Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Experiment

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
andreea82a

andreea82a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.03.2019
Aproape toti stiu ca majoritatea lucrurilor sunt fabricate in China,dar putini constientizeaza defapt amploarea acestui fenomen. Este ca si distantele in spatiu. Toti stiu ca sunt mari dar nu constientizeaza cat de mari sunt defapt.

Propun un mic experiment care cred eu ca va face pe multi dintre voi sa intelegeti dimensiunile fenomenului chinez.
Vopsiti fiecare obiect din casa care este fabricat in china in rosu si la final o sa ramaneti stupefiati la cat rosu este in fata voastra. Puneti si poze aici.
Poate dupa aceasta revelatie vom lua atitudine. Romania are nevoie de produse romanesti,macar cele de baza. Nu este normal sa depindem de alta tara pentru a trai!

Edited by andreea82a, 05 May 2019 - 08:58.


#2
bekali

bekali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 25.11.2006
Si vopseaua rosie cu ce o vopsesc? ca e tot chinezeascaPosted Image !

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, yup, cool.
Grija mare sa fie vopsea romaneasca.
N-as putea eu mai bine sa stau linistit si sa nu-mi bat capul cu chestia asta?
Ba da, as putea.

Plus ca chinezii sint si tepari: https://forum.softpe...pe-ali-express/

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

Poate dupa aceasta revelatie vom lua atitudine. Romania are nevoie de produse romanesti,macar cele de baza. Nu este normal sa depindem de alta tara pentru a trai!

Comentariul tau este absolut halucinant.
Dupa ce am vopsit toate cele in rosu,ce facem,le lasam asa?Ce fel de vopsea sa folosim?Chiar ne crezi retardati?
Pana la urma ce ai impotriva Chinei?Ei sunt cu doi-trei pasi in fata tuturor.Ti-e ciuda cumva pe ei?
Zici ca dupa asa-zisa revelatie (care revelatie?) vom lua atitudine.Cine sunt cei care vor lua atitudine?Cum se va manifesta atitudinea?Ii dam un sut in cur ministrului/ministresei de la cultura,celebra Caty?
Intreaba in anturajul tau,daca cineva ar dori sa devina strungar,frezor,rectificator,faiantar,lacatus-mecanic si sa renunte la mucii din freza,pantofii cu varf,masina de servici si la job-ul  (obligatoriu job,pentru ca la nivelul asta loc de munca este degradant) de agent de vanzari.
Pentru ca o industrie,productia se sustin cu acest gen de meserii,nu doar prosteala pe fata,hotia,manipularea,minciuna,etc.,care inseamna insusi comertul capitalist.

Edited by adisz, 05 May 2019 - 09:09.


#5
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

Aproape toti stiu ca majoritatea lucrurilor sunt fabricate in China,dar putini constientizeaza defapt amploarea acestui fenomen. Este ca si distantele in spatiu. Toti stiu ca sunt mari dar nu constientizeaza cat de mari sunt defapt.

Propun un mic experiment care cred eu ca va face pe multi dintre voi sa intelegeti dimensiunile fenomenului chinez.
Vopsiti fiecare obiect din casa care este fabricat in china in rosu si la final o sa ramaneti stupefiati la cat rosu este in fata voastra. Puneti si poze aici.
Poate dupa aceasta revelatie vom lua atitudine. Romania are nevoie de produse romanesti,macar cele de baza. Nu este normal sa depindem de alta tara pentru a trai!
Pai n-avem deja in Romania ciuma rosie?!?

#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
ce ai vopsita prima oara?vribratorul?

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
In țara noastră, totul, dsr absolut totul, este scump si prost, de la combustibili și turism, până la alimentație și produse. Cumpărăm de la chinezi pentru că vând ieftin și ce este ieftin, prost. La noi, găsești ori aceleași lucruri, dar scumpe, ori ale noastre, dar la fel, scumpe și proaste. Afacerile sunt tunuri, oportunități de îmbogățire, preferabil peste noapte.
De aceea cumpărăm de la chinezi.

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ei. uite ca eu fac parte din cei "aproape putini"care nu stiam acest lucru. Ce fac in acest caz? Mai vopsesc ceva?

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Cumparam de la chinezi deoarece capitalismul nu functioneaza. Am sarit cativa pasi in deductia mea, dar cine e destept se prinde.

#10
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
pana cand va ajunge capitalism nefunctional si la chinezi...
Deja cumparam produse europene fabricate in Africa.

Ce ne impiedica sa devenim noi "chinezii" Europei?

#11
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cred ca ar trebui sa ne mutam in pesteri. Oare cum isi imagineaza biata fata viata fara telefon, tv, pc, plus alte gadgeturi, pantofi, haine, accesorii etc...

#12
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

la final o sa ramaneti stupefiati la cat rosu este in fata voastra.
Iliescu like this! Posted Image Attached File  maxresdefault.jpg   80.06K   3 downloads

#13
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
HARNICIA este atuul chinezilor.in anii 80 ceausescu ii ajuta cu tehnologie.acum

Nici cu coji de ceapă nu putem vopsi ca nici aia nu-i de-a noastra.la noi NU merita

Edited by EMPP, 05 May 2019 - 09:51.


#14
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 OriginalCopy, on 05 mai 2019 - 09:20, said:

Cumparam de la chinezi deoarece capitalismul nu functioneaza. Am sarit cativa pasi in deductia mea, dar cine e destept se prinde.
Cumparam de unde vrem. De exemplu de la chinezi lucruri de unica folosinta si de la japonezi lucruri pentru o viata. Capisci?

 rumegus, on 05 mai 2019 - 09:43, said:

Cred ca ar trebui sa ne mutam in pesteri. Oare cum isi imagineaza biata fata viata
Paroasa.

#15
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

Propun un mic experiment care cred eu ca va face pe multi dintre voi sa intelegeti dimensiunile fenomenului chinez.
Vopsiti fiecare obiect din casa care este fabricat in china in rosu si la final o sa ramaneti stupefiati la cat rosu este in fata voastra. Puneti si poze aici.


Nu, mai bine, le tragem, dup'aia si-o dunga alba si ne imaginam ca-i Coca-Cola americana ?... Posted Image

Cretze idei mai ai, pe bune !... Posted Image

Spoiler

Edited by sylvius, 05 May 2019 - 10:10.


#16
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

(...)
Vopsiti fiecare obiect din casa care este fabricat in china in rosu si la final o sa ramaneti stupefiati la cat rosu este in fata voastra. Puneti si poze aici.
Poate dupa aceasta revelatie vom lua atitudine. Romania are nevoie de produse romanesti,macar cele de baza. Nu este normal sa depindem de alta tara pentru a trai!
Pai eu am niste oo rosii in casa, ramase de la sarbatorile recente. Le vopsesc in alta culoare? Stiu sigur ca nu-s chinezesti, cunosc personal autoarea lor.

Andreea draga, numele de familie e dancila, asa-i?

#17
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:



Propun un mic experiment ...
Cine te crezi?

#18
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 andreea82a, on 05 mai 2019 - 08:56, said:

Vopsiti fiecare obiect din casa care este fabricat in china in rosu.............................. Puneti si poze aici.

Gata le-am spus și sau apucat de treabă Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate