Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Am genunchii blocati si dupa mai bine de jumatate de an de la intreruperea tratamentului psihiartric

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Anxiar si Lyrica ambele isi fac efectul asupra receptorilor GABA A si B,si din cauza aia pot aprea stari de somnolenta si omu e sedat,de abia merge,e ca si cum ai fi beat sau extrem de obosit.

#20
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Din cate vad eu la el, nu pare ca o stare de somnolenta sau sedare sa ii creeze problemele. Mi se pare ca picioarele nu ranspund la comenzi, mai ales cel drept ramane mai in spate. Mai mult de 10m nu reuseste sa mearga, ajutat de un cadru, tarand picioarele pentru ca ii este foarte greu se le ridice.
Dar cand sta sezut sau intins le misca destul de bine, nu ca o persoana normala, dar nu sunt nici blocate.
In afara de asta, cand l-am ajutat sa se mute de la un capat la celalalt al unei canapele (1 metru si ceva) am vazut ca s-a dezechilibrat de vreo 2 ori dar l-am tinut eu.
Varsta nu este chiar inaintata, avand 74 de ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate