Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Sugestii si pareri ProfitShare

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

View Postsnoopeu1, on 26 aprilie 2019 - 19:59, said:

De exemplu chiar eu am patit acum cateva saptamani chestia asta, cu o placa gtx 1660 ti care pe toate magazinele variaza de la 1.350 lei pana pe la 1.500 lei. Si eu chiar am studiat toata piata, am intrat pe mai multe linkuri din google, 1-2-3-10 pana am dat de un site price sau ceva de genul unde avea vreo 20 de site-uri afisate si cu preturile acestora, aceiasi placa noua am gasit-o la un pret putin peste 1.200. Magazinul nu era unul fantoma, era chiar un magazin cunoscut, altex sau nu mai stiu, dar care acesta nu se afla in prima pagina google.

aici și minți, și ești român. ai folosit două chestii, dar nu le știi numele la nici una. pentru că ești un tip isteț și pus pe treabă, care n-are timp de ținut nume. sau de spus altora. și altex e pe prima pagină, deci nu doar minți, ci și faci pe interesantul. și da, n-ai cumpărat, după ce ai investigat câteva săptămâni problema, că altfel știai numele magazinului. și ești și un pic agramat.

bun. acum extrapolează asta la 10.000 oameni, care investighează, dar nu vor să cumpere. sau 100.000. și ai valoarea site-ului tău.

#20
snoopeu1

snoopeu1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.04.2019

View Postvali, on 26 aprilie 2019 - 22:03, said:

aici și minți, și ești român. ai folosit două chestii, dar nu le știi numele la nici una. pentru că ești un tip isteț și pus pe treabă, care n-are timp de ținut nume. sau de spus altora. și altex e pe prima pagină, deci nu doar minți, ci și faci pe interesantul. și da, n-ai cumpărat, după ce ai investigat câteva săptămâni problema, că altfel știai numele magazinului. și ești și un pic agramat.

bun. acum extrapolează asta la 10.000 oameni, care investighează, dar nu vor să cumpere. sau 100.000. și ai valoarea site-ului tău.

Lasa-ma pe mine sa fiu agramat, nu stiu de ce te ingrijoreaza pe tine chestia asta cand aici este vorba de altceva. Prin "esti roman" inteleg ca faci referire la toti romanii, probabil pe toti ne consideri niste scursuri sociale, in fine, parerea ta.

Daca tu ai impresia ca eu stau sa-mi fac un cont pe un forum si sa vin aici sa mint doar ca sa fac convorbire, te inseli. Nu am timpul necesar sa stau si sa o frec pe forumuri asa precum unii ca tine care intra pe topicuri si jigneste doar sa fie bagat in seama, imi pare rau ca a trebuit sa intru si sa caut din nou preturi si chestii ca sa-ti demonstrez ca nu mint, asta inseamna ca-ti dau importanta si nu doresc sa fac acest lucru, dar fie.

Pcgarage - 1.481,92 RON
Emag - 1.52271 Lei
220volt - 1 296 RON

A trecut destul timp, probabil preturile nu mai sunt aceleasi, poate era reducere si a expirat si cu siguranta nu era acela magazinul de care spuneam. Am luat primul rezultat mai ieftin, daca mai cautam inca 5 minute, cu siguranta ajungeam sa gasesc si acel produs de care am povestit.

Sa stii ca multi care aduc jigniri la adresa altora pe care nu-i cunosc, o fac doar din cauza ca si ei fac partea din aceiasi categorie de oameni. M-ai facut mincinos fara sa ma cunosti, fara sa te informezi plus alte afirmatii care nu au nici o legatura cu acest topic. Jignesti niste oameni fara motiv cand ai putea sa intrii, citesti ce te intereseaza, urmaresti subiectul si iti vezi de treaba, te duci si scrii acolo unde este cazul, unde poti sa ajuti pe cineva, dar tu ai intrat doar sa jignesti si nimic altceva, nu vreau sa-mi mai pierd timpul cu persoane ca tine, dar daca intru pe profilul tau si caut prin postarile facute de tine, sunt 100% sigur ca o sa gasesc multe postari de genul, dar este un forum liber, scrie fiecare ce doreste, nu ma afecteaza.

Sper sa te loveasca tot norocul din lume si sa ai succes in tot ceea ce faci, bafta.

EDIT: Am investigat preturile, o fac des la multe produse, imi place sa cunosc unele chestii. Da, aveam in plan sa cumpar gtx 1660 ti, mi-as fi dorit sa iau ceva mai bun, dar nu am banii necesari, cel putin nu in momentul de fata, nu din bugetul pe care il am lunar, mai sunt si altele de facut cu banii decat sa ma bucur de calculator si de jocuri. S-a intamplat sa inceapa acest subiect si eu sa fi investigat cu putin timp in urma si sa-l dau ca exemplu, imi pare rau daca te-am ofensat cumva, tot norocul din lume.

Edited by snoopeu1, 26 April 2019 - 22:31.


#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostLensFlare, on 26 aprilie 2019 - 19:46, said:

Pai cel mai simplu citeste Termeni si Conditii eMag de pe Profitshare si se lamureste

de exemplu: sunt construite in jurul evenimentului Black Friday
Protv-ul nu face acelasi lucru an de an?

#22
snoopeu1

snoopeu1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.04.2019

View PostYourFan, on 27 aprilie 2019 - 14:19, said:

Protv-ul nu face acelasi lucru an de an?

Probabil protv-ul are vechime, eu cred ca se refera sa nu iti faci un site nou in perioada respectiva.

Off-topic: Imi place semnatura ta :)

#23
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

View PostYourFan, on 27 aprilie 2019 - 14:19, said:

Protv-ul nu face acelasi lucru an de an?

Unii sunt mai egali decât alții... :)

#24
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001
protv face 10.000€ în zilele alea, nu îi dă nimeni afară.

#25
snoopeu1

snoopeu1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.04.2019
Salut din nou, m-am informat mai mult, am luat legatura cu cei de la Profitshare si am decis sa impart noile informatii si cu dumneavoastra, poate mai sunt vizitatori pe care chiar ii vor ajuta informatiile.

Mai sus a mentionat cineva ca se poate sa nu fiu acceptat cu un site de comparare preturi daca acesta nu o sa faca update la preturi instant, fiindca pot induce cumparatorii in eroare.
Am luat legatura prin email cu cei de la ProfitShare si mi-au spus ca este permis sa folosesti orice scraper si sa faci site-uri gen comparare preturi chiar daca update-ul pretului nu este facut instant. Dar inainte de toate trebuie sa citesti regulamentul fiecarui magazin in parte pe care il promovezi, de la care iei preturi si catre care ai link-ul de afiliere.

De exemplu, emag nu permite folosirea unui program, plugin si orice ia informatii automate de pe site-ul lor.

Va multumesc mult celor care mi-ati dat informatii utile, in caz de mai aflu chestii noi, o sa intru din nou pe acest topic si o sa le impart cu dumneavoastra, sarbatori fericite si tot ce va doriti.

#26
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
E cam nasol, ca emag e principalul vanzator din profitshare si tocmai el are cele mai mici comisioane si cele mai stricte reguli. Arunca o intrebare si la 2performant, magazinele au comisioane mai mari si poate ai noroc si de ceva api pentru pret.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate