Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum se pot indeparta negii de pe corp

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
Este adevarat ca se pot indeparta negii de pe corp cu ce gasesti prin casa? Tot vad videoclipuri cum ca ai putea indeparta negii cu pasta de dinti.
Iata unul :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kr24VdDiDGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am mai citit undeva ca negii astia apar din cauza ingerarii a prea mult zahar si organismul cand nu mai face fata cu asimilarea lui produce astfel de dracovenii care apar pe ceafa, pe spate si pe brate apoi cica mai este si mancarime si roseata.

Dar as vrea sa stiu daca se gaseste ceva in farmacii pentru indepartarea lor sau se pot indeparta doar chirurgical?

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Aia nu sunt negi.

Edited by don_dannielo, 05 May 2019 - 19:02.


#3
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
dar ce e?

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Alunita, or smth.

Negii sunt durerosi, si trec (sau pot fi ajutati sa treaca) in cateva saptamani.

https://www.epiphany...gs-moles-warts/
Mole - alunita
Wart - neg
Skin tag - ?

Edited by don_dannielo, 05 May 2019 - 19:12.


#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
,Rostopasca(juice),acid(probat),operatii dermo-acolo nu am ai ajuns.   La ala de avea 1cm nasol ,i-am dat h2so4 concentrate,mai avea un pic si rupea restul de sub excrescenta. Apa la greu,la GREU. Ramas semn pe genunche(Posted Image). Da ca esti milenial fa plati la pseudomedici.  2 cruci,o gura de apa sfintita,si 5 lumanari. Amin1 si Amin!

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Alea din video sunt papiloame, am scos eu acum vreo 8 si operatia a costat 250 de lei.

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Am testat si eu pe pielea mea tratamentele astea naturiste pe doua alunite - pe una am tratat-o cu ceapa si usturoi pisat, pe cealalta cu otet de mere si zeama de lamaie. Au cazut pana la urma dar au ramas cicatrici in urma, nu arata prea estetic, si nu cred ca merita sa iti bati capul cu astfel de remedii.

#8
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

 Aldulescu, on 05 mai 2019 - 19:24, said:

Am testat si eu pe pielea mea tratamentele astea naturiste pe doua alunite - pe una am tratat-o cu ceapa si usturoi pisat, pe cealalta cu otet de mere si zeama de lamaie. Au cazut pana la urma dar au ramas cicatrici in urma, nu arata prea estetic, si nu cred ca merita sa iti bati capul cu astfel de remedii.
Am o ruda apropiata care a facut melanom malign de la un tratament cu rostopasca!
Daca va e draga viata, nu va jucati cu alunitele!

Ce spune inițiatorul topicului se scoate cu bisturiul electric sub anestezie locala.

#9
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

 myceran, on 05 mai 2019 - 19:42, said:

Am o ruda apropiata care a facut melanom malign de la un tratament cu rostopasca!
Nu cred ca a avut legatura una cu alta, rostopasca are chiar proprietati antitumorale.

#10
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
negii trec cu ulei de ricin. dar aia nu sunt negi.

#11
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
se bea?

#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Eu, am îndepărtat negi/alunițe, de pe propriul trup minunat :lol: cu: zeamă de rostopască, în tinerețe, aveam multă, la curte, la bunica.
Altă metodă, cu ața, legi alunița, dacă este dinaia alungită, pui leucoplast pe ea, si o lași așa.
Cînd tragi de leucoplast, după două săptămîni, o ai lipită cu tot cu ață, de leucoplast, pielea rămîne netedă.

De departe cea mai dureroasă metodă, cu azot lichid.
Am avut una în talpă, care a fost ,,extrasă " așa.
Este pentru masochiști :D

Edited by crisstonne, 05 May 2019 - 20:10.


#13
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,370
  • Înscris: 25.04.2007

 silesax, on 05 mai 2019 - 19:49, said:

se bea?
Sigur ca se bea, dar numai daca ai un wc in imediata apropiere.

Dar mai poti sa scapi de negi mergand noaptea intr-o padure, cauti o buturuga cu scorbura, te pui cu spatele la buturuga si bagand mana in scorbura zici descantecul: "bob, bob de mei, ia negii mei, du-i pe pustie, la mine sa nu mai vie". Faci apoi unshpe pasi inainte, dai ocol buturugii de trei ori si te duci acasa si te culci. Dar ai grija sa nu vorbesti cu nimeni ca nu mai pleaca negii.

Daca nu ies cu buturuga, iti dau alta reteta cu bobul de fasole. In ultima instanta poti incerca cu pisica moarta in cimitir, dar aia e solutia finala, foarte riscanta. Totul e sa nu te intalnesti cu Joe Indianul pe acolo ca te lasa ala nu numai fara negi dar si...

Edited by Cousteau, 05 May 2019 - 20:22.


#14
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Da' sa fie buturuga, nu vreun ciot . Ca e nasol sa te pui cu spatele spre ciot. Pleaca negii dar te doare kuru . N-ai facut nimic .

#15
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017

 silesax, on 05 mai 2019 - 19:49, said:

se bea?

nu, se maseaza pe neg.

#16
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Rupi o rostopasca, freci negii cu lichidul ce se scurge din ea. Neaparat sa ai pe tine o geaca de piele neagra.

#17
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si o gaina neagra

#18
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
papilomi, negi.. cum s-or mai numi, astia fac viata un chin. skin tag suna a bold dar aici e vorba de un bold de carne/piele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate