Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Conturi inchise pe motiv de neplata

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
În mod normal, plata se aloca pe un singur client, indiferent ce serviciu a fost alocat. În momentul în care ai o plata restanta mai mare de X de zile, serviciile se suspenda.

#20
tudy85

tudy85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.04.2019
In mod normal plata se aloca pe cod de client nu pe un singur client...am patit si eu sa nu platesc o luna un abonament tot la Orange (am doua numere pe coduri diferite de client)...numarul asociat codului de client pe care am facut plata a mers iar cel pe care l-am uitat sa-l platesc a fost suspendat...dupa ce am platit si respectivul numar a fost activat din nou.

#21
Luci4n

Luci4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.04.2019

View Postdanutz3, on 26 aprilie 2019 - 14:09, said:

Daca titularul abonamentelor este acelasi pentru toate cele 4 abonamente atunci se inchid toate chiar daca numai unul este neplatit.
El este responsabil de plata tuturor iar neplata unuia duce la inchiderea tuturor. Le considera pe toate un intreg. Asa e la toti.

Eu iti inchiriez tie doua apartamente...imi platesti chiria doar pe unul...dupa logica ta,conform contractului de inchiriere care este pe CNP,te dau afara din amandoua...nu ma dai in judecata pentru faptul ca te-am dat afara si din apartamentul pentru care esti cu plata la zi?
AI o logica de ....

#22
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Una e sa inchiriezi si sa dai afara chiriasul pentru neplata, alta e sa restrictionezi posibilitatea de a folosi niste servicii de comunicatii.
Ia explica la Orange cu logica ta sa vezi ce zice? De fapt ai raspunsul aici.

Edited by danutz3, 28 April 2019 - 07:37.


#23
Luci4n

Luci4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.04.2019
"Toate facturile emise pentru codul tău de abonat Orange trebuie achitate într-un interval de 14 zile calendaristice de la data emiterii."

Omul are doua coduri nu unul singur.
Daca nici macar nu citesti cu atentie ce scrie mai bine taci.

P.S. am lucrat in telecom ( irelevant la care companie ) 16 ani din care 4 ani la departamentul de plati deci stiu ce vorbesc.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Am avut si eu la Orange 2 abonamente diferite. Unul f vechi de voce si altul dupa cativa ani de date. Insa erau ambele pe acelasi cod de abonat. Am si acum facturile electronice. Cum avea el 2 coduri de abonat diferite?

La fel si la Telekom. Am avut 2 pachete de setvicii: unul 3P (voce+net+TV DTH) si inca unul doar cu TV DTH (Am avut 8 STB dolce).
Toate erau pe un singur cod de facturare.

La Orange era cod de abonat, la Telekom era cod de facturare.

#25
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,370
  • Înscris: 21.11.2008
La noi in Familie, multi Ani, pe aceeasi! persoana, am avut tot 2 Coduri/Conturi de Abonat,
dar la R.C.S.&R.D.S..

Deci, mai rar, insa este posibil.

#26
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Incearca sa uiti sa platesti curentul sau gazul 4 luni :)) Eu nu inteleg logica frazei "a uitat sa plateasca 4 luni"

#27
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Eu sunt surprins cum a reusit sa scape nesuspendat timp de 4 luni. Asta la toate utilitatile e valabila.
Sunt raritati cazurile cand scapi nesuspendat dupa prima luna.
A avut noroc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate