Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Twitch nu mai este pe smart tv-urile de la Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
55 inci. Nu-i problema, la asta m-am gândit și eu. La PC, doar ca TV... Dar data "aviatoare" nu voi mai cumpăra nimic de la Samsung. Chestia asta am aplicat-o și la telefoane de când un note a luat foc în mașină și mi-a pârlit toată cotiera.

#20
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Pe lângă Twitch și HBO GO, acum este pregătit de plecare și Eurosport Player. Viitorul suna rău de tot pentru tizen.

#21
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Unde s-a anuntat de HBO Go?

#22
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Nu s-a anunțat nicăieri. Din experienta o spun ca toate aplicațiile scoase din "fixare" dispar în perioada următoare. Poate nu va fi așa.

#23
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Eurosport Player e inca trecut la aplicatii preinstalate, HBO Go nu mai e, pe un 55MU8002. Ar fi bine sa le scoata pe toate de la preinstalate, sa poti opta doar pentru ce aplicatii vrei.

Edited by iZet, 02 May 2019 - 20:17.


#24
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Nu e mai usor sa iei un Chromecast? E 180 lei si iti bagi ce vrei tu pe TV.

#25
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Nici pe samsungul meu nu mai e această aplicație.

#26
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019

View Postronuquet, on 02 mai 2019 - 21:03, said:

Nu e mai usor sa iei un Chromecast? E 180 lei si iti bagi ce vrei tu pe TV.

De ce as face acest lucru dacă am cotizat către Samsung cu 6800 RON? Le-am dat banii și pentru ca aveau acele aplicații. Sa le facă update-uri și sa nu facă măgarii ca sigur nu mai vad bani din partea mea pe alte dispozitive. Nu mi se pare corect sa retragi suportul acelui dispozitiv înainte sa îi fie expirata garanția.

#27
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 16.07.2008
HBO GO este o aplicatie produsa de HBO care nu au nici un interes sa o scoata de pe vre-un model de smart tv (ca si Netflix). Twitch era o aplicatie pirat, neoficiala si din aceasta cauza Twitch a solicitat eliminarea sa. Nu e cazul de panica.

#28
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Cu twitch-ul s-a înțeles. La fel și despre celelalte aplicații. Dar nu ține de HBO, Netflix sau Youtube dacă platformele for vor fi scoase de pe tizen (vers mai vechi). Sunt precedente destule chiar și la ceilalți producători.

P.S. Avem exemple destule și la alte produse când au oprit suportul doar de dragul vânzărilor...

Edited by LAA86, 03 May 2019 - 14:02.


#29
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 16.07.2008
Daca Samsung chiar vrea sa faca rau le poate retrage, bineinteles, dar sansele ca HBO sau Netflix sa solicite eliminarea lor de pe TV-urile Samsung (cum s-a intamplat cu Twitch) sunt extrem de reduse.
Eu nu cred ca Samsung are vreo urma de interes sa retraga app-uri populare deoarece nu o sa mai cumpere nimeni produsele lor (cu OS Tizen) iar asta ar fi un fail major.

#30
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
De obicei aplicatiile dispar daca solicita dezvoltatorul lor (cum a fost cazul aplicatiei Youtube, cand Google a renuntat la aplicatia bazata pe Flash Player) sau sunt ilegale, cum a fost cu Twitch.

#31
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
nu prea cunosc aplicatia subiectului acetui topic, dar imi poate spune cineva de ce este mai "pirat" aceasta aplicatie decat Kodi, Smart IPTV, SSIptv, Extreme IPTV, s.a.m.d ??

#32
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Pai, cica aplicatia Twitch prezenta in magazinul de aplicatii nu a fost creata de Twitch, ci de altii, iar Twitch a cerut inlaturarea ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate