Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Exista traseu pt bicicleta in zona Periam Port?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014
salutare,
uitandu-ma pe net, peiam port din lunca muresului e cea mai apropiata zona verde de mine, asa ca intreb cunoscatorii daca in acea zona se poate plimba cu bicicleta!?
adica prin paduricea de pe marginea muresului , daca este vre-o poteca pe unde te poti relaxa la o plimbare cu bici la aer curat, fara sa fi prafuit de masini sau mancat de caini flamanzi! Posted Image
multumesc frumos,

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
avem noi aproape 800.000 de utilizatori dar care sa fie sansa ca cineva sa fie exact din zona ta?

Nu mai usor ar fi sa te urci pe "bici" si sa dai o tura, ca odata nu mori.

LE: prin bici sper ca te referi la bicicleta, si nu la bici cu care lovesti oamenii.

Edited by business11, 30 April 2019 - 14:11.


#3
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Localitatea Periam Port,Timiș............sa intelege si softpedistii

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Din cate stiu, exista poteci prin zona, drumuri agricole de pamant,... Depinde si pe care mal vrei sa te plimbi, dar drumuri agricole sunt pe ambele maluri. Si sunt accesibile bicicletelor.

Edited by myshyk, 30 April 2019 - 14:16.


#5
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002

 manu10, on 30 aprilie 2019 - 13:56, said:

salutare,
uitandu-ma pe net, peiam port din lunca muresului e cea mai apropiata zona verde de mine, asa ca intreb cunoscatorii daca in acea zona se poate plimba cu bicicleta!?
adica prin paduricea de pe marginea muresului , daca este vre-o poteca pe unde te poti relaxa la o plimbare cu bici la aer curat, fara sa fi prafuit de masini sau mancat de caini flamanzi! Posted Image
multumesc frumos,
Salut, sunt aradean si ciclist. Cele mai apropiate trasee specific amenajate pentru ciclism sunt peste Mures, in padurea Ceala https://adevarul.ro/...9604/index.html

In zona Periam poti folosi in principiu poteca de pe digul Muresului, daca ai mountain bike. Digul se intinde de-a lungul Muresului pana la Arad. https://www.google.c...!7i13312!8i6656

#6
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014

 Wotan, on 30 aprilie 2019 - 14:57, said:

In zona Periam poti folosi in principiu poteca de pe digul Muresului, daca ai mountain bike.
  
sal,
super tare, periam port se afla intre mures si dig, de cate ori s-o fi inundat!? Posted Image
stiu de padurea ceala, dar e prea departe pt mine, am mai fost in zona manastirii bezdin, dar constat ca portul e mai aproape de mine ( ideea-i ca s-a scumpit benzina si nu prea am bani)
ok, merci, am sa las masina in periam port si am sa pedalez pe dig cu speranta ca o sa gasesc ceva poteci (ca-n zona manastirii) prin padure! avand astm prefer printre copaci la aer curat! nu am mountain bike, dar in principiu ma descurc si cu pliabila mea cu roti de 20' mai ales ca in Timis nu prea avem munti Posted Image

#7
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002
Probabil ultima oara in anii `70, cand in Arad apa a ajuns pana aproape de a depasi digul https://adevarul.ro/...db76/index.html
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lJLn16ulY_4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Austriecii au sistematizat cursul Muresului astfel pe baza de motive serioase. Iar zonele dintre Mures si dig, precum padurea Ceala, Periam port etc. sunt specific gandite pentru a permite excesului de apa sa mearga undeva fara a pune in pericol zonele de dupa dig. Distractie placuta, lunca Muresului e o zona frumoasa pentru relaxare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate