Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Go Pro Hero 7 vs. Sony FDR X3000

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Sunt intr-o dilema care camera sa o aleg din cele doua: https://www.emag.ro/...w/pd/DJNZ0VBBM/ vs. https://www.emag.ro/...rch-Action=view, mie imi trebuie sa filmez 4k trasee de munte pe care le fac cu masina, camera va sta atasata de parbrizul masinii. Ma intereseaza sa filmeze 4k sa aiba o stabilizare buna sa poata filma mai multe ore, eventual conectata la o sursa de curent din masina si sa nu se incalzeasca ca sa se opreasca cand iti e lumea mai draga! Pe care dupa experienta voastra o recomandati? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

#2
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
trasee de munte facute cu masina?!

#3
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Postalexpet, on 28 aprilie 2019 - 19:29, said:

trasee de munte facute cu masina?!
Pe sosea evident, in Alpii francezi sunt sosele care ajung la 2800 m!

#4
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Pentru masina e suficienta si o camera 4k obisnuita, cele cu zoom optic si stabilizare optica. Nu merita sa dai bani pe Go-pro sau alte aiureli.

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
exact din asta i-am luat copilului.nu am folosit-o personal numai o data dar din ce am vazut acel 4k este o gogonata.in afara de faptul ca ruleaza foarte greoi si direct de pe camera pe  smart tv NU se observa ochiometric nicio diferenta intre filmarile 4h\k sau full hd.cel mai fain filmeaza sub apa cel putin asa mis-a parut cand te uiti la filme.stabilizarea este buna iar filmarile de pe masina ies cursive si frumoase.despre cealalta nu pot zice nimic

Edited by EMPP, 29 April 2019 - 06:38.


#6
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Pana la urma cred ca renunt, voi filma cu Note 8, poate imi da cineva o ideee cum sa pun pe parbriz un gimbal pentru note 8, caci stabilizarea de la Note nu este suficenta!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate