Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

GPL Duster

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
marius0707

marius0707

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 22.11.2007
Zice ca e un progres Dusterul fata de astra g pe care il are

#20
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.03.2016

 Baxon, on 07 mai 2019 - 09:24, said:

hatchback!
Ce avans mare ? De bani sau la ce te referi cu avansul ?
Progres

#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ahaaaa . Pai am zis :

 Baxon, on 05 mai 2019 - 23:37, said:

vizibilitate mai buna , avantajul ca nu cobori ca sa intri in masina si sa urci ca sa iesi afara ( probleme cu genunchii ) etc

Io de aia am ales crossover pt oras , tocmai ca am probleme cu genunchii .

Edited by Baxon, 07 May 2019 - 13:28.


#22
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
am mers in weekend cu Duster prima generatie pe niste hartoape din zona cheile dambovicioarei. Le-au bagat oamenii aia pe niste drumuri... iti era mila de masini si a facut fata cu brio inclusiv cu 5 gusteri babani in interior. Masina avea 180 k la bord, din care 90% facuti pe drumuri forestiere si mai rele. Ziceau oamenii aia ca au schimbat doar consumabile. Aveau o flota de Dustere, duse numai in reprezentanta ca erau pe firma.
Singura chestie negativa, ca orice dacie, cam scartaiau plasticele si avea greieri dar prin ce hartoape le bagau oamenii aia... masina se achita cu succes.. Sa nu mai zic ca plouase si era plina si de namol. :)

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 unpuisor, on 13 mai 2019 - 16:48, said:

am mers in weekend cu Duster prima generatie pe niste hartoape din zona cheile dambovicioarei. Le-au bagat oamenii aia pe niste drumuri... iti era mila de masini si a facut fata cu brio inclusiv cu 5 gusteri babani in interior. Masina avea 180 k la bord, din care 90% facuti pe drumuri forestiere si mai rele. Ziceau oamenii aia ca au schimbat doar consumabile. Aveau o flota de Dustere, duse numai in reprezentanta ca erau pe firma.
Singura chestie negativa, ca orice dacie, cam scartaiau plasticele si avea greieri dar prin ce hartoape le bagau oamenii aia... masina se achita cu succes.. Sa nu mai zic ca plouase si era plina si de namol. Posted Image

Confirm. Singura chestie negativa pentru dusterul meu (benzinar, 4x4, 2012) era consumul. Acum am rezolvat-o si cu el. Am pus saptamana trecuta GPL ,  merge parfum, nu se simte nici o schimbare de putere. Chiar e o masina faina.

PS: la 70 mii cat are acum nu scartaie nimic, nu am greierasi si a vazut ceva drumuri dificile la viata lui, gen [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qvPEDHbLclQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bumpocbum, 13 May 2019 - 20:19.


#24
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
No offense, dar pe drumul ala meri lejer si cu Loganul, nu e nevoie de Duster.

#25
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

No offense, dar pe drumul ala meri lejer si cu Loganul, nu e nevoie de Duster.
Eu nu m-as baga cu loganu acolo nici mort. Sau doar daca imi platesti revizia. Dupa ce treci de cheile dambovicioarei mai mergi 50 km si urci frumos pe niste drumuri desfundate pe care numai vanatorii si padurarii merg. E cu un singur sens si destul de rupt drumul. M-as baga acolo cu un atv sau o bicla de teren la vale dar cu altceva... Pe langa dustere au mai fost 2 suv-uri de oras si au injurat aia ca s-au bagat pe acolo de inverzise padurea. Cand ploua si e si plin de balti, ca nu vezi gropile, sa vezi distractie chiar si cu dusterul. Erau niste paraie care veneau dupa munte si au creeat un fel de santuri, daca nu avea unghiul de atac mare, isi lasa niscaiva bucati de masina pe acolo. Aia cu suv-urile de oras le-au smirgheluit bine de tot pe acolo.
Poate nu are 5000 de cai putere ca o firma dă firmă, poate nu e cea mai confortabila masina ever dar se scoate bine la off road daca sti sa mergi off road. Ca e si aia o arta.
Multi se cred frati cu sumacher dar sunt frati cu pacala si tandala.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 m4gicm, on 13 mai 2019 - 22:44, said:

No offense, dar pe drumul ala meri lejer si cu Loganul, nu e nevoie de Duster.

Si cu 4x4 pe drumul ala e greu.  Cu loganul nici prima rampa mai abrupta nu o urci.
Au incercat unii cu masini puternice 4x2 sa urce, nu a reusit nici unul. Ca sa nu mai zic ca am vazut un cayene diesel, 4x4, care nu a reusit sa urce ultima rampa, de avea anvelope de asfalt....

No offence dar nu stii despre ce drum e vorba.

PS: Ca idee, cu franele blocate cam incepi sa o iei la vale....

Edited by bumpocbum, 14 May 2019 - 11:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate