Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Am mers 30m pe contrasens

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pentru primele trei postari, esti destul de inventiv. Iti prevad un stralucit viitor pe forum alaturi de cei cativa deja consacrati ca lideri  in domeniu.

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostKLMN, on 03 mai 2019 - 18:57, said:

Eu in Austria, la Viena am trecut pe rosu, iar in Muntenegru am intrat din greseala pe un alt drum si nu am putut intoarce decat la iesirea dintr-un tunel lung de peste 5 Km. La iesirea din tunel, pana la turmicheti de platit tunelul, am intors in vazul celor de acolo si am mai parcurs o data tunelul fara sa platesc. Au trecut 2 respectiv 1 an si nu am primit nicio amenda.
Eu in Ungaria am plecat de la hotel seara tarziu si, fiind foarte luminat, am uitat sa aprind farurile. Su era sa ma tamponez exact cu masina politiei.

#21
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Fiind prima data, te iarta. Dar sa nu mai mergi pe contrasens.

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postzile_san, on 03 mai 2019 - 18:59, said:

funny traseul. arata a sens giratoriu cum arat eu a rambo

View Postzile_san, on 03 mai 2019 - 18:59, said:

funny traseul. arata a sens giratoriu cum arat eu a rambo
Eu puteam sa jur ca e sens giratoriu. Dar eu conduc dupa ureche.

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006

View Postjj1411, on 03 mai 2019 - 18:03, said:

Salut. Astazi am patruns intr-o intersectie cu insula care "arata" a sens giratoriu, dar nu este. Am iesit de pe strada de pe care veneam, trebuia sa o iau la stanga, si in loc sa ma incadrez pe sensul meu de mers, am ramas pe contrasens timp de 5 secunde, mergand pe langa bordura, dupa care am realizat greseala, si am luat-o repede la stanga pe o alta strada. Drumul era prevazut cu linie discontinua, iar in acel moment nu circula mai nimeni pe acolo. Nu stiu cat de tare conteaza asta...

Problema este ca pe un stalp de pe "insula" erau montate camere, care , pe buna dreptate, cred sunt montate acolo pentru de-astia ca mine. Din cate am inteles, pentru circulatie pe contrasens se primeste amenda clasa 3, si 6 puncte penalizare, si suspendarea permisului pe 60 zile. Nu stiu cat e amenda totusi...am vazut diverse sume, unii ziceau 600 lei, altii 1300..

Cum ar vedea politia situatia? Ar lasa-o balta sau mi-ar frige o amenda. Stiu ca o sa aflu raspunsul cat de curand posibil, dar as vrea sa stiu niste pareri intai.
Daca se uita pe camere si ma vad, o sa imi trimita prin posta o instiintare si o sa ma puna sa ma duc la politie sa platesc si sa predau permisul? Cam in cat timp imi trimit instiintarea aia?

Parerea mea sincera si unica este ca tot ce ai scris mai sus este fabulatie.Mai exact,o mare tampenie.Nu s-a intamplat niciodata ce scrii tu acolo.
Te-ai trezit si ai fost acceptat pe forum cu prostiile respective.
Un subiect de rahat deschis de un caracter de cacat.Cu scuze,evident.

ps.
Mai bine ai sadi un copac.Prietenii (si toti cei cu IQ peste 3,48) stiu de ce.

#24
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Te scuz din toata inima. Pentru ca uite-asa, inghitind rahaturi de acest fel a juns forumul un forum de rahat, deschis tuturor handicapatilor din motive de trafic.

Edited by myshyk, 03 May 2019 - 20:22.


#25
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Nu vad de ce e greu de crezut, cred ca daca ai baga prin intersectia aia niste doritori de permise ai pica in veselie traseul multi din acei doritori :D

Nu stiu cati din ei pricep ca e o jumatate de giratoriu si daca iesi de pe strada de pe care a iesit el sau cea anterioara se aplica aceeasi regula ca in sensul giratoriu pana la intersectia cu bulevardul.

#26
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdanvlas, on 03 mai 2019 - 20:03, said:

Fiind prima data, te iarta.
Nu sunt indicii ca ar fi prima data :)

#27
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Baieti, vedeti ca imaginile lui Google sunt din 2012. Asa ca nu e zis ca ceea ce vedem noi cu Google e ceea ce e acum acolo. Am vazut si eu ca se circula in ambele sensuri dar nu stiu daca si acum e asa.

Daca la asta va refereati....

#28
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Nu este sens giratoriu...arata la fel si acum.

Camerele sunt detinute de primarie si au drept scop supravegherea zonei din fata garii.

Edited by polizei, 03 May 2019 - 22:10.


#29
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postpasilla, on 03 mai 2019 - 20:28, said:


Nu sunt indicii ca ar fi prima data :)

     Initiatorul are 3 postari pe forum.
     Cred ca cineva incearca sa creasca traficul pe forum.
      Mai sunt inca vreo 5 useri noi cu probleme din astea ...

Edited by cspot, 04 May 2019 - 10:39.


#30
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Postpasilla, on 03 mai 2019 - 20:28, said:


Nu sunt indicii ca ar fi prima data :)
M-am gandit ca e femeie, la ele "data trecuta" inseamna mereu "prima data" :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate