Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Problema internet

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ieeeee, deci aia e firma si ala e site-ul !!!
Marfa !

OK, solutiua este excat aceeasi: faci teste de viteza pe direct, fara  routerul tau.
Faci teste pe 2-3 site-uri diferite, cu servere din Romania.
Apoi faci reclamatie la firma, pina se rezolva !!
Spune-le sa vina sa testeze cu echipamentul lor, la RDS se poate asa ceva.
Daca se constata problema, e gratis.
Daca nu, platesc 10 lei diagnostic.
Deci......... baga mare si bafta !!!

#38
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
ISP-ul asigura (in cazul de fata, persoana fizica) bandwidth-ul contractat DOAR in propria retea. ATAT. Asadar testul il face doar pe serverul de test pus la dispozitie de ISP, nu “pe 2-3 site-uri diferite”.
Intr-adevar, ANCOM specifica/impune ca ISP-ul trebuie sa garanteze/precizeze si vitezele minime in internet dar initiatorul nu zice nimic de astea.


#39
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
3 la 1 ca ISP nu ofera nici un link de test viteza, de aia i-am zis 2-3 site-uri cu servere din Romania

#40
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Eu cred ca odata ce se lauda pe prima pagina cu internet gigabit pe fibra si la pachete se vorbeste doar de 100mbps coroborat cu faptul ca initiatorul spune ca avut contract de 300mbps care a functionat cu 300mbps pe servere din extern, trag concluzia ca ISP ofera si link-uri mai mari de 100mbps dar situl este varza si nu au updatat informatiile.
Initiatorului i-au marit viteza doar in acte la 500mbps iar in realitate a ramas la 300.
Acest lucru nu se rezolva pe forum!
Trebuie sa faca presiuni la sediul firmei ca sa trimita o echipa pe teren sa rezolve problema.
Fiind o firma mai obscura lucrurile pot decurge mai anevoios.
Spor!

#41
aanomaly48

aanomaly48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 11.10.2009
am rezolvat pana la urma si au marit banda la 500 acum merge perfect.a trebuit sa verifice administratorul de retea si cred ca a vazut ca nu e viteza care trebuie si a dat drumu la banda. multumesc pentru raspunsuri

#42
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Pai vezi ca am avut dreptate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate