Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Relație cu probleme după un an și puțin

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
urmeaza-ti visul.RUPE partea financiara de cea sentimentala fa-ti magazinul si lasa  vrajeala cu mutatul in bucuresti.iubeste pe oricine dar cu cap.sa nu te trezesti si falit si abandonat fiindca NU le pasa deloc chiar daca te-ar iubi cu adevarat.pareea mea asa din exterior si din experirnte similare este ca domnisoara s-a schimbat la scoala.au aparut alti baieti care altfel roiesc in jurul ei,face calcule cu cine-i mai caldut etc.LAS-O DE VOIE este o vorba

#38
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,505
  • Înscris: 16.03.2007
acum hai s-o luam si pe cealalta parte, cum spunea cineva mai sus... ea tanara la 19-20 ani, in Bucuresti, cu optiuni... ce e proasta sa stea dupa unu' care munceste in Anglia necalificat ca sa-si deschida magazin in sat? voi asa ati fi facut daca erati in locul ei?

#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Simplu, next .Lumea-i plina de muieri .Si de barbati, desigur .N-as sta cu una din asta un minut in casa .Suferi inutil, la vita e bella ! Alta .Chiar in Anglia, care stie ce-i greul si cum se castiga lira .Muncita !

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015
Fa-i in ciuda, fa-te ghei!

#41
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Orice ai face, nu face greseala de a-i trimite bani, o sa incepeti brusc sa va intelegeti mai bine dar asta doar pt ca te ia ca sursa de finantare.  Cum spune si altcineva mai sus, bucurestiul te schimba si nu intotdeauna in bine, acolo ai nevoie de bani sa iesi, tentatiile sunt la tot pasul, alt stil de viata, fitze, magazine cu tot felul de haine si prostii pt femei care cu siguranta o tenteaza.

Spune i sa vina in vizita la tine, ii iei bilet de avion si vezi ce face, ce idei are, poate in vara va vrea sa revina si poate o da dracu de facultate daca nu studiaza ceva serios,

La varsta ta, as zice sa nu te stresezi prea mult, are un temperament cam coleric si tu esti mai moale, daca o sa dati de greutati in viata, o sa te faca pres in fata ei.  Ai viata inainte, alege ce e mai bine pt tine si gandeste te ca lucrurile nu se intampla din greseala.

#42
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Cum naiba ii apuca problemele pe majoritatea tot noaptea dupa 1?

#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 Phobos, on 29 aprilie 2019 - 01:03, said:

Eu as face in felul urmator,  daca ma mai ia cu gelozii la telefon, ii spun clar: daca pentru asta ma suni, o sa vorbim din ce in ce mai rar si n-o sa-ti mai raspund.

Daca face asta, vor exista cateva variante din care va reiesi mai exact ce se petrece:

- ea face asta chiar din gelozie;
- ea face asta doar din obisnuinta si nu-si da seama ca-i face viata grea baiatului.
- ea nu mai tine la el si face figuri, asa cum s-a zis mai sus.

Daca face asta chiar din gelozie, nu prea o sa o poti schimba si o sa continue la fel. Poate eventual o perioada se calmeaza dar iar o sa inceapa.

Daca face asta din obisnuinta se va lecui singura, iar daca tine cu adevarat la tine, gelozia va disparea ca prin farmec si totul se va redresa, caci va vedea ca esti ferm si se va speria ca te pierde din prostia ei.

Daca nu te mai suna deloc, inseamna ca nici nu merita sa-ti bati capul prea tare caci nu mai tinea la tine.
ai 33% sanse pt fiecare din vriantele alea, singura relativ buna e prima, (daca esi masichist, apoi ii vei da papucii, pt caa de gelozie si paranoia se scapa greu, imparte si aici, 50% reveine pe calea cea buna, 50% nu, deci mai ramai cu vreo 16% sanse sa meargantotul ca pe roate) restul doua, au insumat 66% probabilitate sa fie reale
why take risks?

cincluzia?
damage limitation, da-i papucij ,ramai in uk, baga-ti pl in ea de dugheana deschisa in RO, ce viitor mai vezi in saracia asta sau aia?

Edited by gumball3000, 29 April 2019 - 07:26.


#44
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

 daniMMM, on 29 aprilie 2019 - 07:18, said:

Cum naiba ii apuca problemele pe majoritatea tot noaptea dupa 1?
la el nu-i ora 11? cat este decalaju cu anglia?

#45
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Sew, on 29 aprilie 2019 - 00:24, said:

Bună seara.

   Eu voiam să Ă®mi deschid o afacere, un mic magazin, avem ceva banii dar nu suficienți și Ă®n luna martie am decis de comun acord să plec Ă®n Anglia timp de 3 luni pentru a mai reuși să pun niște banii deoparte. Dar de când am venit aici, nu este zi fără ceartă. Eu simt că cedez.. Azi a Ă®nceput sa Ă®mi dea mesaje, că ea crede ca am pe cineva aici, ca sunt plecat prin club, eu am sunat-o video și i-am demonstrat că eram Ă®n camera și singur.

Eu niciodată nu am vorbit cu altcineva Ă®n timpul relației, o iubesc dar nu mai pot zi de zi numai cearta. Mai nou sa despărțit de mine, fiindcă crede ca am 0e cineva aici.. Lucru care nu este adevărat.. Nu pot rezolva nimic. Fiindcă la orice cearta Ă®mi da Block peste tot..

Eu nu Ă®mi dau seama ce vrea ea defapt, este anul Ă®ntâi la facultate, nu Ă®mi doresc să renunțe la facultate sau alte chestii. Dar nu rezist fiind plecat din țară și zi de zi cearta pe motive banale și apoi după ceartă sa primesc block peste tot - whatsapp, Facebook, telefon. Efectiv simt ca o iau razna..

     Deci, te-ai mutat in Anglia ca sa pui bani deoparte pentru o mica afacere.
     Ce meserie ai ? Ca ce lucrezi ? Ce afacere ?

     Era un banc pe vremuri:
     - Se poate face dragoste la distanta ?
     - Da, daca distanta e mai mica de lungimea p

       Overtime ...

 EMPP, on 29 aprilie 2019 - 07:23, said:


la el nu-i ora 11? cat este decalaju cu anglia?

     GMT+0
     Romania e pe GMT+2
     Deci, decalajul e de 2 ore. Ora 23 corespunde cu ora 1 in Romania.

Edited by cspot, 29 April 2019 - 07:35.


#46
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,968
  • Înscris: 08.06.2005
@OP

Cum e maica-sa? Daca vrei sa-ti vezi viitorul te uiti la ea :)


PS: Citeste semnatura mea :)

#47
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
@mircea812: de ce te obsedeaza barbatii asa mult ?

#48
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
.

Edited by myshyk, 29 April 2019 - 08:06.


#49
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

 Sew, on 29 aprilie 2019 - 00:24, said:

... Mai nou sa despărțit de mine, ... Eu nu îmi dau seama ce vrea ea defapt, ...  Efectiv simt ca o iau razna ...

Femeile comunica putin altfel. Relatia voastra s-a cam terminat cand a plecat ea, studenta, la Bucuresti.
It's over! Usor de zis, mai greu de facut in cazul tau, ma gandesc. Esti intr-o tara straina, unde doar functionezi,
fara viata personala. Emotional esti ancorat in trecut si precum se pare nu prea ai alternative acolo unde te afli. Vorbeste cu ea deschis.
Inchide relatia, si din partea ta, la modul amiabil, cu urarile de rigoare. Daca nu-ti raspunde la telefon, scrie un mesaj.
Este important sa faci acest gest, in primul rand, pentru linistea ta. Trei luni trec repede, dar nu esti in concediu ... nu prea
ai timp sa-ti consumi tu energia si nervii cu copilarii de 18 ani.

#50
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 MembruAnonim, on 29 aprilie 2019 - 06:11, said:

Relațiile de genul ăsta, la distanță adică, nu funcționează. Lasă te blocat și vezi ți de viață! Posted Image
La mine a functionat. Mai greut dar a functionat chiar ani buni. Si fara gelozii si discutii de genul.
Bine,a  fost odata un moment in care i-am zis: te muti cu mine in Norvegia sau fiecare pe drumul lui. Inca suntem impreuna, familie, copii.
La o adica daca esti barbat trebuie sa stii sa "dai si cu pumnul in masa" (la figurat).

#51
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
Las ca te intorci din UK cu ceva cash si brusc o sa va impacati!

#52
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 dem3ntor, on 29 aprilie 2019 - 08:24, said:

Las ca te intorci din UK cu ceva cash si brusc o sa va impacati!
...pana ramai iar fara cash.

#53
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,505
  • Înscris: 16.03.2007

 dem3ntor, on 29 aprilie 2019 - 08:24, said:

Las ca te intorci din UK cu ceva cash si brusc o sa va impacati!

Probabil ea are mai mult cash ca el. La Bucuresti multe studente au invatat ce-i aia sa te culci cu unu' si altu' pentru favoruri, sa faci niste videochat.

#54
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,968
  • Înscris: 08.06.2005

 mircea812, on 29 aprilie 2019 - 07:51, said:

@OP

Cum e maica-sa? Daca vrei sa-ti vezi viitorul te uiti la ea Posted Image


PS: Citeste semnatura mea Posted Image

 cspot, on 29 aprilie 2019 - 07:56, said:

@mircea812: de ce te obsedeaza barbatii asa mult ?
Citeste si tu mai departe de ''ad litteram'' :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate