Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Masina noua 8-9000 de euro cu program rabla

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#37
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Vad, una inferioara.

#38
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Mda, deci Renault e inferior Dacia. La fel, VW Polo. Domnilor, eu ma retrag... Chat placut, in continuare!

#39
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Turcismu ala de Clio eu zic ca e inferior

#40
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 RoD1, on 06 mai 2019 - 20:26, said:

Vad, una inferioara.
renault nu are cum sa fie inferior Dacia, ci numai invers.
dacia e ruda mai saraca si mai ieftina a Renault. Daca pe renault o sa ai o tehnologie, pe dacia o sa fie cea de anul trecut.
Daca pe renault o sa ai o antifonare, pe dacia o sa fie un pic mai slaba, si tot asa

#41
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
As vrea putin mai mult confort la interior de aceea am evitat Dacia. Voi face drumuri lungi si chiar am nevoie de un scaun foarte confortabil. Am condus Logan si am fost dezamagit de calitatea scaunelor.

#42
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,187
  • Înscris: 12.09.2013
Anul trecut am facut td cu Clio si Polo.Cu Clio parca mergeai cu geamul deschis, asa slab insonorizata era.Am luat Polo, si nu-mi pare rau absolut deloc!

Edited by raducut123, 06 May 2019 - 20:53.


#43
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Plin de baieti destepti pe aici!
  Pentru initiator, fa o simulare pe site-ul Dacia la un Stepway Sandero. "Cu de toate" iese undeva pana in 13k Euro. Apoi pune optiunile alea pe masinile de la concurenta si vezi cat cost. Adevarul este ca meciul se joaca fix in curtea Dacia, toti ceilalti pentru a vinde o masina la banii aia apeleaza la tot felul de artificii si sacrificii. La Dacia ala e pretul deja. Din cauza asta nici nu prea mai ai ce sa negociezi, ca nu prea au ce sa mai scada. E fix in politica Dacia sa mearga cu pretul sub toti ceilalti. Sigur are tehnologia mai invechita decat ce e pe Renualt echivalent la data de lansare, dar asta vine si cu un avantaj. Problemele se stiu si au fost deja rectificate. Da dacia nu e VW, dar esti in segmentul low cost. Aici cam toate sunt la fel ca-s facute sa fie ieftine, chiar si Polo ala. Ca altfel punn pariu ca daca vrei masina mai multa din el ca rin magie ajungi pe la 16-18k. Este fix ca la telefoane Da scrie pe el Samsung, dar daca ai dat 700 de Lei ai luat o pocnitoare nu ultima serie S. La pariu ca Renault-ul ala e facut la turci si tehnologic vorbind nu e la 10 ani in fata Dacia? Si atunci parca prefer sa fi dat romanul Dorel cu ciocanul, ca parca are mai mult talent decat Mustafa turcul. In bugetul ala pe Dacia o bate doar un SH, toate celeleate variante intrinad in categoria nu am vrut Dacie sa nu creda lumea ca sunt sarac!

#44
Rollthedice

Rollthedice

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.10.2018
Sigur Polo are spatiu mai mult decat Clio si arata mai bine la interior chiar chel line dar discutam de 2000 Euro diferenta si un motor inferior. Daca bugetul poate creste peste 10 mii, Sandero Stepway dotat poate fi o solutie

#45
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

 _R_A_D_U, on 06 mai 2019 - 20:14, said:

La fel, "lesinatul ala aspirat" de 65 cai de pe Polo, se duce fara probleme la 80 cai dupa stage 1.

Nu stiu ce are Polo, dar TCe inseamna Turbo Controlled Efficiency, este un motor de 0.9 cu turbina, cu o curba de cuplu mai buna decat la 1.0 aspirat.

#46
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 florynyk_92, on 06 mai 2019 - 20:49, said:

As vrea putin mai mult confort la interior de aceea am evitat Dacia. Voi face drumuri lungi si chiar am nevoie de un scaun foarte confortabil. Am condus Logan si am fost dezamagit de calitatea scaunelor.
tot polo sta cel mai bine aici. si Opel are niste scaune ergonomice destul de renumite, dar cred ca nu sint decat de la astra in sus

 raducut123, on 06 mai 2019 - 20:52, said:

Anul trecut am facut td cu Clio si Polo.Cu Clio parca mergeai cu geamul deschis, asa slab insonorizata era.Am luat Polo, si nu-mi pare rau absolut deloc!
si pe mine m-a uimit polo... ai senzatia ca conduci o masina de clasa superioara, asa trece peste gropi.
pe autostrada te simti extrem de sigur, zgomot redus, te duci in 160 fara teama, suspensii, tot.

 Materium, on 06 mai 2019 - 21:25, said:

Plin de baieti destepti pe aici!
  Pentru initiator, fa o simulare pe site-ul Dacia la un Stepway Sandero. "Cu de toate" iese undeva pana in 13k Euro. Apoi pune optiunile alea pe masinile de la concurenta si vezi cat cost. Adevarul este ca meciul se joaca fix in curtea Dacia, toti ceilalti pentru a vinde o masina la banii aia apeleaza la tot felul de artificii si sacrificii. La Dacia ala e pretul deja. Din cauza asta nici nu prea mai ai ce sa negociezi, ca nu prea au ce sa mai scada. E fix in politica Dacia sa mearga cu pretul sub toti ceilalti. Sigur are tehnologia mai invechita decat ce e pe Renualt echivalent la data de lansare, dar asta vine si cu un avantaj. Problemele se stiu si au fost deja rectificate. Da dacia nu e VW, dar esti in segmentul low cost. Aici cam toate sunt la fel ca-s facute sa fie ieftine, chiar si Polo ala. Ca altfel punn pariu ca daca vrei masina mai multa din el ca rin magie ajungi pe la 16-18k. Este fix ca la telefoane Da scrie pe el Samsung, dar daca ai dat 700 de Lei ai luat o pocnitoare nu ultima serie S. La pariu ca Renault-ul ala e facut la turci si tehnologic vorbind nu e la 10 ani in fata Dacia? Si atunci parca prefer sa fi dat romanul Dorel cu ciocanul, ca parca are mai mult talent decat Mustafa turcul. In bugetul ala pe Dacia o bate doar un SH, toate celeleate variante intrinad in categoria nu am vrut Dacie sa nu creda lumea ca sunt sarac!
toti astia care laudam polo, am mai condus si noi si alte masini, inclusiv dacia. Hai sa nu comparam.
Tu ai condus un polo? Eu zic sa mai studiezi un pic... degeaba ai o optiune in plus pe o dacie, daca stai tot timpul in scaunele alea, si te uiti la bordul ala si auzi zgomotele alea...

#47
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,150
  • Înscris: 13.11.2017

 hohaele, on 06 mai 2019 - 19:20, said:

Ford4.  Sa profite sanatosi,la banii astia ma transfer(de exemplu)la i 20 cu motor L4 85 cp,aspirat...

Eu mai degraba m-as transfera spre Peugeot-ul ala de 82 CP. Dar e o parere asa din ce-mi place ca design. Trebuie vazute toate aspectele si facut un DT ca sa te poti decide.

 _R_A_D_U, on 06 mai 2019 - 20:09, said:

Dar te-ai urcat in Clio vs Polo? Daca faci greseala si mergi prima data cu Polo, in Clio nu te mai urci...

Radu, las-o balta. In clasa mica, Clio e cea mai vanduta masina in Europa.

#48
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011

 florynyk_92, on 06 mai 2019 - 20:49, said:

As vrea putin mai mult confort la interior de aceea am evitat Dacia. Voi face drumuri lungi si chiar am nevoie de un scaun foarte confortabil.

Si iti sunt suficienti caii putere de pe Polo? Ma gandesc ca mai ai si depasiri de facut, de urcat un deal, nu zic ca nu faci fata cu Polo, dar te vei chinui. Mult!

La Polo si, in general, la VW, totul e la indemana, acces rapid la orice. Dar, l-as lua cu un motor mai potent, chiar daca efortul financiar ar fi mai mare.


Edited by corcodel10, 06 May 2019 - 22:24.


#49
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Polo in versiunea remat e cam patetic cu 1.0 65 de cai (performante de chevrolet spark) si roti pe 14 inch ca la symbol/accent de acum 10-15 ani, cum urci varianta de echipare si motorizarea la 1.0 tsi 95, roti pe 15 cu capace comfortline ai si ajuns la bani de Kia ceed

#50
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 _R_A_D_U, on 06 mai 2019 - 20:09, said:

Dar te-ai urcat in Clio vs Polo? Daca faci greseala si mergi prima data cu Polo, in Clio nu te mai urci...
Asa cum ai facut tu , te-ai urcat in Polo  si ai luat Fabia de 65CP Posted Image

#51
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

 RoD1, on 06 mai 2019 - 20:16, said:

Dacia pute ca e romaneasca?
Cam da. E facuta din topor, lipsesc multe elemente de antifonare si tapiserie. Interiorul e antic, scaunele ca de bucatarie, schimbatorul de viteze foarte lung ca la Dacia 1310. Pe afara arata binisor dar in interior si cand te uiti la detalii pute. Singurul produs Dacia care nu pute e Duster dar si 15 mii euro e prea mult pt. o dacie.

Edited by Kroghy, 07 May 2019 - 05:04.


#52
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

 Baxon, on 06 mai 2019 - 23:04, said:

Asa cum ai facut tu , te-ai urcat in Polo  si ai luat Fabia de 65CP Posted Image

Fabia de 65 cai nici nu exista. Deh, nu toata lumea e bo$$ sa-si ia "jip" de 80 cai. Te ia si risul, nu alta. Ia spune, ai reparat hardughia aia de garaj? Nu de alta insa cu furtunile astea poate cade si-ti raneste "bijuteria" frantuzeasca...

 florynyk_92, on 06 mai 2019 - 20:49, said:

As vrea putin mai mult confort la interior de aceea am evitat Dacia. Voi face drumuri lungi si chiar am nevoie de un scaun foarte confortabil. Am condus Logan si am fost dezamagit de calitatea scaunelor.

Ia vezi la Darius Motors, VW Golf 1.0 TSI 85 CP Trendline, cutie manuală în 5 trepte, de la 11.902 Euro cu TVA și prima de casare incluse.
https://www.constant...-casare-incluse

#53
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,187
  • Înscris: 12.09.2013
Anul trecut , intentionand sa-mi cumpar masina, am facut td cu mai multe masini, intr-unele doar m-am urcat...Clio e frumos pe afara, dar la interior si ca tinuta de drum lasa de dorit.Fiesta mi s-a parut ok, dar tableta aia in bord...si insonorizarea mai slaba ca la Polo.Ecosportul avea fetele de usi plastice ordinare care nici nu se imbinau bine...Si era si masina de showroom.Am incercat sa configurez si Golf, dar cu motorul de 115cai...e alta liga, dar sub 14000 nu iesea.

Edited by raducut123, 07 May 2019 - 06:47.


#54
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

 Rollthedice, on 06 mai 2019 - 21:32, said:

Sigur Polo are spatiu mai mult decat Clio si arata mai bine la interior chiar chel line dar discutam de 2000 Euro diferenta si un motor inferior. Daca bugetul poate creste peste 10 mii, Sandero Stepway dotat poate fi o solutie
Stepway dotat depaseste cu mult bugetul. Daca-i pui si cutie Easy-R ajunge 11500 euro. In schimb ai avantajul de ai putea schimba in garantie de 3 ori ambreiajul pana la 10.000 km, cum au patit-o multi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate