Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Episod psihotic acut... Permis de conducere suspendat

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 992Daniel, on 07 mai 2019 - 14:10, said:

Din ce spui tu, inteleg ca o sa ma trimita la IML? Pare super complicat...

Nu.  Tu ar trebui sa suni sau sa te duci direct la IML sa intrebi care e procedura, respectiv daca iti pot face ei un control de specialitate la psihiatrie sau trebuie sa faci acel control la Obregia si sa te duci cu hartie de la medicul de specialitate la ei, sa-ti elibereze certificatul medico-legal.   Sau sa te duci din nou la Obregia la consult si sa intrebi cum sta treaba cu recuperarea permisului.

In niciun caz la Politie. Politia ti-a suspendat permisul pe baza adresei medicului de specialitate nu ca s-au trezit ei peste noapte ca tu suferi de o boala care are legatura cu circulatia pe drumurile publice.

Edited by Kres, 07 May 2019 - 15:10.


#20
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016
Vezi ce pățești dacă te îndrăgostești? Rămâi fără permis.

#21
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Procedura e asa: la externare de la Obregia avand in vedere diagnosticul medicul curant trebuia sa te trimita la re-examinare intr-un centru medical autorizat pentru emiterea avizului medical de apt pentru conducere; daca in 30 de zile medicul curant nu primește niciun raspuns de la acel centru, el este obligat de lege sa anunte politia rutieră sa iti suspende permisul.

#22
PermisAuto

PermisAuto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2020
In aceeasi situatie sunt si eu.Ai reusit sa rezolvi cumva?

#23
MissCoco

MissCoco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2016

 PermisAuto, on 07 martie 2020 - 18:01, said:

In aceeasi situatie sunt si eu.Ai reusit sa rezolvi cumva?

Salutare,
Sunt si eu intr-o situatie similara avand diagnostic de tulburare depresiva moderata recurenta si tulburari mixte de personlitate.
Cum ati rezolvat situatia si pe ce perioada v-a fost suspendat permisul? Eu am trecut pe la o clinica care se ocupa de avizele pentru permisele auto dar medicul psihiatru de acolo abia cunostea aceasta lege care s-a dat in 2019 si conform careia perioada de suspendare este intr 3-6 luni sau ceva mai mult in functie de severitatea diagnosticului si/sau a tratamentului.
As vrea sa stiu daca ati gasit o clinica unde intr-adevar se face un test psihologic, unde iti examineaza acuitatea si capacitatea de a conduce. Multumesc mult pentru ajutor.

#24
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 MissCoco, on 27 ianuarie 2021 - 10:03, said:

Salutare,
Sunt si eu intr-o situatie similara avand diagnostic de tulburare depresiva moderata recurenta si tulburari mixte de personlitate.
Cum ati rezolvat situatia si pe ce perioada v-a fost suspendat permisul? Eu am trecut pe la o clinica care se ocupa de avizele pentru permisele auto dar medicul psihiatru de acolo abia cunostea aceasta lege care s-a dat in 2019 si conform careia perioada de suspendare este intr 3-6 luni sau ceva mai mult in functie de severitatea diagnosticului si/sau a tratamentului.
As vrea sa stiu daca ati gasit o clinica unde intr-adevar se face un test psihologic, unde iti examineaza acuitatea si capacitatea de a conduce. Multumesc mult pentru ajutor.
Diagnosticele astea in sine nu contraindica sofatul. Acum depinde si ce fel de medicamente luati. Unele pot interfera serios cu capacitatea de a conduce autovehicule.

#25
MissCoco

MissCoco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2016

 ccdsah, on 27 ianuarie 2021 - 17:25, said:

Diagnosticele astea in sine nu contraindica sofatul. Acum depinde si ce fel de medicamente luati. Unele pot interfera serios cu capacitatea de a conduce autovehicule.

Multumesc pentru raspuns. Inteleg si nici nu am asteptarea sa conduc prea curand. Voiam mai mult sa aflu despre proces/procedura si daca mai este cineva prin experienta asta si dupa cat timp sau in ce conditii au primit inapoi permisul.

#26
xwr74

xwr74

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2023
Salut daca stie cineva concret cum se rezolva problema cu trimiterea de la spital pentru examinare auto sunt in aceeasi problema ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate