignis de un an și jumătate. Este al șaselea Suzuki pe care îl dețin, m-am dat și cu Crossland X, deci îmi pot da o părere. Este pur și simplu o părere personala despre lucrurile pe care le-am experimentat și nicidecum ceva ce am auzit sau citit. Totodată am evitat să recomand ce mașina să cumpere. Fiecare știe mai bine de ce are nevoie.

#41
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostBaxon, on 10 mai 2019 - 12:54, said:

Citeste cu atentie topicul ala si vezi ca nu e vorba de garantie ci de altceva ...
Ia sa pricepi si matale :



eu am citit ca omul avea zgomote la motor, a fost refuzat in mod repetat sa fie remediate in perioada de garantie si pana la urma respectiva problema i-a stricat motorul; eu asta am inteles din topicul omului.
Asta nu e problema referitoare la garantie?

#42
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postdandoru, on 10 mai 2019 - 13:20, said:

Da, am Vitara 1.4 ALLGRIP AT de o luna. Și am cumpărat-o cu tot cu greierasi.
Naspa . E SH ?

#43
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBaxon, on 10 mai 2019 - 14:34, said:


Naspa . E SH ?
Nu. Citisem că mulți se plâng de problema asta. Oricum sunt mulțumit de mașină. Motorul de 1.4 este fantastic.

#44
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vezi sa nu fie de la " dotarile " ulterioare puse de tine , ( cruciulite , sticle prin buzunarele de la usi , suport camera/ telefon etc) . Io am modelul 2017 1,6 allgrip si am mers mult si pe macadam cu ea dar nu am greieri .
Cum  ti s-a parut Crossland si pe unde l-ai condus ?

Edited by Baxon, 10 May 2019 - 16:21.


#45
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBaxon, on 10 mai 2019 - 16:19, said:

Vezi sa nu fie de la " dotarile " ulterioare puse de tine , ( cruciulite , sticle prin buzunarele de la usi , suport camera/ telefon etc) . Io am modelul 2017 1,6 allgrip si am mers mult si pe macadam cu ea dar nu am greieri .
Cum  ti s-a parut Crossland si pe unde l-ai condus ?
Nu am adăugat nici o "dotare" suplimentară. Crossland am condus numai prin oraș în test drive. Am fost mai incantat de C3 Aircross.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate