Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

calatorie in strainantate

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006
Lasa aia care n-au iesit, dar sunt romani care inca iau autocarul din Spania pana in Romania si platesc 150 de euro sa-i taraie ala 5 zile pe drum.

#20
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,503
  • Înscris: 02.09.2006

 mihai!, on 03 mai 2019 - 15:49, said:

Fara nici o legatura cu initiatorul .
In 2019 sunt cetateni care nu au iesit vreodata din comuna lor.
asta nu ii impiedica sa povesteasca ce fapte de vitejie au facut ei prin europa sau cite zeci de mii de lire sterlige au strins!

#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006

 2Unlimited, on 03 mai 2019 - 14:53, said:

Cetățenii români pot călători fără pașaport, doar cu cartea de identitate în 58 de țări sau teritorii:
https://ro.wikipedia...

De Serbia stiam, am intrat fara CI. Si de San-Marino si Vatican stiam. Insa de Moldova, Elvetia, etc, habar n-aveam ca nu-ti trebuie pasaport. Am mai aflat ceva.
Din 2015 romanii pot merge doar cu CI in Moldova, cam de un an pot merge tot doar cu CI si in Transnistria, viza se da pe loc la sosirea in tara. Probabil singura tara in care se merge cu CI dar se acorda totusi viza.

 wiseguy76, on 05 mai 2019 - 21:10, said:

Lasa aia care n-au iesit, dar sunt romani care inca iau autocarul din Spania pana in Romania si platesc 150 de euro sa-i taraie ala 5 zile pe drum.
Pai si cum ai vrea sa faca?

#22
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006

 LunaCrystal, on 16 mai 2019 - 20:32, said:


Pai si cum ai vrea sa faca?

Chiar nu stiu, ar fi misto daca s-ar inventa un mijloc de transport aerian? Gen, cu aripi, si sa zboare, gen, in vreo 3 ore, din spania in Romania? Si sa coste decat 40 de euro? Stiu ca visez, dar poate, intr-o zi...

#23
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Si la care trebuie luat cu mai mult timp inainte pentru a fi doar 40 de euro biletul, la care mai costa/e problematic cu transportul la/de la aeroport si mai ales bagajele costa o avere si mai au si o gramada de interdictii, la multi mai le e si frica de avion.

#24
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Bagajele costa o avere? :)) tu esti impotriva doar pt ca nu ai mers niciodata cu avionul. Stai linistit ca e mai ok ca orice alt mijloc de transport.

#25
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Nu am fost inca cu avionul pentru ca nu am avut ocazia, dar am cumparat destule bilete de avion pentru prieteni/rude, e 150 de lei un singur bagaj de cala la wizzair, daca ai 2-3 te-ai scos, mai un priority si drum la si de la aeroport si nu mai e asa atractiv.

#26
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Wizz-ul are acum un tarif de 167 de lei pentru 20 kg la cala. Dar asta mai nou de când se repoziționează pe piața lasănd segmentul low cost pentru Ryan și Blue.
Au avut moca bagaj de 16 kg sau mai mult chiar dar acu' considera  ca e mai bine asa pentru ei.

#27
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Mie mi-au rupt rotile la troller ultima data. Am făcut reclamație ca sunt imbecili. La blueair.

#28
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Si-a recuperat cineva banii pentru bagajele pierdute?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate