Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Facebook doboară tinder adăugând serviciile de dating pe aplicație

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
andreiasimarian

andreiasimarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.12.2018
Facebook doboară Tinder și devine competitorul aplicațiilor de dating din momentul în care Facebook Dating va fi lansat în cele 14 țări anunțate. Facebook dating aduce noi funcționalități precum: profil separat de dating și Secret Crush. Schimbările majore au fost anunțate la Conferința F8.

Executivii care s-au perindat pe scena Conferinței F8 au folosit cel mai des cuvintele ”Confidențial”, ”privat”, ”sigur”
Mark Zuckerberg a anunțat lumea că ”astăzi vom vorbi despre o platformă socială bazată pe confidențialitate” și a încercat să fie simpatic cu o glumiță pe seama reputației boțite a Rețelei:

”Știu că nu sunt prea mulți oameni care să și creadă că suntem serioși în privința asta.. Știu că nu avem chiar cea mai bună reputație – asta, ca să mă exprim indulgent – în ce privește confidențialitatea….”

Fondatorul Facebook a făcut o pauză studiată…, a râs cam de unul singur și a continuat netulburat: ”…dar mă angajez să facem chestia asta cum se cuvine!” Pe marele ecran din spatele lui au apărut principiile noii viziuni:
Interacțiune privată
Criptare
Efemeritatea conținutului
Siguranță
Interoperabilitate
Stocare sigură a datelor
Mesageria privată, grupurile mici și story-urile. Acesta este capitolul următor pentru serviciile Facebook a spus fondatorul și, după ce ne-a avertizat că noua viziune de confidențialitate ”nu se va întâmpla peste noapte” noutățile au venit pe bandă rulantă. Să le inventariem rapid:

Facebook doboară tinder adăugând serviciile de dating pe aplicație

#2
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Bun, poate așa se duc în cap odată.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu inteleg ce cauta topicul pe aria aleasa de tine, dar ti l-am mutat.

cat despre info, nu ai sursa? sau citezi din amintiri inchipuite? orice stire fara sursa este zvon/falsa pana la proba contrarie din sursa. asa ca te rog, procedeaza in consecinta.

#4
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Nu o sa se ducă în cap, cu toate problemele apărute, Facebook e un drog consumat la nivel mondial. Până nu apare unul mai bun, o să rămână.

Am văzut ieri știrea la TV, e pe bune. Or sa aibă succes, părerea mea.

PS. Și totuși, cine a postat, Andreia sau Marian?



#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 andreiasimarian, on 01 mai 2019 - 13:54, said:

pai bai mare boss, de fiecare data cand am pus sursa mi-ai sters topicul si ai si listat domeniul ca fiind reclama
[spam]

pai matale esti cu spamul. nu esti singurul de pe intreg internetul ce poate confirma stirea. ai o gramada de alte surse de incredere pt a confirma stirea, nu numai propriul site ce il tot bagi la inaintare in orice postare.

cat despre apelativul folosit, vezi ca nu am mancat din aceeasi farfurie. mai usurel cu exprimarile acestea.

Edited by Dany_Darke, 01 May 2019 - 14:10.


#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 andreiasimarian, on 01 mai 2019 - 13:22, said:

Facebook doboară Tinder și devine competitorul aplicațiilor de dating din momentul în care Facebook Dating va fi lansat în cele 14 țări anunțate.

Stai linistit ca facebook a fost doborat de alt serviciu care va fi lansat in 16!!!! tari.

#7
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
who the f@#$ cares?

#8
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019

 pexCom, on 01 mai 2019 - 13:39, said:

Nu o sa se ducă în cap, cu toate problemele apărute, Facebook e un drog consumat la nivel mondial. Până nu apare unul mai bun, o să rămână.

Am văzut ieri știrea la TV, e pe bune. Or sa aibă succes, părerea mea.

PS. Și totuși, cine a postat, Andreia sau Marian?

Adica sunt toxicoman ?

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
Pana dau drumu ăștia la seviciu, pleaca toate curvele de pe facebook...

#10
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 11.06.2010

 Cinevadragsiiubit, on 01 mai 2019 - 16:16, said:



Adica sunt toxicoman ?
Da. Si cand mananci ceva bun, de fapt esti un mic toxicoman.

#11
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
Facebook va introduce luna asta Marketplace, adica poti comanda produse din pagina ta de FB de la diferite firme.

#12
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018
Era mult mai bun sistemul integrat pe instagram, cunoscuta sub numele de reteaua de prostitutie, astfel incat clientii gaseau marfa mai usor, iar marfa isi gasea cumparator mai usor.

Edited by andone19, 01 May 2019 - 17:33.


#13
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 23.10.2013

 Dany_Darke, on 01 mai 2019 - 13:33, said:

nu inteleg ce cauta topicul pe aria aleasa de tine, dar ti l-am mutat.

cat despre info, nu ai sursa? sau citezi din amintiri inchipuite? orice stire fara sursa este zvon/falsa pana la proba contrarie din sursa. asa ca te rog, procedeaza in consecinta.

Aria "Fun" era mai potrivita pentru titlul "inteligent" ales de initiator.

#14
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Aide plm, o sa agatam pe net. Agatatul in viata reala o sa fie ceva ca motorul cu aburi in zilele noastre....se duce dracu tot romantismul/erotismul....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate