Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...

Xiaomi Mi Band 4

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
408 replies to this topic

Daser

Daser

Junior Member

• Grup: Members
S-a lansat Firmware v1.0.5.48, stie cineva de un changelog ?
Citeam pe un forum ca versiunea CN functioneaza ca versiunea Globala, suportand si alte limbi.

bsam

bsam

Member

@cosmin_lucian
@zeroice

Da, știu despre cum funcționează atunci când e uscat. Problema era că atunci când era ud nu reacționa cum trebuie la tuoch screen.
Din păcate după ultimul update de firmware e și mai prost. Efectiv intră/iese/activează prin meniuri în timp ce înot sau mișc mâna în apă.
Practic i-au crescut sensibilitatea ecranului.

ct10dre

ct10dre

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postzeroice, on 15 iulie 2019 - 11:30, said:

ai dat macar o cautare in prealabil pe google inainte sa intrebi?
raspuns punctual la intrebarea ta: da.

Da , am dat chiar 2 . Voiam sa aflu de la posesori nu de la reviewuri  platite .  Acum poti sa-ti scoti batul din fund .
Am dat comanda de unul fara nfc(useless) ,35$  doar pentru ca mi-a placut watch-faceul din Fallout.

joker98

joker98

Member

Salut!
Proaspat posesor de MB4 de fix o ora. Luat de pe emag marketplace fara sa scrie undeva pe site ca e versiunea CN (in afara de faptul ca are NFC & Alipay si assistent si probabil nu am garantie ce mai e diferit?). Pana acum in fix 1 ora de stat pe scaun la birou am 10 pasi inregistrati.

zeroice

zeroice

Senior Member

View Postjoker98, on 23 iulie 2019 - 12:06, said:

Salut!
Proaspat posesor de MB4 de fix o ora. Luat de pe emag marketplace fara sa scrie undeva pe site ca e versiunea CN (in afara de faptul ca are NFC & Alipay si assistent si probabil nu am garantie ce mai e diferit?). Pana acum in fix 1 ora de stat pe scaun la birou am 10 pasi inregistrati.

invat-o ca statul pe scaun e stat pe scaun.
la fel si la volan.
apoi nu vei mai avea probleme cu detectia.

Daser

Daser

Junior Member

După 2 săptămâni de utilizare, cu toate funcțiile active.

Attached Files

Edited by Daser, 25 July 2019 - 08:09.

innesat

innesat

Senior Member

• Grup: Moderators
Proaspăt posesor de MI Band 4, varianta CN (nu scria nicăieri care e). Abia ce am setat notificările la aplicațiile dorite, și alte mărunțișuri. Până acum am folosit un smartwatch de la Fossil, dar de azi l-am pus de-o parte.

Confirm ce spune colegul @bsam : ecranul e foarte sensibil acum, intra prin toate meniurile când da de apa.

ct10dre

ct10dre

Senior Member

A  venit si a mea. Mult peste band 3 ca display si viteza/sensibilitate . Foarte misto ca poti sa pui fete custom,in secunda 2 am bagat pipboy pe ea . Imi place ca masoara mult mai repede hr . Ce nu-mi place e chestia aia de incarcat,puteau sa o lase pe cea anterioara sau sa faca un sistem de incarcare cu tot cu bratara .De asemenea mi-ar fi placut sa suporte google pay prin nfc , as si platit si dublu pentru asta .

gigiultrafin

gigiultrafin

Member

Ca design personal nu-mi place mai mult decât fostul miband3. Îmi plăcea mai mult acel buton ușor îngropat și faptul că era un pic oval ecranul. La asta nouă apreciez noile funcții și faptul că se vede bine și e mult mai utilă și color . Nu-mi place cum se vede delimitarea ecranului negru în interior. Parcă ar fi un ecran mic și unul mare. E ciudat un pic

Ca design personal nu-mi place mai mult decât fostul miband3. Îmi plăcea mai mult acel buton ușor îngropat și faptul că era un pic oval ecranul. La asta nouă apreciez noile funcții și faptul că se vede bine și e mult mai utilă și color . Nu-mi place cum se vede delimitarea ecranului negru în interior. Parcă ar fi un ecran mic și unul mare. E ciudat un pic

gigiultrafin

gigiultrafin

Member

Pașii nu îi numără cum trebuie. Dacă sucești mai tare din mână sau ridici ceva ori te frichinești prin pat înregistrează ceva pe acolo. Îmi place că poți citi mesajele direct de pe band, îmi place că funcționează ok, se vede bine, nu i-am pus folie și am rodat-o bine prin mare și arată impecabil după vreo două zile de înot.

zeroice

zeroice

Senior Member

View Postgigiultrafin, on 29 iulie 2019 - 06:52, said:

Pașii nu îi numără cum trebuie. Dacă sucești mai tare din mână sau ridici ceva ori te frichinești prin pat înregistrează ceva pe acolo. Îmi place că poți citi mesajele direct de pe band, îmi place că funcționează ok, se vede bine, nu i-am pus folie și am rodat-o bine prin mare și arată impecabil după vreo două zile de înot.

invat-o din mifit app cateva activitati, gen sitting down, driving, eating si apoi nu va mai numara aiurea

bsam

bsam

Member

Ca o găselniță pentru a mai rări accesările aleatoare ale meniului când dă de apă, am activat LOCK SCREEN din SETTINGS.

Pe de altă parte, nu prea știe partea cu distanța parcursă la înot. Cred că nu sesizează întotdeauna că întorci la capătul bazinului. Dă erori de până la +/- 15%. Dar nu știu o soluție mai bună la preț comparabil :)

zeroice

zeroice

Senior Member

View Postbsam, on 29 iulie 2019 - 11:37, said:

Ca o găselniță pentru a mai rări accesările aleatoare ale meniului când dă de apă, am activat LOCK SCREEN din SETTINGS.

Pe de altă parte, nu prea știe partea cu distanța parcursă la înot. Cred că nu sesizează întotdeauna că întorci la capătul bazinului. Dă erori de până la +/- 15%. Dar nu știu o soluție mai bună la preț comparabil Posted Image

fw-ul precedent a rezolvat detectia la inot. incearca sa te impingi mai cu forta, brusc cu picioarele in peretele bazinului cand intorci.

d-ardeleanu

d-ardeleanu

Senior Member

Cel mai mic pret in Ro:
https://www.evomag.r...d1d596b33fe56e7

bsam

bsam

Member

@zeroice

OK, merci de pont - voi încerca.
Adevărul e că în bazinul de 25 m unde merg eu dacă mă mai și împing cu putere fentez cam o treime :)

zeroice

zeroice

Senior Member

View Postbsam, on 30 iulie 2019 - 09:23, said:

@zeroice

OK, merci de pont - voi încerca.
Adevărul e că în bazinul de 25 m unde merg eu dacă mă mai și împing cu putere fentez cam o treime Posted Image

trb s-o faci sa detecteze un impuls/acceleratie atipica miscarilor clasice de inot dupa schimbare directie, la multe device-uri ajuta asta.
deocamdata te fenteaza ea pe tine :)

gigiultrafin

gigiultrafin

Member

Pulsul merge impecabil. Testare în paralel cu Apple watch 4, la fel și înregistrarea unui workout.  Am băgat-o prin apă sărată, dorm cu ea la mână și n-am dat-o niciodată jos indiferent de activitate. Până acum și-a făcut treaba. Are 50% baterie și de vineri când nici nu a fost încărcată la maxim de când am cumpărat-o o folosesc constant.
Am văzut că are diferite activități, de la a sta până la a mânca, a juca badminton și etc.
Poate de acolo își învață jucăria pașii cu adevărat

zeroice

zeroice

Senior Member

View Postgigiultrafin, on 31 iulie 2019 - 06:18, said:

Pulsul merge impecabil......Am văzut că are diferite activități, de la a sta până la a mânca, a juca badminton și etc.
Poate de acolo își învață jucăria pașii cu adevărat

e ok pulsul dar nu scrie continuu in apple health
exact de acolo o inveti niste activitati ca sa nu-ti mai numere pasii aiurea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate