Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Recomandare resort

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009

View Postalex321, on 06 mai 2019 - 12:40, said:

Ai fost la adam&eve ? Nu mai e nici unul adults only...

nu, nu am fost. e chestie de gusturi, unora le-a placut mult, altora li s-a parut kitschos (sper c-am scris corect).
incearca sa-ti faci o imagine de ansamblu combinand impresiile de pe tripadvisor cu cele ale site-ului similar, dar romanesc (am fost acolo).
sau, uite alte cateva hoteluri adults only:
https://adultyhotels.../hotels/turkey/

Edited by corinadaniela, 06 May 2019 - 13:17.


#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012

View Postalex321, on 05 mai 2019 - 18:40, said:

Care e perioada optima? Septembrie ? Poti comunica de la ce agentie ai procurat biletul. Multumesc

sfârșit de iunie

View Postcorinadaniela, on 06 mai 2019 - 13:08, said:


...kitschos (sper c-am scris corect).


la fel de bine poți scrie: chicios...
noi înțelegem despre ce e vb :P

...
on-topic: nu pot recomanda unde fusei io pt că am gusturi diferite:
-io apreciez pietricelele din kemer, astfel apa este extrem de clară, iar snorkelingul e fantastic

#21
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
io zic royal taj mahal. e langa aydinbey king.s e fff ok zona.iesi seara sa te plimbi si uiti de tine.

Edited by zile_san, 11 May 2019 - 19:19.


#22
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postcorinadaniela, on 06 mai 2019 - 11:08, said:

la papillon zeugma am fost acum cativa ani (2015, imediat dupa ce a fost renovat), a fost relativ ok (se putea si mai bine, cu alte cuvinte), dar erau foarte multi copii prezenti in hotel. la cina era un adevarat infern dpdv al decibelilor. poate daca te duci in iunie n-or fi atat de multe familii cu copii ? eu am fost la final de august-inceput de septembrie.
Chiar in din 4 iunie am fost eu la Zeugma, in 2017. Super-ok. Sunt familii cu copii, asa cuma m fost si noi. Nu mi-a parut exagerat de galagie. Acum depinde si de nivelul de suportabilitate al fiecaruia.
Anul trecut am fost la Barut lara, pe criteriul ca vroiam Lara ca fiind cel mai aproape de aeroport.
Barut e excelent, insa preturile sau cam marit anul asta.

Edited by nniki, 11 May 2019 - 23:33.


#23
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
A auzit (a fost ) cineva la Gural Premiere Belek ?
Mutumesc

#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009

View Postalex321, on 15 mai 2019 - 13:47, said:

A auzit (a fost ) cineva la Gural Premiere Belek ?
Mutumesc

toata lumea a auzit ;-), este foarte ok. abia astept sa ajung si eu, la final de august.
are impresii si recomandari foarte bune, atat pe tripadvisor, cat si pe am fost acolo.
un coleg de-al sotului meu a fost la gural anul trecut, a fost extrem de multumit.

Edited by corinadaniela, 15 May 2019 - 13:58.


#25
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postcorinadaniela, on 15 mai 2019 - 13:57, said:

toata lumea a auzit ;-), este foarte ok. abia astept sa ajung si eu, la final de august.
are impresii si recomandari foarte bune, atat pe tripadvisor, cat si pe am fost acolo.
un coleg de-al sotului meu a fost la gural anul trecut, a fost extrem de multumit.
Da Corina ! Rezerv si eu cu 9 septembrie. Argument tare este plaja cu nisip fin si intrare lina in apa., faptul ca sunt mai multe cladiri de tip vila...
Foarte greu sa alegi de la un anumit nivel in colo (lanturile Royal , Delphin , Papillon).
Au fost prieteni anul trecut in octombrie si mi l-au recomandat.

#26
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
intrarea in apa nu e chiar lina, se adanceste destul de rapid, dar nu periculos. cu alte cuvinte nu e ca la mamaia, unde mergi zeci de metri cu apa pana la glezne ca sa ajungi la apa mai adanca.
stiu pentru ca anul trecut am stat la hotelul vecin cu gural, intrarea in apa e cam la fel in acea zona de tarm. dar este ok daca stii sa inoti, sunt puse geamanduri, exista si salvamar pe plaja.

#27
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postcorinadaniela, on 15 mai 2019 - 14:35, said:

intrarea in apa nu e chiar lina, se adanceste destul de rapid, dar nu periculos. cu alte cuvinte nu e ca la mamaia, unde mergi zeci de metri cu apa pana la glezne ca sa ajungi la apa mai adanca.
stiu pentru ca anul trecut am stat la hotelul vecin cu gural, intrarea in apa e cam la fel in acea zona de tarm. dar este ok daca stii sa inoti, sunt puse geamanduri, exista si salvamar pe plaja.
Cam citi m poti merge fara sa innoti ? Sunt cu cineva care nu innoata :)

#28
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 15 mai 2019 - 15:14, said:

Cam citi m poti merge fara sa innoti ? Sunt cu cineva care nu innoata Posted Image
5 metri, cam așa, depinde și de statura omului. Dacă vrei plajă cu intrare foarte lină în apă nu prea ai ce căuta în regiunea Antalya.

Edited by rottweiler2007, 15 May 2019 - 15:19.


#29
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postrottweiler2007, on 15 mai 2019 - 15:15, said:

5 metri, cam așa, depinde și de statura omului. Dacă vrei plajă cu intrare foarte lină în apă nu prea ai ce căuta în regiunea Antalya.
Astept o recomandare de la dumneavoastra...Mentiunea e ca zbor din Iasi.

Multumesc

Edited by alex321, 15 May 2019 - 15:25.


#30
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 15 mai 2019 - 15:24, said:

Astept o recomandare de la dumneavoastra...Mentiunea e ca zbor din Iasi.

Multumesc
intrare FOARTE lină în apă găsești la hotelurile palm wings ephesus kusadasi, aquafantasy kusadasi, toată zona marmaris (dar acolo nisipul nu e fin) și mai găsești la plaja patara dar acolo nu ai mărețele palate de tip împinge-tava. Si mai găsești în zona Ceșme. Mai bine uită de aeroplan și mergi să vezi turcia cu mașina.

Edited by rottweiler2007, 15 May 2019 - 15:34.


#31
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postrottweiler2007, on 15 mai 2019 - 15:33, said:

intrare FOARTE lină în apă găsești la hotelurile palm wings ephesus kusadasi, aquafantasy kusadasi, toată zona marmaris (dar acolo nisipul nu e fin) și mai găsești la plaja patara dar acolo nu ai mărețele palate de tip împinge-tava. Si mai găsești în zona Ceșme. Mai bine uită de aeroplan și mergi să vezi turcia cu mașina.
Ai dreptate dar 2 zile dus , 2 intors pentru 7-9 zile de co pe mine ma obosesc...

Ca sa ma duc la Marmaris cuplez 2 avioane si gata . Oricum in 3-4 ore sunt la hotel / acasa .

Zici de palm wings ephesus kusadasi, aquafantasy kusadasi...Ia sa vad cum zboara aeroplanele.

Edited by alex321, 15 May 2019 - 15:43.


#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 15 mai 2019 - 15:38, said:

Ai dreptate dar 2 zile dus , 2 intors pentru 7-9 zile de co pe mine ma obosesc...
atunci, asta e, ghinion Posted Image

#33
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009

View Postalex321, on 15 mai 2019 - 15:14, said:

Cam citi m poti merge fara sa innoti ? Sunt cu cineva care nu innoata Posted Image

acel cineva care nu inoata poate folosi un colac, aripioare, vesta gonflabila. nu o sa se uite nimeni stramb la ea, nu e nici primul nici ultimul adult care nu stie sa inoate. sau poate o convingi sa ia lectii de inot la o piscina, cu un instructor bun, pana in septembrie e timp berechet sa invete.
si noi am fost in concediu ani la rand impreuna cu o familie, doamna nu stie sa inoate. s-a rezumat sa intre in apa pana unde se simtea in siguranta, in piscina la fel, si nu a fost un capat de tara. noi o tachinam, ii spuneam ca foloseste metoda "pliculetul de ceai" :-) atunci cand se balacea.
parca e si pacat sa renunti la gural doar pentru ca partenera ta nu stie sa inoate, ca doar n-o sa stati non-stop in mare sau piscina :-)

Edited by corinadaniela, 15 May 2019 - 16:07.


#34
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postcorinadaniela, on 15 mai 2019 - 15:59, said:

acel cineva care nu inoata poate folosi un colac, aripioare, vesta gonflabila. nu o sa se uite nimeni stramb la ea, nu e nici primul nici ultimul adult care nu stie sa inoate. sau poate o convingi sa ia lectii de inot la o piscina, cu un instructor bun, pana in septembrie e timp berechet sa invete.
parca e si pacat sa renunti la gural doar pentru ca partenera ta nu stie sa inoate.
Multumesc Corina. La asta ma gindeam de fapt..O pluta , un colac...Cred ca ma primesc la receptie :)
Esti o fire care transmite optimism...

#35
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
alex, multumesc Posted Image .

off topic, uite un colac super ingenios pentru cei care nu stiu sa inoate, l-am folosit cu mare succes si pentru fetita mea, cand era mai mica. avantajul este ca e mult mai comod de utilizat decat colacul clasic sau vesta gonflabila, ai libertate mai mare de miscare cu bratele, iti tine mereu capul deasupra apei.
se gaseste si in marime pentru adulti, cel putin la noi pe litoralul romanesc l-am vazut pe la mai toate tarabele cu obiecte si accesorii pentru plaja.
https://www.joom.com...b2c3701102a3932

#36
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postcorinadaniela, on 15 mai 2019 - 16:14, said:

alex, multumesc Posted Image .

off topic, uite un colac super ingenios pentru cei care nu stiu sa inoate, l-am folosit cu mare succes si pentru fetita mea, cand era mai mica. avantajul este ca e mult mai comod de utilizat decat colacul clasic sau vesta gonflabila, ai libertate mai mare de miscare cu bratele, iti tine mereu capul deasupra apei.
se gaseste si in marime pentru adulti, cel putin la noi pe litoralul romanesc l-am vazut pe la mai toate tarabele cu obiecte si accesorii pentru plaja.
https://www.joom.com...b2c3701102a3932
Multumesc Corina inca o data....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate