Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Dune HD Ultra 4k

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
algorab

algorab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2003
Daca sinteti in cautarea unui media player si v-ati dori un combo video+audio si separat stero HiFi audio, va recomand acest media player. Tocmai l-am achizitionat si sint incantat de ce poate sa faca aceasta mica bestie.

Specificatii: http://dune-hd.com/e...edia_players/62

Pana acum l-am testat doar pe componenta HiFi, deoarece pe parte video am un HD Max si stiu la ce sa ma astept. Testarea HiFi este deocamdata facuta cu o pereche de casti Sennheiser HD800 si sunetul este impecabil. Imi da fiori cand ascult. Urmeaza sa testez si cu un sistem de sunet amplif Simaudio Moon i3 + boxe Sonus Faber.

Player-ul stie si Android dar deocamdata nu functioneaza tocmai bine. Producatorul mai are de facut imbunatatiri functionale si de performanta.

Dar, este o jucarie care isi merita toti banii.

#2
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
La banii aia ma asteptam sa aiba si o unitate bluray.

#3
algorab

algorab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2003
Cred ca decizia lor a fost corecta pentru ce form factor are aparatul. Componentele HiFi ocupa cam jumatate din spatiu si au avut de ales intre HDD bay si blu-ray. Ce-i drept, ar fi putut modulariza arhitectura ca sa poti alege intre HDD si blu-ray, in ideea ca poti folosi un NAS pentru storage. Dar, daca ma uit la cum folosesc eu tehnologia, nu imi aduc aminte cand am pus un disc in HD Max. 99% din timp folosesc fisiere digitale si Netflix.

In ceea ce priveste pretul, urmatorul produs in linie este la jumatate din pretul lui Ultra, diferenta fiind componentele HiFi.

Edited by algorab, 04 May 2019 - 19:38.


#4
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Pentru ca nu te pasioneaza vizionarea filmelor la calitate audio video maxima si te multumesti cu streaming-ul.

Nu cred ca mai vedem curand pe piata un produs de talia OPPO UDP 205.

#5
algorab

algorab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2003
Asa este. Ma intereseaza doar stereo audio iar filmele sint OK in format HD. Dar nu am fost dispus sa bag 5-10k EUR intr-un DAC de calitate buna. Asadar Dune este un compromis bun. Din pacate Oppo a iesit din piata, si nu nteleg de ce au facut-o. As fi luat un Oppo daca mai gaseam. Ghinion.

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Mai gasesti inca. 205 pe la 1000 euro. Noi.

#7
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu cred, probabil ai vazut 203.

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Da ,pardon. 203.

#9
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca era 205 cred ca faceam credit sa pun mana pe el pana nu dispare Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate