Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Aparate foto noi?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Va uzati tastatura degeaba ;)
Voi nu vedeti ca initiatorul nu mai calca pe aici?

#20
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,987
  • Înscris: 09.05.2009

View Postcrokodilu, on 28 aprilie 2019 - 16:37, said:

Poti reseta counterul?
Nu, dar sa zicem ca se poate, de dragul discutiei! ;)

#21
abcbru

abcbru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.04.2019

View Postferibalint, on 28 aprilie 2019 - 13:30, said:

Si ti-ai facut cont aici acum, ca sa ne spui de treaba asta....
Puteam sa intreb fara sa fac un cont?
Apropo, eu am intrebat, nu v-am informat! Or' au dreptate televiziunile cand spun ca sunteti analfabeti? Cunoasteti literele, dar NU intelegeti nimic din ce cititi.

View PostArgent, on 28 aprilie 2019 - 14:24, said:

Recunosc ca ma gandeam sa fac si eu un asemenea subiect dupa un alt id.
1 - Aparatele prezente pe OLX sunt vechi, boss, vechi de 10-14 ani, desigur exagerez putin dar asta este adevaratul.
Camere gen Sony nex 5 prezentate ca noi, sigilate, foarte putin folosite, cateva mii de poze facute, asta este varianta mai noua, pentaxuri de 14 ani, Sony α5000, camere vechi, camere SCUMPE.
Ca daca ai cere 250 de lei pe un Nex 5, am intelege, 450 de lei pe un A5000 etc...
2 - Da, sunt aparate fara acte, da sunt aparate de te amuza prin preturile lor mai scumpe ca in magazin.

Din ce am observat majoritatea pleaca de la prezumtia ca un incepator se uita dupa un chilipir pe olx, cauta ceva SH, asa ca se uita cumva sa iti zic ca aparatul este nou, se fac ca nu stiu ca aparatul are 10 ani, se fac ca doar ce a fost cumparat.
Este amuzant sa vezi un aparat vechi ca este prezentat ca nou, ca doar ce l-a cumparat unchiul, varul etc...

Si cadrele resetate, da, te uiti la 30 de mii de cadre si zici, hai ca o merge, mai trag, mai are shutterul ceva viata in el.

La urma intri in detaliu si vezi ca nu prea focalizeaza, focalizeaza mai greu, "ca nu l-au folosit" si nu stiu.
Ca a fost folosit in regim amator, vrajeala de samsar.
Nu l-am luat de pe OLX. Ala nu este magazin, nici macar virtual.

View Postbuyonevideo, on 28 aprilie 2019 - 16:39, said:

Exemple clare si concrete, daca se poate.
Cu detalii tehnice precise, nu "ca asa stiu eu".
Nikon, Flanco, Restart Service (service Nikon). Din service am aflat oficial de resetari. Mi-au reprosat ca nu ar trebui sa se ocupe de astfel d aparate. Ca ei au aparate de sute de mii de lei... etc. In concluzie, de la ei, "stiu eu".

View PostDannyMC, on 28 aprilie 2019 - 16:54, said:

Nu, dar sa zicem ca se poate, de dragul discutiei! Posted Image
Se poate in service. Nu acasa.

Edited by abcbru, 29 April 2019 - 06:55.


#22
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,987
  • Înscris: 09.05.2009

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:05, said:

Apropo, eu am intrebat, nu v-am informat!
Nu ai intrebat, ai spus ca nu mai gasesti decat aparate cu cadre resetate!
Eu te-am intrebat despre ce aparat e vorba si de la ce magazin l-ai luat! Intrebare la care apropo' nu ai raspuns.

Edited by DannyMC, 29 April 2019 - 07:11.


#23
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ai scris cateva cuvinte, ai citat multe mesaje si nu ai scris de la ce magazin ai cumparat camera si nici ce model era.

#24
abcbru

abcbru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.04.2019

View Postferibalint, on 28 aprilie 2019 - 16:53, said:

Va uzati tastatura degeaba Posted Image
Voi nu vedeti ca initiatorul nu mai calca pe aici?
Serios? Crezi ca nu am alta treaba decat sa stau calare pe tastatura?
Eu am pus o intrebare la care asteptam raspuns. Vad ca voi panditi aici o tema noua ca sa faceti comentarii total paralele. Si le dezvoltati, pentru ca temele vechi sunt epuizate. Un raspuns util nu am vazut. Tu de ce nu mi-ai raspuns, in loc sa pandesti daca am mai intrat pe site, sau nu?

#25
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Să văd dacă am priceput bine ce vrei să zici:
- ai cumpărat un aparat foto nou dintr-un magazin serios
- după o vreme ai ajuns cu el în service unde ți s-a spus că de fapt era second-hand cu contorul resetat
Întrebare - de ce ești aici și nu la poliție făcînd plîngere pentru înșelăciune?

#26
abcbru

abcbru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.04.2019

View Postradunic, on 29 aprilie 2019 - 07:11, said:

Să văd dacă am priceput bine ce vrei să zici:
- ai cumpărat un aparat foto nou dintr-un magazin serios
- după o vreme ai ajuns cu el în service unde ți s-a spus că de fapt era second-hand cu contorul resetat
Întrebare - de ce ești aici și nu la poliție făcînd plîngere pentru înșelăciune?
Pentru ca nu este inselaciune. Programul buy back este oficial si legal in toata lumea. Nu v-ati intrebat niciodata de ce vi se cere sa duceti frigiderele si masinile de spalat functionale?  Nu conteaza cum arata. O baie de vopsea se poate da. Dar reparatia costa mult.

Pentru restul: cititi, cititi. Am spus deja.

Edited by abcbru, 29 April 2019 - 07:16.


#27
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Cum l-a obținut magazinul e irelevant. Tu ai scris că ai cumpărat aparat vechi prezentat ca nou. Asta e înșelăciune.
Ai făcut plîngere?

#28
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,987
  • Înscris: 09.05.2009

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:16, said:


Nu v-ati intrebat niciodata de ce vi se cere sa duceti frigiderele si masinile de spalat...
Parca vorbeam de aparate foto...

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:16, said:

Pentru restul: cititi, cititi. Am spus deja.
Ce sa citim? Nu ai spus nimic, doar te-ai invartit in jurul cozii!
Te mai intreb inca o data: despre ce aparat este vorba de unde l-ai cumparat si cat de repede s-a stricat?


#29
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Noi oricum suntem in ceata.

Ce treaba au frigiderele cu aparatele foto cu firme cu olx cu aparate cu numar de cadre resetat?

Inteleg ca sunt sarbatorile astea si mai bem si noi, nitel, dar tu prietene te-ai exprimat asa de ciudat ca nici tu nu cred ca mai pricepi ce ai vrut sa zici la inceput.

#30
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Daca are contorul resetat de unde stii ca e resetat?

#31
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:05, said:



Nikon, Flanco, Restart Service (service Nikon). Din service am aflat oficial de resetari. Mi-au reprosat ca nu ar trebui sa se ocupe de astfel d aparate. Ca ei au aparate de sute de mii de lei... etc. In concluzie, de la ei, "stiu eu".


In primul rând atenție la limbaj Posted Image
Încă nu te-am făcut analfabet...
Referitor la tastatură, îl uzam noi...ai spus o poveste și ai dispărut. Iar când ai reapărut ai început cu jignirile în loc să răspunzi la întrebări.
1. Aparatul cumpărat de la Flanco era nou, sigilat? Sau era menționat că este refurbish?
2. În magazine gen Flanco, Emag...etc, nu am văzut să vinda produse refurbish.
3. Au declarat cei de la service în mod oficial că aparatul respectiv era nou și cu cadre resetat? De ce nu pui documentul acela aici să vedem exact despre ce este vorba...

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:11, said:

Serios? Crezi ca nu am alta treaba decat sa stau calare pe tastatura?
Eu am pus o intrebare la care asteptam raspuns. Vad ca voi panditi aici o tema noua ca sa faceti comentarii total paralele. Si le dezvoltati, pentru ca temele vechi sunt epuizate. Un raspuns util nu am vazut. Tu de ce nu mi-ai raspuns, in loc sa pandesti daca am mai intrat pe site, sau nu?
In primul rand expune corect problema cu date concrete, apoi asteapta-te la raspunsuri pertinente Posted Image
Parca era vorba de aparate foto si nu frigidere si masini de spalat. Iti spun ca am cumparat masini de spalat si frigidere din magazine si au fost toate noi...nicidecum refurbish Posted Image

Edited by feribalint, 29 April 2019 - 09:22.


#32
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postabcbru, on 29 aprilie 2019 - 07:05, said:

Nikon, Flanco, Restart Service (service Nikon). Din service am aflat oficial de resetari. Mi-au reprosat ca nu ar trebui sa se ocupe de astfel d aparate. Ca ei au aparate de sute de mii de lei... etc. In concluzie, de la ei, "stiu eu".
Da, daca astea sint dovezile concrete... eu unul n-am inteles nimic.
Ti-au reprosat CE ?
Sa se ocupe d ece fel de aparate ?
Au aparate.. de sute de mii.... asa si ?!

#33
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu v-ati intrebat niciodata de ce vi se cere sa duceti frigiderele si masinile de spalat functionale?
Nu, pentru ca nu mi-a cerut nimeni functionale.
Eu am dat doar stricate ireparabil. Ca daca mergeau/meritau reparate le reparam eu.

Hai sa vedem o factura, un bon de la un magazin cu produsul de care zici.

#34
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
"Băi", voi chiar îi răspundeți serios ăstuia? :D

#35
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Mda, iar a dat birul cu fugiții, apoi când revine începe cu jigniri în loc să răspundă concret la întrebări...

#36
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Cred că nu mai apare. Și-a făcut damblaua, i-a trecut plictiseala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate