Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

faianta dupa mobila de bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Am parchet și în bucătărie, dar este special, nu foaie de ceapă.
Arată excelent.
Pereții sînt placați pînă la un nivel, cu mintea de acum, aș face pînă în tavan.

Nu am umezeală, sau condens, de la gătit.
La blat/perete, am plintă .

Acum, umiditatea sau condensul pe pereți, poate să apară de la cum a fost făcută (sau nu a fost făcută :D) izolația, de la diferența de temperatură între interior și exterior, în anumite perioade ale anului.

#20
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
1. As pune faianta doar intre blat si corpul suspendat (asa am si facut de fapt :) )
2. As pune parchet peste tot in bucatarie (n-am facut asa :( , am greis peste tot)
3. Mucegaiul apare in cazul in care e deficitara termoizolatia si atunci e bai mare. Adica e prea tarziu momentul in care vezi mucegaiul.

Tu ai spus ca ai termoizolatie interioara. Ai pusa folie bariera de vapori? Daca da, atunci e ok. Daca nu, e posibil ca dorel sa-si ascunda prostia si te indeamna sa pui faianta.

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdebusy, on 06 mai 2019 - 09:31, said:

si in spatele dulapurilor de jos, ai pus rigips? Ai dat cu glet peste rigips? Sau direct var. merci
Acolo e perete normal.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgeorge_alexandru, on 06 mai 2019 - 09:24, said:

Parchet in bucatarie...arata bine, dar in bucatarie mai curg lichide pe jos, nu-i deloc o idee buna. Poti lua gresie cu aspect de parchet...sunt modele foarte ok in piata.

Nu numai ca arata bine dar este si practic.Exista variante de laminat care rezista cu brio la lichide.
Dupa zeci de ani de gresie si apoi cateva luni de parchet (eu dorisem parchet de lemn natur dar datorita diferitelor motive obiective nu s-a putut) am ajuns la concluzia ca diferenta dintre omul de grota si omul modern nu-i prea mare:ambii au piatra pe jos,unul in pestera,celalalt in bucatarie.

#23
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Am doua locuinte: in una dintre ele am pus tot peretele din spatele mobilei de sus pana jos cu faianta (acum 5 ani), iar in cealalta am pus faianta doar intre corpul de jos si cel de sus (acum 2 ani). Ambele se comporta la fel, nu sunt pierderi de caldura, nu a aparut la niciuna mucegai. Acum depinde de tine :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate