Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce stiti de ATM-urile de criptomonede?

  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
xrpistul

xrpistul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.05.2019

 rz, on 01 mai 2019 - 13:12, said:

Isi merita soarta!
Au fost cumva obligati sa faca asta?
De ce au vandut in pierdere?
BTC o sa ajunga si la 30K si la 50K!
Bula noua este pe drum... respectivii (aia care stiu ca isi pierd mintile si isi baga averile in jocuri de noroc) si cei cu venituri mici (salariu minim/mediu) mai bine sa se abtina in a intra in joc - este un sfat 100% pietenesc!
In jocuri de noroc bagi bani pe care esti pregatit sa-i pierzi... nu bagi, ca tantalaul, banii de paine,
Frate, sincer nu prea isi merita soarta pentru ca in fapt ei nu prea au nici o vina, au fost dusi de nas. Oamenii au citit cateva articole si au vazut ca s-a ridicat bitcoinul, au inceput sa cumpere in disperare, balenele au profitat de aceasta cerere si au vandut tot iar asta a dus la scadere majora de pret, lumea a intrat in panica si a vandut in pierdere. Piata crypto este foarte vulnerabila si masluita de balene, ca peste tot. Mai rau este ca aceste balene ne manipuleaza viata de zi cu zi si profita de increderea noastra prin intermediul mas mediei. Noi chiar credem toate saradele  care le vedem la tv, prin ziare sau pe internet(daca un articol este pe pozitia 1 google asta nu inseamna ca este o sursa credibila),  Este datoria noastra, a celor de pe forum, sa incercam sa invatam un incepator si de ai spune cu exactitate in ce se baga inainte de a cumpara orice criptomoneda dar este si datoria celui care vrea sa intre in aceasta piata sa caute discutii online inainte de a pasii in aceasta piata.  In momentul asta preturile sunt sugrumata pentru ca balenele incarca sacii in carute si cat de curand o sa asistam la un nou spike, mult mai mare ca vestitul 18k in cazul bitcoinului. Bineinteles balanele or sa vanda si iar or sa fie o sumedenie de oameni care cumpara in high si or sa vanda in low de frica, istoria isi bate joc de noi repetandu-se. De asemenea ar fi frumos sa incetam in a ne utiliza energia pentru a arunca cu pietre unii in altii cand am puteam pur si simplu sa aruncam cu stiri sau cu noi oportunitati in a profita cu totii de pe urma criptomonedelor, chiar daca printre ele se afla si shitcoin-uri.

Disclaimer:
1. La faza cu pietrele nu bateam apropo la RZ
2. Am vazut balenele incarcand sacii in caruta cand ma duceam cu vaca la pascut pe izlaz, inainte vazusem si cativa cai verzi pe pereti
3. Nu sunt consultant financiar.

#38
DIY-MODDING

DIY-MODDING

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 31.10.2012

 Jammalan-the-Prophet, on 12 iunie 2019 - 10:49, said:

Si de ce mi-ai dat mie quote?
Am revenit la subiectul principal.

#39
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,520
  • Înscris: 13.03.2005
Le găsiți aici ATM de criptomonede:
https://coinatmradar.com/

#40
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,520
  • Înscris: 13.03.2005
Shitcoins in Iulius mall Timișoara azi. Cam mare diferența cursului BTC între vânzare și cumpărare .

Attached Files


Edited by wertyck, 23 August 2019 - 19:22.


#41
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Ce conteaza ca dai 42000 lei pe biti cand aceiasi biti o sa ii vinzi cu 100000 usd in cateva luni ...

#42
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

 wertyck, on 23 august 2019 - 19:21, said:

Shitcoins in Iulius mall Timișoara azi. Cam mare diferența cursului BTC între vânzare și cumpărare .
Cam toate atm-urile au ~5-10% comision inclus in pret... Eu nici nu mai iau in considerare asta cand cumpar :)

#43
nextlevel99

nextlevel99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.12.2020
Salut,astazi din graba incercand sa retrag o suma de 200 de lei de la un ATM BITCOIN in portofel cand am trimis BTC am completar supa gresita mai exact cu 100 de lei peste cea de la ATM a mai facut cineva gresea,a astsa,mentionez faptul ca tranzactia inca asteapta comfirmare de mai bine de 5 ore....se mai poate recupera suma pe care am completato peste....cea de 100 de lei

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate