Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Are cineva idee ce marca este acest tractor?

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
Almadream

Almadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.04.2019
8140-8165 au 6 cilindri cu sau fără turbo și au manetele de viteze pe dreapta nu centru

#56
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Pune si tu aici ca dai 50 euro cine gaseste marca modelul ca ii interesant topicul atunci cineva sigur va gasii tot ce vrei tu.

#57
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,596
  • Înscris: 01.12.2007
Pare din bucati. Nu prea e loc de cardan, distanta prea mica intre baie si crucea cardanica. Cred ca a avut loc un transplant de motor, mai curand cauta pe  vopseaua de pe trasnmisia spate ceva indicii.

#58
Almadream

Almadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.04.2019
Are și cardan a fost scos. Problema e ca nu știu unde sa mai caut vreo serie ceva...

#59
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,596
  • Înscris: 01.12.2007
Doar daca nu au fost scoase seriile si marca cu flexul, Raman din turnare sau poansonare vizibile inclusiv prin vopsea.. Pe puntea fata se vede in relief F-19 pe stanga, sigur mai este ceva (o eticheta) in dreapta. La fel si pe la puntea spate
Puntea fata pare a fi o punte CARRARO 709/19

Zf Carraro face transmisii pentru ei, dar si pentru multi altii (Case iH, Ford, JD, etc)

Cautand mai bine inclin sa cred ca este un Ford 6410 prima versiune.

#60
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
De asta zici?Eu zic ca nu merita scule din 1900 toamna,sa fim seriosi.Eu propun sa votam cine e pt al cumpara (adică daca ar fi in locul initiatorului)?

Attached Files



#61
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,596
  • Înscris: 01.12.2007
Merita sa cumperi si scule din 1900 toamna daca esti in mana si te pricepi cat de cat.
Am luat 2 Sh-uri care au tinut mai mult decat unele noi 10k+ ore de functionare fara interventii majore la mine (doi rulmenti, 3 capete de bara). Nici macar pompele de injectie si injectoarele  nu le-am facut vreodata. Dupa 50 de ani au inceput sa cada semeringurile si curelele (toate originale de acum 51 de ani). Tractoare facute sa depaseasca 20000 de ore de functionare Totul depinde de stare si cat timp ai sa investesti in ele.

#62
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Gata proiect abandonat nici o postare nimic ramane incontinuare in buruieni.

#63
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
probabil cauta piese.... sau a intrat in colimatorul nevestii.

#64
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Ce piese sa caute,daca nici marca nu o stim.....poate ia ghicit mama Omida si  sa pus pe treaba!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate