Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Problemă ProTV HD Digi - Dolby Digital

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Salutare!
După pățania cu Kaon HD1410 și indiferența Digi de a oferi suport, adică pe ProTV HD nu îmi merge Dolby Digital 5.1 prin acest STB/PVR, am încercat un modul CAM. Rezultatul e același. Pe ProTV HD, TV-ul indică semnal DD, dar sistemul audio nu primește sunet digital. Pe NatGeo HD merge, de exemplu atât pe CAM, cât și pe STB/PVR.
Ce pot face în acest caz?

#2
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Pe Digi ai 2 coloane sonore la ProTV. Cea default nu e dolby. Alege coloana sonora "engleza" si va merge.

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Pe TV(CAM) sau pe PVR?

LE:
Da, merge pe CAM.
Voi testa și pe PVR

#4
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Dacă recepția o face TV-ul (fără decodor), setezi coloana audio din telecomanda TV-ului. Dacă folosești decodorul, selectezi coloana audio din telecomanda decodorului.

Edited by mhanor, 27 April 2019 - 12:38.


#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Merge și pe PVR.

Mulțumesc!

 mhanor, on 27 aprilie 2019 - 12:37, said:

Dacă recepția o face TV-ul (fără decodor), setezi coloana audio din telecomanda TV-ului. Dacă folosești decodorul, selectezi coloana audio din telecomanda decodorului.

Nu mai setasem niciodată limba de pe TV, dar am găsit.
E trist că nu salvează setările, dar mă descurc eu.

#6
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Alt user facut fericit cu ajutorul acestui forum,bravo baieti! Paste Fericit tuturor!

#7
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Dacă nu reține pista selectată, în funcție de TV/decodor, posibil să găsești, în meniu, opțiuni pentru setarea limbii audio principale și secundare, caz în care selectezi limba engleză ca limbă principală.

Edited by mhanor, 27 April 2019 - 13:05.


#8
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
Dar nu se poate sa fie Dolby Digital Stereo? Cum verificati ca e sunet 5.1 si nu altceva la canalele acestea tv?

#9
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

 alexmorph3us, on 01 decembrie 2021 - 16:57, said:

Dar nu se poate sa fie Dolby Digital Stereo? Cum verificati ca e sunet 5.1 si nu altceva la canalele acestea tv?
E Dolby 5.1 PRO TV HD iar la Digi doar HBO 2 HD mai are 5.1 , restul care au Dolby au 2.0Posted Image Posted Image Posted Image

 alexmorph3us, on 01 decembrie 2021 - 16:57, said:

Dar nu se poate sa fie Dolby Digital Stereo? Cum verificati ca e sunet 5.1 si nu altceva la canalele acestea tv?
Noi verificăm versiunile de Dolby deoarece unii dintre noi avem Samsung (alea dau sigur versiunea de Dolby de pe un canal).

Edited by Dany_Darke, 06 December 2021 - 12:52.


#10
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018

 florinel, on 27 aprilie 2019 - 04:52, said:

Pe Digi ai 2 coloane sonore la ProTV. Cea default nu e dolby. Alege coloana sonora "engleza" si va merge.
In sfarsit merge si la mine DD5.1, de cand ma chinui si nu intelegeam de ce  nu merge, la fel si la HBO are audio english 5.1!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate